szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Co na ząbkowanie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
niam
2014-08-07
Email
Witam wszystkich. Prosiłabym o poradę dotyczącą bolesnego ząbkowania i niepokoju u córeczki. Co mogłabym jej podać, by trochę lepiej to znosiła, miała apetyt i nie budziła się w nocy z płaczem?
Wikkaa
2014-08-12
12:44:22
Email
Hmm ciężka sytuacja, próbowałaś kontaktować się z lekarzem, może w tej sytuacji potrafiłby coś doradzić. Osobiście na myśl przychodzą mi leki homeopatyczne, z tego względu iż są bezpiecznie dla niemowlaków, tylko pytanie czy jest takowy który pomoże akurat w przypadku niepokoju spowodowanego ząbkowaniem.
salinika
2014-08-13
08:51:00
Email
Musisz to jakoś przetrwać, jak mała przez tydzień dwa będzie mało jadła a nawet prawie wcale to naprawdę nic jej nie będzie, ja się tym najbardziej przejmowałam i pediatra mnie uspokajał. Z leków polecam czopki Viburcol, moja po nich bardzo szybko się uspokajała i nie wsadzała rączek do buzi cały czas. Podawałam głównie na noc, a jak się wyspała w nocy to i w dzień była już inna.
Wikkaa
2014-08-16
15:19:51
Email
Dokładnie tego typu lek miałam na myśli, więc zgadzam się z zaleceniami jakie Salinika dopisała, cierpliwość jest tutaj ważnym aspektem, ale to chyba normalne przy wychowywaniu dzieci :)
salinika
2014-08-20
10:19:52
Email
Normalne, ale jak o tą cierpliwość czasami trudno :/ ja Viburcol podałam córce parę razy w okresie buntu dwulatka, była nie do zniesienia, ciągły płacz, rzucanie się na podłogę a po czopku wracało moje kochane grzeczne dziecko. A ja ładowałam akumulatory na kolejny atak szału :/
wrozkazebuszka
2014-08-21
17:52:02
Email
Cześć, Jeśli dziecko niewiele je, to pamietaj zeby duzo piło, odwodnienie u małych dzieci jest bardzo niebezpieczne. Podczas ząbkowania może pojawić się biegunka a w dodatku dziecko bardzo się ślini - tu jest duża utrata wody. Dużą ulgę przyoszą żele znieczulające: stosowane na dziąsła: polecam Calgel lub Dentinox-Gel N.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum