Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Sukcesy wychowawcze

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
A?ka
2005-06-20
Email
skoro s? problemy to niech b?d? i sukcesy wychowawcze. Moja Ola tak du?o czasu sp?dza?a tylko ze mn?, ?e nie chcia?a z nikim zosta?, ko?czy?o si? to wielkim p?aczem. Oczywi?cie wszyscy na oko?o mi mówili zostaw j?, damy sobie rad?, niech pop?acze ale ja nie potrafi?am zostawi? p?acz?cego dziecka które nie rozumie, ?e ja wróc?. Ola popada?a wr?cz w histerie beze mnie. Mia?am ten komfort, ze moglam i?? na wychowawczy i nadal sp?dza? z Ol? du?o czasu. Mimo wszystko martwi?a mnie ta sytuacja. Uwa?a?am, ze najlepsz? metod? jest stopniowe przyzwyczajanie dziecka do sp?dzania czasu bez mamy. Zanosi?am j? do babci najpierw na godzink? (wyspan?, pojedzon? z such? pieluch? i w dobrym nastroju). Z czasem zostawa?a na tak d?ugo na ile chcia?a, az sama pokaza?a na drzwi, ze chce is? do mamy lub marudzi?a. Ostatnio zrobili?my prób? i babcia dosta?a Ol? na cztery godziny, mia?a j? zabawi?, u?pi?, nakarmi?, przewin??, a my z m??em byli?my u siebie na górze w pogotowiu, gdyby by?y problemy (przypomn?, ?e mieszkamy w domu z mam? m??a, my na pi?trze, mama na dole). Uda?o si?. Ola wytrzyma?a cale cztery godzinki. Bez problemu. Jeszcze kilka razy b?d? si? trzyma? tego czasu i znowu stopniowo b?d? j? zostawiac na d?u?ej. Polecam temetod?, u nas si? sprawdzi?a. Chyba nauczy?am Oli, ?e zawsze wracam i sp?dzanie czasu z kim? innym te? jest mi?e i bezpieczne. Dla pewno?ci jednak odpukam (stuku puku....)aby nie zapesza?.
anaisia
2005-06-22
07:13:30
Email
No to brawo dla Oli! Doskonale Ci? rozumiem, te? nie potrafi?abym zostawi? p?acz?cego maluszka, który nie rozumie, ze mama wróci.
A z najnowszych osi?gni?? wychowawczych mo?emy pochwali? si?, ze Tymcio trzaska kup? na nocnik od kilku tygodni - zawsze przed wo?a "Buba a?a", co oznacza, ze go ty?ek boli i ze trzeba szybko na tron. No i uda?o mi si? odstawi? go od cyca!!!! Chocia? czasami sobie jeszcze przypomina ale nie histeryzuje!
sylwia
2005-06-22
09:05:52
Email
Anaisia, daj przepis jak przyuczy? Malucha do nocnika.!!!!!!!
A?ka
2005-06-23
09:36:50
Email
nie wiem jaki przepis ma anaisia, aby dziecko korzysta?o z nocnika, ale ja Ol? sadzam od 7 mca. Babcia kupi?a nocnik no to próbowa?am i Ola siedzi, dos?ownie siedzi bo jeszcze nie rozumie o co chodzi z nocnikiem, z tym, ze czasem uda jej si? nasiusia?, zrobi? kupke. To narazie przypadek, ale niech si? przyzwyczaja. Najwa?niejsze, ?e sie nie boi
kyja
2005-06-23
17:29:41
Email
ja te? zamierzam Misiuta sadza? na nocnik-?eby oswoi? si? z 'tronem'hihihi.Przy najbli?szej wyp?acie kupi? mu nocnik:-)Anaisia, robi?a? jakie? ekstra sztuczki z ostatecznym odstawieniem Tymcia od cyca, czy on tak sam z siebie przesta?;-)?Misiut, co prawda, jest o rok m?odszy od Tymcia, ale nadal jest bardzo pazerny na cyca-marz? o jedzeniu wszystkiego, jak reszta ?miertelników:-)i impreza by si? jaka? przyda?a...:-)
anaisia
2005-06-27
08:22:37
Email
Ho Ho widz?, ze chwilowo awansowa?am na eksperta:)
Z cycem by?o tak, ?e dawa?am mu coraz mniej, w dzie? i tak w ogóle nie by? zainteresowany, gorzej bywa?o wieczorami. Ale jako? par? razy zasn?? przy bajce a potem by?o juz coraz ?atwiej. Najgorzej by?o, jak budzi? si? w nocy i mu si? cyc przypomnia?, wtedy by?y ryki, par? razy uleg?am bo zal mi go by?o starsznie. Nie wiem czy Wam pisa?am, ale sama te? nie?le to prze?y?am, przez pierwsze dni bezcyckowe chodzi?am jak bomba i co chwil? becza?am. Ca?y proces odwykowy trwa? par? tygodni, bywa, ze Tymciowi sie jeszcze cycu? przypomina...
A do nocnika my?l?, ze powoli dojrzewa, w ko?cu 2 latka nied?ugo stukn?. W?a?ciwie to nic nie robi?am poza okazjonalnym wysadzaniem go, w pewnym momencie zacz?? wo?a? "Buba a?a" i trzaska? kupk? do nocnika. Z siusianiem na razie róznie bywa, to tu zrobi, to tam, ale my?l?, ze jeste?my na dobrej drodze. Pozdrawiam!
ela
2005-06-29
15:28:31
Email
moje drogie ja jako ju? stara mamu?ka mog? poradzi? jedno posad?cie male?stwo jak co? zrobi do nocniczka to poka?cie pochwalcie bijcie brawo maluchowi si? to spodoba i zach?ci go.ja tak robi?am marek robi? do nocnika od 10 miesi?ca maj?c 1 rok i 7 miesi?cy lata? bez pieluch jaj jakie? pytanka to na gg1155273 lub ela.pj@wp.pl pozdrawiam i ?ycz? du?o cierpliwo?ci
anaisia
2005-06-29
16:32:00
Email
Z tymi nagrodami to zeby tylko nie przesadzi?. ja mia?am przygotowane zawsze jakie? ma?e samochodziki i dawa?am mu "po kupie" i teraz zawsze jak co? zrobi to wo?a nagrod?:) zbankrutowa?abym!!! Ale na szcz?scie robi ostatnio coraz cz??ciej do nocniczka nawet jak prezentów brak.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum