szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - przedszkole Montosseri


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
manka
2011-02-07
Email
dziewczyny wiecie coś może na temat takich przedszkoli w Warszawie? Mam zamiar zapisać swojego Kubusia do takiego przedszkola Montosseriańskiego, ale nie wiem do którego. Może któraś z Was posyła swoją pociechę do takiego właśnie przedszkola.
Laura
2011-03-24
21:15:23
Email
Hej, tez interesuje mnie metoda Montessori. Znalazłam w necie trochę informacji o przedszkolu Mądre Główki, mają sporo dobrych opinii. Plusem jest, że mają własna kuchnię, spory ogród z placem zabaw no i fajne warunki lokalowe. Zajrzyj na ich stronkę, prezentują się na prawdę bardzo interesująco. Jest sporo zajęc dodatkowych no i przede wszystkim jest dwujęzyczne.
Goga66
2011-04-12
11:39:10
Email
Poczytaj sobie tę dyskusję - są i pozytywne i negatywne opinie: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189949
Goga66
2011-04-12
11:49:39
Email
Moja córka chodzi do zwykłego społecznego ale taniego przedszkola - cena w sumie jak państwowego. Jest przy UW dzieci też nie są dzielone wiekowo, też sadzą roślinki i same robią kanapki i przygotowują galaretki. Zabawki są mieszane tradycyjne i typu puzzle i memory. Mają więcej opiekunek niż w tradycyjnym przedszkolu. Fakt, ze moja 5-latka już się trochę nudzi, bo tez już wszystko zna, chociaż ciągle ściągają ludzi - a to do malowania tradycyjnie jajek, a to lepienia z gliny, a to prowadzą dzieciaki na akademię muzyki. Widzę pewien minus w niedzieleniu dzieci wiekowo - z jednej strony to fajne - z drugiej i tak trzymają się w zabawach w grupach wiekowych - starszaki z maluchami nie chcą się bawić i to ogranicza liczbę przyjaciół. W grupie wiekowej mojej córeczki są tylko 3 dziewczynki więc nie ma dużego wyboru, a wiek jednak się liczy dla nich. Czasem bawią się jeszcze z dwiema dziewczynkami 4-letnimi. Generalnie jednak przedszkole polecam, bo b. ciepłe, świetna opieka i niedrogie chociaż warunki są skromne.
Laura
2011-04-13
22:20:16
Email
No właśnie, ale są przedszkola Montessori i pseudo Montessori. A żeby wprowadzać w życie metodę przedszkole musi być z tradycjami w danej metodzie. Tak mi się wydaje. Faktycznie przedszkole, które opisujesz ma trochę wątków z przedszkola Montessoriańskiego. Ale to zupełnie co innego. Mi zależy przede wszystkim na metodzie. Uczenia się pomagania w grupie, młodszym i słabszym, samodzielność dzieciaków i odpowiedzialność za to co robią...
Goga66
2011-04-14
09:23:08
Email
To nawet z założenia nie miało być tego typu przedszkole - po prostu tak wyszło - panie są świetnie wyedukowane, jest ich więcej niż w tradycyjnym przedszkolu - też uczą pomocy młodszym i jest b.dużo zajęć plastycznych, parateatralne czasem, ale też sporo nauki piosenek i wierszyków.
Natomiast w swobodnych zabawach nic dzieciom się nie narzuca i automatycznie zbijają się w grupy wiekowe, bo jak moja Zu mówi, maluchy nudno się bawią i nie potrafią się dopasować do zabawy starszych.
Goga66
2011-04-14
09:59:34
Email
Co do samodzielności i odpowiedzialności tez nie mam uwag. Pięciolatkom się nie pomaga przy ubieraniu i rozbieraniu na gimnastykę, spacer czy placyk zabaw. Wszystkie grupy wiekowe mają też dyżury i dyżurni przygotowują stoły do posiłków - rozkładają talerze i sztućce. Hodują własne roślinki. Natomiast cieszy mnie, że nauka odbywa się w grupach wiekowych i 4 i 5 latki mają elementy pisania czytania i elementy nauk przyrodniczych. przystosowane do swoich możliwości. Kiedy Zu nie dostała się do przedszkola państwowego błam wściekła. Nie zamierzałam płacić 1200-1600 za prywatne. Znalazłam jednak to i teraz nie żałuję. Zarządzają społecznie w całości rodzice dzieci uczęszczających i my decydujemy o liczbie wychowawczyń, zajęciach w ramach czynszu itp. Pomagamy też w sposób aktywny - przy malowaniu i praniu stąd opłaty są niskie...
Goga66
2011-04-14
10:00:27
Email
A... i dzieci muszą posprzątać po sobie zanim wyjdą - także maluszki
Laura
2011-04-15
23:07:15
Email
Pewnie, ja od razu założyłam, że nie uda się nam dostać do przedszkola publicznego, bo ja nie pracuję i raczej ciężko nam by było. Poza tym właśnie ważna jest dla mnie metoda, przede wszystkim... Jestem jak najbardziej za Montessori. Ale faktycznie przedszkole, które opisujesz wygląda jak montessoriańskie, ale mi zależy aby te przedszkole było typowo Montessori, aby były zachowane zasady w pełności. Np lekcje ciszy i zabawy typowo Montessori...
Goga66
2011-04-16
10:39:39
Email
Ja nie namawiam oczywiście - po prostu widzę podobieństwa, a nigdy wcześniej nad nimi się nie zastanawiałam. Dla mnie istotny był koszt, podobny jak w państwowym. My oboje pracowaliśmy a i tak Zuza się nie dostała do żadnego z wybranych państwowych...
Laura
2011-04-17
18:04:48
Email
No to faktycznie bardzo dziwne, że Zuzia nie dostała się do przedszkola skoro oboje pracujecie. Ja nie pracuje więc z założenia nie ma szans dostania się do publicznego, ale faktycznie to co opisujesz jest jakoś podobne do techniki Montessori i podejrzewam, że przedszkole się na tej technice wzoruje bo widzę wiele podobieństw aczkolwiek nie jest typowe monetssori, ale fajnie :)
Laura
2011-04-17
18:06:50
Email
Zapomniałam dopisać... ale fajnie, że są takie placówki z pasją :) które naśladując innych mogą tylko zrobić coś dobrego. Myślę, że fajne przedszkole wybrałaś:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum