Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Jedzonko - rozk?ad dnia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Agata
2005-07-23
Email
Kobitki kochane jaki mia?yscie lub macie rozk?ad dnia jesli chodzi o jedzonko dla 7-miesiecznego bobasa. 4 rano - 150 mleka (to ranne karmienie tylko czasowe, przez okres podawania syropku na zapacia)
7 - 7.30 - 150 mleka
9.00-9.30 deserek (jab?uszko, albo jab?ko z brzoskwinka, gruszka)
12.00-13.00 zupka albo jakie? danie typu warzywa z mi?skiem
ok. 16.00 - 16.30 kaszka ryzowa z owocami na 150 mililitrach mleka
ok. 20-stej mleko na noc (od 120 -180). I teraz w czym tkwi mój problem?? Otóz wydaje mi si?, ?e ona czasmi jest g?odna. Ch?tnie doda?abym jej co? jeszcze, jaki? jeden posi?ek ale nie wiem co? Mo?e co? mi doradzicie. Wiem, ?e mog?abym jej podac jeszcze jedn? kaszk? - ale póki co (póki bierzemy syropek na zaparcia i regulujemy spraw? wypró?nie?, nie chcia?abym jej zatykac kaszk? - bo pono? przez nie te? bywaj? problemy z zaparciami)
Jesli macie jakie? propozycj? to ch?tnie skorzystam. Pozdrawiam
Agata
2005-07-23
21:01:34
Email
Zapomia?am doda?, ?e w mi?dzyczasie Sara pije herbatki i soczek - jesli akurat ma na niego ochote, bo do soczków to ona nie pa?a mi?o?ci?.
Anna
2005-07-24
22:04:05
Email
Ja zacz??am dawa? gdzie? miedzy 7/8 miesi?cem jako dodatkowy posi?ek Sinlac Nestle (najlepiej kupowa? w supermarketach wychodzi najtaniej). Ma?y nie jest alergikiem, ale lekarka mi poleci?a, wi?c dawa?am, ale nieco w mniejszych ilo?ciach ni? podaj? na opakowaniu. Nie stety nie wiem czy mo?na go podawa? w przypadku zapar?, bo takich problemów nie mieli?my. Najlepiej skonsultowa? to z lekarzem.
mati81
2005-07-25
10:50:00
Email
Agatko wprawdzie ja mojego maluszka karmie piersi? i nie mamy problemów z zaparciami:) ale synek mojej przyjació?ki mia? straszne problemy z wypró?nianiem, oj naprawd? straszne, jak sie okaza?o spowodowane to by?o ry?em, to znaczy sie kaszkami z dodatkiem ryzu i kleikami ry?owymi, pani pediatra kaza? odstawi? wszystko co zawiera?o ry? i malutkiemu od razu sie poprawi?o:) nie musia? brac ?adnych syropów, mo?e te? tak spróbuj pozdrowionka
Anna
2005-07-25
12:02:27
Email
Jeszcze odno?nie zapar?. Z tego co wiem soczek jab?kowy dzia?a rozlu?niaj?co, szkoda ?e Twoje male?stwo nie lubi soczków, bo pewnie wtedy obesz?o by si? bez syropu. Ja mia?am odwrotny problem Mi?osz do pewnego czasu nie chcia? pi? nic oprócz soczków. Nie wiem jak próbowa?a? podawa? sok, ale ja kupiony soczek rozcie?cza?am dosy? mocno nawet pó? na pó? z wod? i dawa?am lekko ciep?y. Soczek "solo" ma dosy? intensywny smak i zapach jak dla maluszka mo?e za bardzo.
Agata
2005-07-26
18:13:34
Email
Dziewczyny dzi?ki za podpowiedzi....Kupi?am Sarze kleik kukurydziany zmiast ryzowego. Wczoraj doda?am jej do mleka na spróbe i efekt taki, ?e ma?a nie chcia?a nawet ?yczka wypi?:(:(:(
No có? b?dziemy próbowa? dalej
Julia
2005-08-02
09:57:02
Email
Agata z tego co wiem, dzieko w wieku Sary mo?e ju? je?? "tylko" 5 posi?ków dziennie i to wystarcza. Ale je?li uwa?asz, ?e to za ma?o, to mo?e daj jej wi?cej mleka? Zamiast 150 np 200 i zobacz, czy wypije. Bartek w tym wieku wypija? 180- 200 ml mleka pzy jednym karmieniu.
Agata
2005-08-02
22:29:27
Email
Wiesz Julia problem jest w tym, ?e Sara maksymalnie wypije 180...a czasami ledwie 130.
Ale nie martwi? si?...bo stwierdzam, ?e gdyby by?a g?odna to pewnie by?aby te? niespokojna, wi?c to co dostaje z pewno?ci? jej starcza
Aha no i od paru dni Sara polubi?a wieczorne mleczko z ?y?eczk? kleiku:)
A?ka
2005-08-05
20:18:29
Email
Moja Ola (10 mcy) sama odstawi?a pier? w ci?gu dnia i mnie brakuje troszk? pomys?u co jej wprowadzi? a boj? si?, ?e je za ma?o, ?e czasami jest g?odna mi?dzy g?ównymi posi?kami. Licz? na to, ?e mi co? doradzicie. A wygl?da to u nas tak: w nocy dwa razy karmimy si? piersi?, o 9:00 rano dostaje owoce w s?oiczku (z sucharkiem, biszkoptem, twaro?kiem) o 13:00 obiadek mi?sny, w mi?dzy czasie podjada chrupki, mi?dzy 15:00 a 17:00 je bananka (my?licie, ?e mo?e codziennie?)lub owocowy duet o 20:00 kaszka, ale tylko na wodzie poniewa? mlecznych nie chce mi je??. Wydaje mi si? , ?e to za ma?o. wcze?niej karmi?y?my si? jeszcze piersi? wi?c by?o Ok, a teraz skoro ma?a sama zrezygnowa?a nie chc? jej zmusza?, poniewa? jest mi to na r?k?(chcia?am/chc? karmi? piersi? tylko do roku). Dodam, ze czasami podamy jej co? swojego np. przy obiedzie lub kolacji, ale jest tego niewiele, nie na tyle aby pojad?a. Nic jej nie jest po "naszym" jedzeniu wi?c moze co? z tego tylko kurcze co? A moze podawa? kaszk? na ?niadanie i na kolacj? a deserek przenie?? na inna godzin?? ale czy to nie za du?o kaszki? Dorad?cie mi, prosz?!!!
Agata
2005-08-05
22:25:53
Email
Asiu ja my?l?, ?e ?mia?o mo?esz jej jeszcze raz poda? kaszk?. W poradnikach ?ywieniowych jest napisane ?e dziecko w wieku Oli mo?e zjada? kaszk? dwa razy dziennie
Ale poczekaj te? na inne opinie dziewczyn....Pozdrawiam
A?ka
2005-08-09
12:35:37
Email
jeszcze raz apeluj? o pomoc i rad?,
A?ka
2005-08-09
13:50:53
Email
Julia, jak teraz u Ciebie wygl?da "?ywieniowy rozk?ad dnia"? bez zmian?
Julia
2005-08-09
21:53:13
Email
A?ka u nas bez zmian, przynajmniej je?li chodzi o ilo?? i pory posi?ków. Jedyne zmiany to nowo?ci w jedzonku i od jakiego? czasu daj? Bartkowi biszkopty do pogryzania.
emka
2005-08-11
14:09:33
Email
A u nas jest tak.
Rano - oko?o 9 - kaszka kukurydziana z nektarem dyniowo-jab?kowym hippa lub owocami (czasmi troszk? indyka dodam),
przed drzemk? ok 11.00 cycu?.
Potem kaszka kuk. ok 14.00 - ta z mi?skiem na zmian? z ?ó?tkiem .
Oko?o 16-17.00 cycyu? potem druga drzemka. i na kolacj? znowu kaszka kuk. taka jak rano tylko rzadsza.
zaznaczam ?e kaszki s? na wodzie.
Po k?pieli 2 cycusie.
w ci?gu dnia czasami je jedn? pier? a czasami dwie. Ostatnio dwie bo kaszki jako? jej przesta?y smakowa?. czasmi dostaje te? troszk? ryzowej z bananami ale wymieszan? z kukurydzian?, bo sama bananowa jej nie smakuje. Poza tym po kazdej kaszce pije: wod? lub soczek (nie zawsze chce soczek a wod? uwielbia - oczywi?cie przegotowan?). Do kaszek dodaj? równiez warzywka i owoce (marchew, dynia, jab?ka, gruszki, ziemniaki). Wczoraj zrobi?am jej danie (gotowany schab, marchewka, ziemniaczek, pietruszka) wszystko zmiksowa?am: samego nie chcia?a. Gdy "rozcie?czy?am" kaszk? kukurydziana zjad?a ale nie by?a zbyt szcz??liwa.
Acha i w nocy tez je cycyusia: oko?o 24.00 i oko?o 4.00, potem o 6.00 i czasami o 8.00. Te z samego rana to bardziej si? tuli ni? je. K?adzie si? spa? zazwyczaj oko?o 20.00.
Ania podjada tez z naszych talerzy je?li to co jemy nadaje sie dla niej ale tego zwykle jest odrobinka, zajada si? tez ?wierzymi owocami. Hym mi si? wydawa?o ?e je ma?o ale jak to sobie spiasa?m to tak ma?o nie jest. Niunia ma 9 miesi?cy i wa?y 7650. Jedna pediatra powiedzia?a, ?e to za ma?o. Ale przy kolejnej wizycie inna powiedzia?a ?e ok. Ania stale jest na 10 centylu czyli idzie swoim rytmem i to jest widocznie odpowiednie dla niej. Ale jak dla nas to nie wyglada na szczuplaczka. Nasza pyzunia :)

emka
2005-08-11
14:12:32
Email
Asiu, wi?c my?l? ?e mo?esz jej dawa? wi?cej kaszki. ania tak je ju? od jakiegos czasu - od oko?o 7 miesi?ca. Z kupka mia?a problem gdy ma?o pi?a, teraz jest ok. Pije po kazdym posi?ku. I jeszcze czasem w ci?gu dnia. ale po jedzeniu obowi?zkowo.
A?ka
2005-08-11
14:46:39
Email
U nas od wczoraj wygl?da to tak:
rano ok 8:00 kaszka mleczna (uda?o mi si? Ol? "namówi?", nie zjad?a sporo ale na dobry pocz?tek nie jest ?le)
o 10:00 deserek (ze s?oiczka)
o 12:00-13:00 zupka gotowana przeze mnie, taka zwyczajna, z obiadu, jak dla nas !nie miksowana! (próbowa?a ju? wielu "naszych" produktów przy obiedzie i nic jej nie jest)
ok 15:00-16:00 obiadek ze s?oiczka lub taki jak nasz (w zale?no?ci co ugotuj?)
ok 17:00-18:00 bananek, danonek, serek z owocami lub brzoskwinka (itp,)
o 20:00 kaszka, narazie na wodzie ale mo?e z czasem uda mi si? Ol? przekona? do tej na mleku i na kolacje.
Strona 1 - 1, 2, następna
Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum