szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - co zamiast kaszki na kolacje?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Aśka
2005-07-19
Email
Doradźcie mi, proszę, może macie jakiś pomysł! moja córcia od kilku dni odmawia jedzenia kaszki na kolacje. Zmieniło jej się z dnia na dzień, nie było konkretnego powodu. Jest głodna bo chętnie probuje tego co my jemy i kiedy ją dostawię do piersi też ciągnie. Tylko, że ja mam zamiar powoli odstawiać ją od cycusia i bez sensu byłoby teraz wracać do ciągniecia piersi na wieczór (boję się, że później jej nie odzwyczaję). Co podawać na kolację? Zaznaczę, że nie uzywamy modyfikowanego mleka i lekarka proponowała, aby nie wprowadzać jak nie ma potrzeby. A może pojawiła się właśnie potrzeba? Macie jakieś pomysły? Ola ma 10 mcy (dokładnie jutro kończy). Liczę na rady z Waszej strony.
Julia
2005-07-20
08:09:28
Email
Ja bym dała butelkę mleka modyfikowanego. Dlaczego miałabyś go nie wprowadzić? Przecież takie mleko też ma wiele wartosci odżywczych i na pewno małej nie zaszkodzi. Tym bardziej, skoro jak piszesz, nie chcesz już karmić piersią. Też myślę, że Twoja córka mogłaby sie na nowo do tego przyzwyczaić.
sylwia
2005-07-20
09:03:30
Email
Każdy pediatra mówi co innego. Nam kazała podawac mleko modyfikowane do 2 latek, więc juz sama nie wiem, jeszcze go karmiłam piersią, ale juz podawałam modyfikowane, bo sie nie najadał i tak zostało, ze rano pije mleko, a wieczorem kaszkę, ale po tych kaszkach trzeba myc dzieciom ząbki, bo są słodkie. Pozdrawiam
Agata
2005-07-20
15:56:19
Email
Ja mojej Saruni też daję mleko modyfikowane i kaszkę robię też na modyfikowanym. Tylko, że kaszkę daję jej ok. 15-16 tej, a noc tylko samo mleczko
sylwia
2005-07-20
20:32:48
Email
Agata, jak ci śpi mała po samym mleku na noc?
Julia
2005-07-20
21:03:31
Email
Sylwia sorry, że się wtrącam (pytanie do Agaty), ale też daję Bartkowi samo mleko na noc, 210-240 ml i śpi całą noc (od ok 20 do 6-7)
sylwia
2005-07-21
08:19:47
Email
Julia, wcale sie nie wtrącasz. Skierowałam pytanie konkretnie do Agaty, bo ona wcześniej o tym wspomniała, ale ciekawi mnie równiez jak inne dziewczyny karmią maluszki przed snem. Zazdroszcze Wam, bo mój Kuba tak sie nie najada, ja muszę do mleka Bebiko 3R(czyli to z kleikiem ryżowym) dodawac jeszcze kaszy, bo Kuba głodny. A martwie się tym bardzo, bo dentystka powiedziała nam, ze próchnica najbardziej atakuje po tych słodkich kaszkach. Wieczorem umyjemy ząbki i Kuba dostanie fluor, ale co zrobic w przypadku, gdy jest w nocy głodny. Wtedy boje się o ząbki, a jak próbowałam w nocy dawać mu wodę lub same mleko, to był ciągle glodny i budził sie co godzine. Pozdrawiam! Dzieki Julio, że się odezwałaś.
Julia
2005-07-21
10:10:27
Email
Sylwia, o ile pamiętam, Kubuś już jest dużym chłopcem? Piszesz, że musisz go karmić często w nocy... nie wiem, czy przeglądałaś już polecaną tu na forum książkę Tracy Hogg, ja ją przeczytałam i autorka pisze o różnych problemach ze spaniem. Jest też o przesypianiu całej nocy i o tym, że starsze niemowlę nie musi już jeść w nocy, a skoro sie budzi, to wcale nie musi oznaczać, że jest głodne. Tracy pisze, że dzieci w tym wieku bardzo rzadko zjadają w nocy duże posiłki, a bardziej chodzi im o zaspokojenie potrzeby bliskości i poczucie bezpieczeństwa. Takie dziecko można nauczyć przesypiania całej nocy, wystarczy, kiedy się budzi, uspokajać je i sklonić do ponownego zaśnięcia. Nie trzeba wcale dawać jedzenia. To podobno trudne, ale konsekwencja daje efekty. Oczywiscie nie znam dobrze Twojej sytuacji, Ty sama zdecyduj co robić. Ja tylko streściłam z grubsza fragment książki. Może w czymś Ci pomogę :o) Skoro to dla Ciebie uciążliwe, może warto tą książkę przejrzeć. W którymś temacie jest link do strony, z której można ją ściągnąć. Naprawdę polecm tą książkę, jest super i wiele ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć. Pozdrowionka!
Agata
2005-07-23
20:46:58
Email
Sylwia, moja Sara pije mleko ok. 20-tej i spi do ok.5.30-6.30 rano. Moja mama ostatnio ciągle mi mówi, żebym coś jej dodawała do tego wieczornego mleka (kleik albo kaszkę), żeby ją dłużej trzymało. A ja sobie myślę, że skoro tak ładnie śpi mi po samym mleku to po co mam jej to jeszcze zagęszczać. jak przyjdzie taki czas, że się będzie w nocy budziła głodna to zacznę jej zagęszczać, ale póki co dostaje same mleko. I wypija róznie od 120-180 mililitrów na noc.
Ostatnio niestety sama jej daję mleko o 4 rano, ponieważ dostaje syrop na zaparcia i musi go dostać 2 godziny po porannym jedzeniu a na godzinę przed kolejnym jedzeniem. Także po 2 godzinach, o 6 rano daje jej syropek i o 7 rano juz babcia (bo ja jestem w pracy) daje jej jedzonko. Syropek mogłaby dawać babcia, ale trochę się boi, że nie będzie od niej piła, więc tak to przeorganizowałam, że o 4 rano daję jej na śpiku butlę i jeszcze pred wyjściem do pracy dostanie syropek.
sylwia
2005-07-26
09:02:05
Email
Julio! ja juz chyba wypróbowałam wszystkie sposoby, aby mały odzwyczaił się jadania w nocy, książkę Tracy również przeczytałam.Po dwóch tygodniach bezsennych nocy skapitulowaliśmy, ani zamiana na soczek, czy wodę nie pomaga. On musi być najedzony. Mam koleankę, która pociesza mnie, że kazde dziecko dorasta do pewnych czynności i przyzwyczajeń w swoim tempie i matce pozostaje tylko czekać. Pozdrawiamy, mama i Kuba
Nikoleczka
2005-07-28
09:31:51
Email
Ja daje Nikoli na nocmleko modyfikowane bez kaszki.Zawsze robię 210ml w butelke ale przewaznie zasnie i nie dojje dokońca.Przesypia mi potym prawie zawsze całąnoc albo obudzi sie tylko raz na piciu ale to zadko.
Anula
2005-08-12
18:31:56
Email
Pozwolisz Asiu, że też się wtrącę i napiszę to co zalecają teoretycznie poradniki żywienia niemowląt: skoro Ola zaczęła już 11 miesiąc, to możesz spróbować wprowadzić jej już (o ile nie jest alergiczką) całe jajko 3-4 razy w tygodniu (na miękko, na twardo lub jajecznicę na parze) , kefir, jogurt lub twarożek (1-3 razy w tygodniu) a także chude, gotowane wędliny dobrego gatunku (szynkę lub polędwicę) lub bezpieczniej upiec samodzielnie i podac plasterek takiego mięska. Nie powinno podawać się wędlin gorszego gatunku (parówek, kiełbasek, mortadeli i pasztetowych). W 10-tym miesiącu można było wprowadzić już pieczywo i kaszki glutenowe (ale uwaga na alergię), więc można przygotować kanapeczkę, do tego dorzucić jakiś owoc (np. z jogurtem naturalnym). Natomaist tak jak dziewczyny uważam, że powinnaś podawać mleko modyfikowane (zalecają do 3 roku życia), tym bardziej, że chcesz odstawić Olę od piersi. Znalazłam jeszcze propozycje kolacji w IV kwartale: 1/ kasza z jajem i kefirem, 2/ omlet z warzywami, 3/ kanapeczki i mleko, 4/ jajecznica lub jajko na miękko, 5/ mięsko z warzywami i sok owocowy, 6/ kaszka mleczna, 7/ kanapka z twarożkiem lub jajko, owoc i 150 ml. mleka. Znalazłam też poradę, że gdy chce się od 12 m-ca odstawić dziecko od piersi, to w miejsce dotychczasowych karmień piersią wprowadzamy: ryż na mleku, kasze manne lub lane kluseczki. Jak chcesz to mam przepisy na kaszkę manne z owocami, drobiowo-jarzynową pastę do pieczywa, lane kluseczki, leguminę z kaszki kukurydzianej, omlet z marchewką. Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum