szukaj zwrotu:       szukaj w:

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/server339748/ftp/migracja/happymum.pl/public_html/forum/pok_wpis.php on line 16
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/server339748/ftp/migracja/happymum.pl/public_html/forum/pok_wpis.php on line 33

temat -


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Joanna26
2010-12-21
10:37:13
Email
Z tego, co ja sie orientuje, to aktualna podstawa programowa dla przedszkoli nie zaklada uczenia liter, co oczywiscie jest srednio madre i panie robia to, ale na pewno nie w grupach czterolatkow. Nie naciskalabym za bardzo. Jesli chodzi o rodzaj liter, to wiem, ze metodycy przedszkolni zalecaja pokazywanie dzieciom napisow z liter nie drukowanych, czyl np. Mama, a nie MAMA. Poza tym czytania podobno najlepiej uczyc sylabami, a nie literami. Kiedys przy okazji (i na wyrost) kupilam corce taka ksiazeczke A. Piec, M. Skoczylas, "Elementarz. Teksty do czytania metodą sylabową" - tutaj wprowadzane są kolejne literki, układane w kolejne słówka, z obrazkami itd., fajne to jest, ale jeszcze za skomplikowane dla mojej corci. Ona na razie bawi sie magnesami na lodowce i puzzlami-alfabetycznym pociagiem - to tez polecam:)
Joanna26
2010-12-21
10:41:15
Email
Pociąg np taki: http://allegro.pl/puzzle-edukacyjne-wesoly-pociag-alfabet-i1376244167.html lub taki: http://allegro.pl/puzzle-2-metry-loko-abc-alfabet-pociag-i1364252879.html (Mila ma ten drugi), magnesy-literki mozna tanio kupic w sklepach z zabawkami.
bea1978
2010-12-22
08:12:48
Email
Joasiu zgadzam się z Tobą, że program nauczania nie obejmuje poznawania literek a jednak nauczycielki to robią, baaardzo dyskretnie :)Mój synuś chodzi do grupy mieszanej 4-5 latków i tam panie kazały przynieść każdemu dziecku po trzy sznureczki w różnych kolorach i z nich układają literki. Jeśli chodzi o to, czy uczyć liter pisanych czy drukowanych, to powiem od siebie, że chyba jednak drukowanych, a to dlatego, że nie każdy z nas pamięta jak się poprawnie łączy literki. Potem pojawia się problem w szkole, bo dziecko ma już inne nawyki łączenia literek wyniesione z domku.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum