szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Pytanie do Katki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bea1978
2011-03-30
Email
Nie mogłam znaleźć dawnego wątku, więc zakładam nowy pod tym samym tytułem :)Mam nadzieję, że nadal tu zaglądasz i udzielisz mi odpowiedzi na pytanko związane z Twoim zawodem :) Chodzi mi od to czy refundacja leczenia zęba numer 3 dotyczy wszystkiego??Byłam dziś u stomatologa i niestety muszę leczyć kanałowo trójkę górną, lekarka skasowała póki co za włożenie czegoś 50zł i teraz nasunęło mi się pytanie czy słusznie??skoro ponoć leczenie trójek jest refundowane???
Joanna26
2011-04-03
10:54:12
Email
Bea, skoro Katka nie odpowiada, to ja napisze, co wiem. To chyba zalezy od tego, jaka umowe dana przychodnia ma podpisana z nfz. Ja chodzilam do takiej, w ktorej np. usuwanie kamienia bylo refundowane, a w tym roku juz nie jest. Najlepiej zapytaj sie wprost w przychodni, jakie leczenie jest refundowane, ile zaplacisz za te trojke.
bea1978
2011-04-03
11:38:30
Email
hmmm troszkę to dziwne, wydawało mi się, że jeśli gabinet ma podpisaną umowę z NFZ, to w każdym można domagać się tego samego wg. tego co mówi ustawa ogólna!:(Widzę jednak, z tego co piszesz, że każdy gabinet może rządzić się swoimi prawami... Dzięki za info, może jeszcze Katka się odezwie i doda coś na ten temat, ona powinna wiedzieć na 100% jak się sprawy mają :)
ciekawa
2011-04-04
13:06:01
Email
zadzwoń do swojego oddziału NFZ tak Ci powiedzą dokładnie.
Joanna26
2011-04-04
13:40:43
Email
Wiesz co Bea, moze i masz racje, moze ta przychodnia moja wczesniej miala umowe, a teraz po prostu w ogole nie ma, a umowa jest zawsze ta sama, nie wiem, wydawalo mi sie, ze oni to jakos negocjuja, czesc moze byc refundowana, a czesc nie, ale to tylko moje domysly:))
katka
2011-04-10
16:14:54
Email
Leczenie kanałowe zębów od 1do 3 jest refundowane z nfz. I nie ma opcji,że gabinet może nie mieć tego w swojej ofercie. Leczenie to może mieć różne metody i nfz dokładnie określa jaka metoda jest refundowana i przy użyciu jakich materiałów,więc ewentualna dopłata może się wiązać z leczeniem "z wyższej półki".Co do kamienia-na początku roku obowiązywał krzywdzący dla pacjentów zapis,że skaling (czyli usuwanie kamienia) już się nie należy. Potem to skorygowano,ale nie wiem,czy w każdym oddziale(rozbieżności interpretacji bywają duże i coś,co obowiązuje w Krakowie,może być inaczej interpretowane w Łodzi).
katka
2011-04-10
16:19:48
Email
Dodam jeszcze,że każda umowa jeśli chodzi o procedury ,jest taka sama-chyba,że dotyczy chirurga,ortodontę.Natomiast bardzo dużo gabinetów potraciło w tym roku kontrakty lub zostały one mocno okrojone,nie tylko u stomatologów(wbrew temu,co mówiła nasza pani minister),więc może się zdarzyć,że gabinet ,który zawsze był nfz,teraz już taki nie jest.
bea1978
2011-04-11
17:28:27
Email
Dzięki Katka, teraz wiem na czym stoję, za godzinkę idę do dentysty znowu więc zobaczymy co mi panie odpowie na pytanie, dlaczego woła o pieniążki za leczenie tego ząbka.
katka
2011-04-13
22:07:18
Email
tak z ciekawości....i co?
bea1978
2011-04-14
18:50:01
Email
Pani doktor powiedziała, że się pomyliła, że może znieczulenie miałam (nie miałam :)), ogólnie była zdziwiona, że skasowała :) Bynajmniej wyrównamy to sobie przy plombowaniu na końcu :) Dzięki Katka jeszcze raz za info,bez tego pewnie bym się w ogóle nie odezwała w gabinecie, 50zł może i nie majątek ale i tak się cieszę, że nie dałam się naciągnąć :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum