szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Od kiedy śmigamy w chodziku :)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Nikoleczka
2005-08-22
Email
Nikola za 3 dni skończy 7msc.,stoi juz sztywno i sama siedzi.Zastanawiam się od kiedy będę mogła włozyć ją w chodzik bo mała jest taaka enerkiczna :))
sylwia
2005-08-22
17:30:11
Email
Hej, zrobisz jak uważasz, ale każdy ortopeda jest przeciwny chodzikom!
Agata
2005-08-22
20:33:31
Email
Ja też odpuszczam sobie chodzik - rozmawiałam na ten temat z babką która rehabilituje niemowlęta i małe dzieci. Przedstawiła mi tyle argumentów "przeciw", że nie decyduję się na używanie chodzika. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat.
W którymś z czasopism czytałam, że lepiej już używać długiego ręcznika przełożonego pod paszkami dziecka przy nauce chodzenia. Pozdrwaiam
Julia
2005-08-22
21:53:53
Email
Hej. Ja też czytałam i słyszałam, że chodziki ostatnio "wyszły z mody", bo wielu ortopedów przestrzega przed korzystaniem z nich ze względu na złe konsekwencje dla dziecka. Dokładnie nie wiem o co chodzi, ale na pewno o nóżki i ich nieprawidłowy rozwój. I chyba o kręgosłup też. Poza tym w chodziku dziecko nie uczy się prawidłowego oceniania odległości, nie uczy się w normalny sposób utrzymywania równowagi. Jak wpadnie w chodziku na ścianę, to nic nie poczuje i nie uczy się oceniać odległości. Tyle wiem. Podobno o wiele lepsze są chodziki- jeździdła. Takie samochodziki z wysokim oparciem, którego dziecko może się trzymać i w ten sposób uczy się chodzić. Ja raz włożyłam Bartka do chodzika u teściowej, ale bał się tego, chyba nie czuł się pewnie. No i dobrze, bo przynajmniej teściowa już go tam nie będzie wkładać. Gdyby mu się spodobało, to musiałabym ja przekonywać, żeby go nie dawała do chodzika :o)
MoNiSiA
2005-08-23
08:54:34
Email
Ja jestem zdecydowanie przeciwko zwykłemy chodzikowi, ale zdecydowanie za - jeśli chodzi o chodzik-jezdzik. Najczęsciej spotykany z firmy Fisher~price. Super zabawka. Można dostać tańsze i nie koniecznie tej firmy. Bo cena Fisher~price to ponad 100zł :( Dziecko pcha zabawkę jak wózek. Fajne :) Pozdrawiam cieplutko.
Agata
2005-08-23
10:12:42
Email
Ja też jestem jak najbardziej za chodzikami - jeździkami, które dziecko samo pcha.
Aśka
2005-08-23
16:12:54
Email
my mamy chodzik - jeździk z Fisher~price, polecam, sprawdza się. Tradycyjnym chodzikom mówię NIE!!!
Mała
2005-08-28
13:22:21
Email
ja jestem przeciwna chodzikom.Natalka nie była ani razu w chodziku a śmiga jak szalona na nóżkach.A o chodzikach mam jak najbardziej złe zdanie.Moich znajomych córeczka ma teraz 3 latka.Przechodzi właśnei bardzo bolesną rahabilitację po operacji biodra.Nosi taki specjalny kołnierz usztywniający kręgosłup.A wsyztsko zaczęło się od chodzika.Ja podejrzewam że rodzice wsadzili ją za szybko do chodzika.Ale mimo wszystko pediatra mówi ze nie wszystkie dziewci dobrze przyswajają chodzik i na początku nei widać negatywnych oddziaływań chodzika.Ja np chodziłą w chodziku.Mam jedną nogę dłuższą od drugiej o 1,5 cm.Przeszłąm operację biodra.Ortopeda nie powiedział że na 100% od chodzika ale nie wykluszył tego.Pytał na 1 wizycie o to ale nie sugerował nic że to od tego.W każdym razie ja się tej maszyny boję.Oj jak się rozpisałam...
Mała
2005-08-28
13:24:08
Email
Mówię oczywiscie o zwykłych chodzikach... Jeśli chodzi o chodziki-jeździki nie mam nic przeciwko, bo dziecko samo decyduje czy chce sie tym bawić czy nie:).
doda
2005-12-03
12:03:23
Email
Moj synek chodzil w chodziku teraz ma 3 latka jest calkowicie zdrowy teraz coreczka skonczyla 7 miesiecy i juz smiga w chodziku,ale oczywiscie kazdy ocenia to indywidualnie.pozdrawiam
Eryka
2005-12-08
08:48:29
Email
Wybaczcie może naiwne pytanie, ale naprawdę nie wiem czym sie różni zwykły chodzik od chodzika - jeździka?
Julia
2005-12-11
11:10:37
Email
Eryko zwykły chodzik to takie urządzenie na kółkach, w które po prostu wkładasz dziecko i ono sobie chodzi, odpychając się nóżkami. A chodzik jeździk jest dwufunkcyjny i często ma postać jakiegoś pojazdu. Dziecko może albo siedziec na nim okrakiem i odpychać się nóżkami, albo moze stać za nim i trzymając się oparcia chodzić samodzielnie. Taki jeździk jest podobno o wiele zdrowszy, bo dziecko chodzi w naturalny sposób, jedyną asekuracją jest trzymanie się oparcia. Normalnie więc ćwiczy wyczucie równowagi itp. A w samym chodziku dziecko jakby siedzi i nóżki zupełnie inaczej są ułożone niż w trakcie chodzenie. Taki chodzik może sprzyjać wadom kręgosłupa, bo jest od dodatkowo obciążony.
Anula
2005-12-18
22:06:33
Email
Zamiast chodzika - HIPCIO FISHER PRICE (pchacz, jeżdzik i w paszczą dodatkowo zbiera klocki) albo inny jeździk (np. jakiś samochodzik)
wika
2006-02-15
18:22:57
Email
cześć! Ja również jestem przeciwniczką "wysługiwania" się chodzikiem, Moj synek ma 2,5 roku, nigdy nie chodził w chodziku,nie używał też jeżdzika, i wcale nie było tak trudne przetrwanie tego okres pierwszych kroków. Pytałam ortopedy , co on sądzi o chodzikach, odp. apeluję o nie używanie chodzika ponieważ w wielu przypadkach jest on powodem wielu wad u dzieci w chodzeniu i postawie. dla dziecka żadne korzysci z tego nie płyną, JEST TO TYLKO WYGODA DLA RODZICÓW. Ja się z tym zgadzam, uważam, że jeśli już to liepiej używać jeżdzika.
Goga66
2007-12-07
15:51:37
Email
wyciągam temat
Agata
2007-12-08
13:37:02
Email
a ja nadal potrzymuje moje "stare" zdanie.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum