szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - angielski w formie bajki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pinkie
2010-03-08
Email
Hej! może znacie jakieś atrakcyjne bajki wprowadzające angielski (albo inny język obcy) do telewizora? Ja mam tylko Magic English Disneya - rewelacja. Ale moze ktoś jeszcze widział coś fajnego???
Joanna26
2010-03-08
13:52:02
Email
Pinki, w tej klawiaturze, o ktora pytalam w "matkach, zonach..." - comfy - mozna ustawic przy grach rozne jezyki. (Mila ostatecznie dostala ja na trzecie urodziny od dziadkow). Te gierki sa dosc proste, fakt, ze mozna zmienic jezyk troche je ratuje, jak sie dziecko znudzi... Mila chetnie slucha wersji angielskiej. Tyle ze nie jest to tania zabawka, sama klawiatura ok. 200 zl, dodatkowe programy po dwadziescia kilka. Ale polecam, bo i mlodsze dziecko na pewno chetnie by sie tym bawilo.
pinkie
2010-03-08
14:39:01
Email
Joanno, dzięki, ale Tomek uwielbia korzystać z internetu i obawiam się,ze taka zabawka nie zrobi na nim wrażenia. Dziadkowie kupili mu zabawkowego laptopa, gdzie też jest angielski - rzucił w kąt po pierwszej próbie zabawy. Tomek wchodzi na stronę ciufffcia.pl,tam jest angielski dla przedszkolaków, muszę przypilnować,zeby często tam wchodził. Szukam też czegoś ,co go odciągnie od laptopa, a nie zniechęci.
pinkie
2010-03-08
14:41:03
Email
Idealne byłyby lekcje angielskiego z Noddym albo z lokomotywą Tomkiem :))) może po prostu ściągnę mu angielską wersję bajek :)))
Joanna26
2010-03-08
14:50:24
Email
Ha ha, no tak, teraz dzieci byle co nie wciaga:)) Milka jeszcze nie odkryla internetu, ale jak jej cos nie idze na tej dzieciecej klawiaturze, to bez namyslu podbiega do komputera i probuje cos zdzialac myszka:) A lubi Tomek, jak mu czytasz? Jest sporo ksiazeczek z prosta trescia po angielsku.
pinkie
2010-03-08
15:00:23
Email
To jest myśl! Mamy biblię wydaną przez riders digest z okienkami,którą uwielbia oglądać. A ja mam podobno swietny akcent :))))))
Ulka
2010-03-08
19:50:22
Email
Pinkie a to koniecznie muszą być bajki, może jakieś piosenki , dzieciaczki w tej formie chyba łatwiej przyswajają słówka i oswajają się z językiem
kyja
2010-03-09
09:39:36
Email
Pinkie, mój Misiek w żłobku miał kontakt z j.angielskim-maluchy były uczone metodą Helen Dorn.Pamiętam,że wtedy ostro ruszył z mową-zaczął trzaskać całe zdania po polsku i mówić słówka po angielsku.Wtedy kupiłam mu proponowany przez szkołę językową, która prowadziła zajęcia w żłobku,zestaw płyt cd do puszczania dziecku w domu-to są piosenki. Z tym,że w domu Misiek nie chciał słuchać tych płyt.Poszukaj gdzieś w necie-może są do kupienia takie płyty i może można wykupić cały zestaw do nauki właśnie tą metodą? przyznam szczerze,że nie wnikałam na czym ona polega-ale widziałam jej efekty u Michała.
pinkie
2010-03-09
18:47:44
Email
Dzięki,poszukam, kupować nie będę, bo narazie protestuje przy puszczaniu piosenek
Magdalenka
2010-03-17
10:03:35
Email
bajki z nauka angielskiego to tez "dora the explorer" ale wiem, ze dzieciom niewiele trzeba, wystarcza po prostu bajki po angielksu, niekoniecznie uczace angielkiego a dziecko lapie,. najperw nam sie wydaje ze nie ma postepu, ale maluch rozumie.
pinkie
2010-04-07
08:11:02
Email
Puszczam dzieciom Magic English - już po kilku odcinkach Tomek powiedział swoje imię - po raz pierwszy!. Teraz już powtarza wszystko jak leci: whos afraid of the big bad wolf? opisuje domki na obrazku: door, window, roof,chimney - nie używając polskich nazw. Jednak angielskie słówka - krótsze - sa dużo prostsze dla maluchów. Bardzo mnie to cieszy, ze widać postepy.
noemi
2010-04-09
10:36:41
Email
pinki, przeogromnie się cieszę:) i trzymam kciuki za dalsze postępy:)
mayasun
2010-04-09
21:41:54
Email
Pinkie, to Twój Tomek to lepiej chyba mówi lepiej po angielsku niż po polsku. Z prostych bajek edukacyjnych polecam Brainy Baby (znajdziesz pewnie na chomiku). W przedszkolu wykorzystują materiały: "English Together" cz. 1 "Holiday House opracowany przez Dianę Webster i Anne Warrall, wydawnictwa Longman. Wspomagająco używają pacynek, które mówią do dzieci, no i przede wszystkim piosenki, ale takie edukacyjne, np black and white, black and white - Panda, albo dialog w formie piosenek.
Anna
2010-05-14
09:53:31
Email
My pod wpływem programów telewizyjnych, kupilismy kiedyś płytę "LIPPY and MESSY" (gama bell). Miłosz miał wtedy jakieś 3 lata i uwielbiał te lekcje, bo są kolorowe i wesołe.
Hanna29
2011-02-21
12:05:54
Email
Wedlug mnie najlepszy sposob na nauke jezyka w dziecinstwie! Wybrac bajke, ktora dziecko lubi i pozwolic ogladac niemal do woli;) Oczywiscie w obcym jezyku.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum