Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Jedzonko - rozk?ad dnia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Agata
2005-07-23
Email
Kobitki kochane jaki mia?yscie lub macie rozk?ad dnia jesli chodzi o jedzonko dla 7-miesiecznego bobasa. 4 rano - 150 mleka (to ranne karmienie tylko czasowe, przez okres podawania syropku na zapacia)
7 - 7.30 - 150 mleka
9.00-9.30 deserek (jab?uszko, albo jab?ko z brzoskwinka, gruszka)
12.00-13.00 zupka albo jakie? danie typu warzywa z mi?skiem
ok. 16.00 - 16.30 kaszka ryzowa z owocami na 150 mililitrach mleka
ok. 20-stej mleko na noc (od 120 -180). I teraz w czym tkwi mój problem?? Otóz wydaje mi si?, ?e ona czasmi jest g?odna. Ch?tnie doda?abym jej co? jeszcze, jaki? jeden posi?ek ale nie wiem co? Mo?e co? mi doradzicie. Wiem, ?e mog?abym jej podac jeszcze jedn? kaszk? - ale póki co (póki bierzemy syropek na zaparcia i regulujemy spraw? wypró?nie?, nie chcia?abym jej zatykac kaszk? - bo pono? przez nie te? bywaj? problemy z zaparciami)
Jesli macie jakie? propozycj? to ch?tnie skorzystam. Pozdrawiam
Anula
2005-08-12
14:09:15
Email
Ja poradz? Ci teoretycznie (przegl?dam poradniki), bo w praktyce czeka mnie to za 2 m-ce. Od 7 m-ca poradniki zalecaj?: pierwszy posi?ek godz. 6.00-7.00 - MLEKO (pier? lub 180-220 ml modyfikowanego); godz. 8.00-9.00 - KASZKA LUB KLEIK (ry?owa na mleku modyfikowanym, kukurydziana, mleczno-ry?owa o ile nie nie ma alergii na mleko w kaszkach); godz.9.00-10.00 - SOCZEK (140 g.); godz.10.00-11.00 - DESEREK (150-180 g.)-mo?na go wymiesza? z kaszk? kukurydzian? lub ry?ow?, ewentualnie cz??? soku lub deserku wykorzysta? po po?udniu do kisielu mlecznego; godz. 11.00-12.00 - HERBATKA (du?y wybór Hipp,Bobo Vita); godz. 12.00-13.00 - MLEKO (pier? lub 180-220 ml. modyfikowanego); godz. 13.00-15.30 - ZUPKA LUB OBIADEK (200 ml.) Jednego dnia dodajemy 10 g.(przed ugotowanie trzeba wzi?? podobno 20 g. bo si? skurczy) ugotowanego osobno mi?ska z indyka, kurczaka, królika lub jagni?ciny a je?eli nie wykazuje alergii to ciel?ciny a co drugi dzie? (bezmiesny) - dodajemy pó? przetartego ?ó?tka). Zupy na wywarach mi?snych mo?emy spróbowac gotowa? od 8 m-ca, wtedy mo?na spróbowa? dodawa? wieprzowin? i wo?owin? (mog? uczula?); godz.16.00-17.00 - KASZKA LUB KISIEL MLECZNY na mleku modyfikowanym z dodatkiem np. deserku lub soku owocowego (trzeba "ubra?" z porcji przedpo?udniowej) z dodatkiem po?owy ?ó?tka (o ile nie podali?my go do obiadku, bo ogólnie nie mo?na przekroczy? po?ówki ?ó?tka co drugi dzie?-wszystko jedno czy w zupie czy kisielu); godz. 17.00-19.00 - MLEKO (pier? lub modyfikowane 180-220 ml). Od 7 m-ca (w wersji "ostro?nej" przy dzieciach ze sk?onno?ci? do alergii, chocia? producenci s?oiczków zalecaj? wcze?niej) - mo?na zacz?? wprowadza?: czere?nie, agrest, je?yny, brzoskwinie, jagody, gruszki, ?urawiny, maliny, porzeczki, dyni?, broku?y, kalafiory, cukini?, seler-mo?e uczula?, brukselk?, bezglutenowe pieczywo, makarony, p?atki i jak dotychczas bezglutenowe kaszki. Natomiast od 8 m-ca mo?emy wprowadzi? groszek zielony, cebul?, por-mo?e uczula?. Podaj? jeszcze przepis na kisiel mleczny z ?ó?tkiem: przygotowa? 90 ml. mleka modyfikowanego (np. Bebiko 2 to 6 miarek). Do 90 ml. przegotowanej wody doda? 8 g. m?ki ziemniaczanej i pó? ?ó?tka. Ci?gle mieszaj?c zagotowa?, potem wla? mleko. Dla urozmaicenia mo?emy pola? go sokiem lub doda? deser owocowy. Inna wersja: kisiel mleczny mo?na przygotowac z mniejsz? ilo?ci? m?ki i pola? nim jak sosem u?o?one na talerzyku owoce sezonowe. Jak jeste? zainteresowana to pisz, mam te? inne przepisy zarówno dla starszych jak i m?odszych niemowl?t. I jeszcze jedno: kaszki i kleiki ry?owe s? na wolne stolce, natomiast kukurydziane na zaparcia. Producenci obiecuj? ( a konkretnie HIPP), ?e rozlu?niaj?co dzia?aj? nast?puj?ce produkty, ale podejrzewam, ?e trzeba ostro?nie do tego podchodzi? przy dzieciach alergicznych-bo sa w nich np. owoce cytrusowe. I s? to nast?puj?ce produkty HIPP: od 6 m-ca - kleik ry?owy z owocami; maliny i jab?ka z kleikiem ry?owym, natomiast produkty od 4-5 m-ca - sok ze s?odkich jab?ek,sok jab?kowo-winogronowy, sok gruszkowy, nektar dyniowo-jab?kowy, nektar ?liwkowy, sok z jab?ek i ananasów z bananami, nektar brzoskwioniowy, napój brzoskwioniowo-ananasowy. Na zaparcia GERBER wprowadzi? szuszone ?liwki (seria Naturalnie proste od 6 m-ca). Pozdrawiam wszystkie mamu?ki!
Kate
2005-08-12
15:25:06
Email
Anulo, czy mog?aby? w skrócie napisa?, co mówi poradnik o planie jedzenia w 6 miesiacu. Mam z tym du?y problem, bo Jasiek mój ostatnio to je "w trzy ?wiaty". Z góry dzi?ki i pozdrawiam. Kate
Anula
2005-08-12
17:48:49
Email
Oczywi?cie, ?e mog?. Przypominam tylko, ?e to wiedza teoretyczna, spisana z poradników. Moja Nikola zacz??a dopiero 5 m-c. Zale?y te? czy karmisz piersi? (wtedy poczekaj a? Jasiek sko?czy 6 m-cy, chyba, ?e jest wyj?tkowym g?odomorkiem) czy mieszanie lub sztucznie (wtedy diet? rozszerza? trzeba ju? od 5 m-ca). Od 6 m-ca zegar dziennej diety powinien wyglada? nast?puj?co: godz.6.00-7.00 (pierwszy posi?ek)-MLEKO (pier? lub 180 ml. modyfikow.); godz. 7.00-10.00 - MLEKO (pier? lub 180 ml. modyfik.) LUB KASZKA MLECZNA (je?eli karmisz butelk? jeden posi?ek mleczny, mo?na zast?pi? kleikiem lub kaszk? na mleku modyfik.); godz. 10.00-12.00 - SOCZEK (140 g.) LUB DESER (140 g.), mo?e by? te? np. kleik ry?owy z jab?kiem; godz.12.00-13.00 - MLEKO (pier? lub 180 ml. modyfik.); godz. 13.00-16.00 - ZUPKA LUB OBIADEK (150-180 g.)-zaczynamy dodawa? do zupki lub obiadku ugotowane osobno mi?sko-pier? z indyka, kurczaka, królik, jagni?cina i gdy nie wykazuje alergii-cielecina (10 g., ale przed ugotowaniem bierze si? 2x tyle, bo sie skurczy, czyli 20 g.), oliw? z oliwek lub ?wie?e mas?o (uwaga bo mo?e uczula?) i zag?szczamy kaszk? lub kleikiem kukurydzianym; godz. 16.00-17.00 - MLEKO (pier? lub 180 ml. modyfik.); godz. 17.00-18.00 - HERBATKA (Hipp. Bobo Vita); przed snem - MLEKO. W 6 m-cu wprowadzamy kabaczek i buraki (w 5-tym miesi?cu wprowadzilismy ju? jab?ka, owoce dzikiej ró?y, marchew, pietruszk?, ziemniaka, kalarepk?, szpinak, bezglutenowe kleiki i kaszki ry?owe i kukurydziane). Jest to opcja dla dzieci z tendencj? do alergii, bo np. prodcenci s?oiczków wiele owoców i warzyw polecaj? szybciej ni? tutaj mowa. Podam Ci te? kilka propozycji na w?asnor?czne posi?ki: 1/ sok z jab?ka-zetrze? na tarce obrane jab?ko i wycisn?? sok. 2/ przecier ry?owo-mi?sny z jab?kiem - rozgotowa? obrane i bez pestek jab?ko, osobno ugotowa? mi?sko (np.pier? kurczaka),posieka? i doda? do jab?ka z 3 ?y?eczkami kleiku ry?owego i ?y?eczk? mas?a (uwaga bo mo?e uczula?) i zagotowa? dodaj?c 2 ?y?ki wody. 3/ zupa jarzynowa z ciel?cin?- ugotowa? po pó? marchewki i pietruszki, ma?y ziemniak,a osobno ugotowa? 20 g. ciel?ciny. Zmiksowa? wszystko razem z 2 ?y?eczkami kleiku ry?owego i ?y?eczk? mas?a i raz jeszcze zagotowa?. 4/ papka z marchwi - ugotowa? 80 g. marchwi, zmiksowa?. P?ask? ?y?eczk? mas?a (5 g.)rozetrze? z 3 g. m?ki kukurydzianej lub ry?owej, rozprowadzi? 50 g. rozcie?czonego mleka modyfik. w proszku, podgrza? do zg?stnienia. Po??czy? z marchwi? i gotowa? 5 min.Mo?na zrezygnowa? z mleka i m?ki zwi?kszaj?c ilo?? warzyw. Podobnie post?pujemy z kalarep?, a potem dyni?, broku?em, kalafiorem. 5/ buraczek - ugotowa? w skórce, obra? i zmiksowa? z sokiem jab?kowym. 6/ puree ziemniaczane - ugotowa? ziemniaka, zmiksowa? lub przetrze?. Mo?na doda? troch? mleka modyfik., przecieru z marchewki lub oliw? z oliwek. 7/ królik w warzywach - ugotowa? osobno pó? obranego ziemniaka (20 min.), osobno pó? obranego jab?ka z 50 ml wody (5 min.) i osobno 20 g. królika. Po??czy? wszystko razem, zmiksowa?, doda? ?y?eczk? oleju sojowego (uwaga bo soja mo?e uczula?) i jeszcze raz zagotowa?. 8/ mus z ziemniaków i ciel?cina - osobno ugotowa? ?redniego ziemniaka i 20 g. cieleciny. Ziemniaka rozetrze? z oliw?, mo?na doda? te? troch? mleka modyfik. i po??czy? z posiekanym mi?skiem. 9/ Potrawka z królika z kalarepk? - ugotowac osobno 20 g. mi?ska z królika a osobno warzywa (po pó? ma?ej marchwi, kalarepki). Zmiksowac wszystko razem, doda? ?y?eczk? mas?a i znów zagotowa?. 10/ Przecier z owoców, warzyw i indyka - Ugotowa? osobno po pó? ?redniej marchewki i ziemniaka, ?y?eczk? pietruszki. Po 10 min. doda? obrane jab?ko i gotowac jeszcze 5 min. Osobno ugotowac 20 g. mi?ska z piersi indyka, rozdrobni?. Wymieszac wszystko razem, doda? ?y?eczk? oleju sojowego i znów zagotowa?. 11/ Kaszka kukurydziana z marchewk? - Marchewk? ugotowa? w 100 ml. wody. Po ugotowaniu do ch?odnego wywaru doda? ?y?eczk? kaszki kukurydz. i gotowac 20 min. Uzupe?ni? wygotowan? wod? i doda? zmiksowan? marchew. 12/ Sok z marchwi - zetrze? na tarce marchew i wycisn?? sok, dodac 2 ?y?eczki przegotowanej wody. 13/ Herbatka z kopru i rumianku (gasi pragnienie, u?atwia pragnienie, ale nie podawa? codziennie, tylko od czasu do czasu) - Zio?a (po 1 ?y?eczce) zala? wrz?tkiem (2/3 szklanki) i parzy? 15 min. pod przykryciem. Odcedzi?. Mo?na (ale nie zaleca si?) doda? ?y?eczk? cukru, ale herbatk? z cukrem trzeba jescze raz zagotowa?. 14/ Kisiel jab?kowy - jab?ko ugotowac i zmiksowa?. ?y?eczk? m?ki ziemniaczanej rozprowadzi? w ma?ej ilo?ci przegotowanej zimnej wody, po??czy? z przecierem jab?kowym i dok?adnie mieszaj?c doda? wywar z jab?ka (aby nie by?o za geste). 15/ Zupka jarzynowa z mi?skiem - osobno ugotowa? w pó? szklance wody po pó? ma?ej marchewki, ziemniaka i kalarepki (bedzie jarzynowa) lub buraczka (b?dzie barszczyk), ?y?eczk? pietruszki a osobno 20 g. mi?ska (kurczak, indyk lub królik). Do wywaru dodac ?y?eczk? mas?a i 2 ?y?eczki kleiku, a potem zmiksowane warzywa i mi?sko, raz jeszcze zagotowa?. Pozdrawiam ma?ego Jasia (mój 1,5 -roczny chrze?niak ma tak na imi?) i ?ycz? mu smacznego.
Anula
2005-08-12
17:51:43
Email
Aha zapomnia?am doda?, ?e mi?sko do zupki wprowadza si? w 6-tym miesi?cu, je?eli rozszerzanie diety rozpocz??a? w 5-tym miesi?cu (wtedy zupki by?y bezmi?sne). Je?eli rozpoczynasz rozszerzanie diety w 6-tym miesi?cu, to mi?sko do zupek czy obiadków podaj dopiero w 7 m-cu.
Kate
2005-08-16
10:37:58
Email
Anulu, baaaaardzo Ci dziekuj?. Szczególnie za przepisy! Od dwóch tygodni wróci?am do pracy i z moim Ja?kiem jest mama. Nie chc? jej obci??a? gotowaniem, bo Ja? to istota bardzi ruchliwa i roztrzepana, wi?c podj? mu oprócz butelki tylko dania s?oiczkowe (zaczyna?am od zupek robinych przeze mnie). Je ?adnie ale z powodu ulewania wprowadzam nowe sk?adniki poma?u. Z marchwek? by? cyrk, bo po trzech dniach bez ulewania zacz?? hlusta?. Dopiero ponowne wprowadzenie marchwi po tygodniowej przerwie uda?o si? bez ulewania. Wczoraj Ja? dosta? pierwszy raz zupk? z indykiem (pó? s?oiczka jarzynowej Gerbera + pó? s?oiczka jarzynowej z indykiem Gerbera). Troszk? ulewa? wieczorem. Dzi? daj? to samo, a jutro spróbuj? da? mu ca?y s?oiczek z indykiem. Twój plan bardzo mi pomo?e, bo Ja? odmawia jedzenia mleka z butli (sama nie wiem, czy z przejedzenia czy nie chce ju? smoka - jak podam mu to samo ?y?eczk? to je ?adnie. Jedynie butl? pierwsz? porann? i ostatni? wieczorn? przyjmuje ch?tnie i z namaszczeniem. Mam jeszcze inny problem - w zwi?zku chyba z kaszkami ry?owymi Ja? robi ostatnio tward? kupk?, wymy?li?am by podawac mu do kaszki (je raz dziennie) owoce. Jab?oko smakuje mu dobrze, ale nie wiem co jeszcze mog?abym mu do?o?y?, by nie maia? zatwardzenia. Mo?e dyni?? W ka?dym b?d? razie z Twoich przepisow na pewno skorzystam, bo czas zacz?? samemu przyrz?dza? synkowi dania. Pozdrawiam gor?co Anul? i reszt? Mamu?!
Anula
2005-08-16
17:07:49
Email
Co do zatwardze? i owoców (warzyw) na rozlu?nienie, to przeczytaj mój post z odpowiedzi? dla Agaty (pi?tro wy?ej).
A?ka
2005-10-06
14:02:05
Email
w zwi?zku z moimi w?tpliwo?ciami czy aby Ola nie jada za malo prosz? napiszcie jak karmicie swoje ROCZNE dzieciaki. ja podaj? swój rozkad dni
7:30 - kaszka mleczno - ry?owa, pszenna, z sucharkiem itp
10:30 - deserek (ze sloiczka lub danio)
13-14 - zupka (ze sloiczka lub wlasnej kuchni)
16-17 - podjada z nami troszk? obiadku
18 - w zalezno?ci od tego ile podjadla od nas dostaje bananka, danonka, brzoskwink? z serkiem lub inne owoce
20 - kaszka
A?ka
2005-10-06
14:04:04
Email
przy okazji chcialam spyta? czym przyprawiacie zupki, czy tylko sol?. Jak my?licie mo?na u?ywa? ziarenek smaku lub wegety (przypominma - ola ma ju? rok)
andzia
2005-10-06
14:15:07
Email
Dziewczyny u mnie tez sie zaczal problem Wiki zaczela 5 mies jest na sztucznym mleku i wprowadzam jej kaszki zupki juz od jakiegos czasu.Tylko wydaje mi sie ze chyba malo tej zupki jej daje bo ona zaraz po tym chce MLEKO odpocznie godzinke po zupce i butla!!! Powiedzcie ile jej podawac tej zupki np hipp duzy s?oik po? czy wiecej a moze ca?y?"????a kaszki ile powinna jesc?? Mamy 4mis dzieci napiszcie rozkal jedzonka waszych malenst
Anna
2005-10-12
12:43:09
Email
Asiu, niedawno czyta?am jaki? artyku? na temat przyprawiania potraw maluszkom. By?o tam napisane ?e maluchom gdzie? w drugim/trzecim roku ?ycia mozna podawac przyprawione jedzenie, ale nale?y unika? wszelakich sztucznych mieszanek, kostek roso?owych itp. które zawieraja glutaminian sodu, a chyba takie w?a?nie mia?a? na my?li. Mi?osz ma 13 m-cy i na razie do jego jedzonka u?ywam w?a?ciwie tylko soli, ale takich gotowych mieszanek w ogóle u?ywam bardzo ma?o równie? dla nas.
A?ka
2005-10-20
20:08:11
Email
o której godzinie podajecie ostatni posi?ek dzieciakom przed noc?. Mam namy?li zw?aszcza dzieci, które ju? nie jedz? noc?. Pytam, bo jestem przera?ona, Ola jak zje o godz. 18:00 tak nie chce mi nic zje?? ju? pó?niej, do tej pory karmi?am j? jeszcze w okolicach 19-20. czy to mo?liwe, ?e ju? nie potrzebuje? A do tego ostatnio niespokojnie sypia i nie wiem czy dlatego, ?e robi si? g?odna (próbowa?am je podawa? noc? je?? ale odmawia) czy to przez z?bki, czy inny powód. Poratujcie i dorad?cie co?!!!
kyja
2005-10-20
21:34:06
Email
Misiutek je kaszk? mi?dzy 18 a 19, o 20-stej, po k?pieli dostaje moje mleko i w nocy par? razy "?eruje" na mnie-do pobudki, czyli mi?dzy 7 a 8 rano, ok. 9 dostaje porann? kaszk?.Mo?e Oli faktycznie id? z?by?Nie chc? Ci? straszy?, ale ostatnio, jak Misiutek niespokojnie spa?-budzi? si? co chwil? i marudzi?-na nast?pny dzie? si? rozchorowa?-infekcja i kolejny z?bek w drodze.Mam nadziej?, ?e u Was to tylko z?bek.Pozdrawiam:-))
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum