szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Paluszki w buzi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
epiza
2009-03-16
Email
Witam, jestem mamą 3-letnich bliźniaczek.. Od pewnego czasu pojawił sie problem ze wkładaniem paluszków do buzi. Dziewczynki ciągle trzymają palce w buzi, nie umiem ich tego uduczyć, macie jakieś sposoby? Albo podobny problem ?
katka
2009-03-16
13:18:42
Email
Są takie preparaty do kupienia w aptece,żeby dzieci nie obgryzały paznokci-bardzo gorzkie. Można spróbować.Poszukaj ewentualnej przyczyny,dlaczego to robią,w jakich sytuacjach.
Joanna26
2009-03-16
15:05:43
Email
Moja mala ssala kciuk, strasznie uparcie, smoka nie chciala w ogole. Nic nie dzialalo, napomnienia, nic. Do momentu, w ktorym moja mama pomalowala jej paznokcie na kciukach lakierem do paznokci - oczywiscie z wielkim podziwianiem itd., z cala oprawa. Emi przestala ssac z dnia na dzien - bylam w szoku, nie wierzylam, ze takie cos moze pomoc. Najdziwniejsze, ze przestala tez ssac w nocy, a wczesniej nie zdarzalo jej sie usypiac bez palca. Ale pazurki musza byc stale pomalowane, jak lakier schodzi, to sie domaga pomalowania:)
epiza
2009-03-17
06:40:16
Email
Dziewczynki w sytuacji stresowej, gdy sa zawstydzone np. nowym otoczeniem pchaja paluszki do buzi. Czasem jednak siedzą przez telewizorem i spokojnie ogladaja bajeczki i tak samo czochraja paluchem po zębach, zasypiają tez z opuszkiem miedzy wagrami..Obawiam sie, by nie zaczeły obgryzac paznokci, ale czy mozna temu jakoś zapobiec? Moze faktycznie wyprbuję te preparaty z apteki, malowanie paznokci nie wchodzi w rachubę, chodza do przedszkola katolickiego i tam jest to nie mile widziane:/
ciekawa
2009-03-17
12:22:11
Email
Ty sie tak przedszkolem nie przejmuj co to za znaczenie czy katolickie0dzieci zwykle nie maluja paznokci ale skoro ma to czemuś słuzyc to czemu nie. moze jeszcze zaczna sparwdzac długosć spudniczek.
katka
2009-03-17
15:34:35
Email
Na ssanie palca w nocy pomaga zaszycie rękawów-sprawdzone przez koleżanki z branży. A przedszkolem katolickim ,jeśli sie takie wybiera,to chyba wypada sie przejmować.
Joanna26
2009-03-18
18:09:03
Email
Moja mama uzywa bardzo delikatnego lakieru, bez jakis, tyle ze perlowy - prawie niewidoczny, ale dla Emili niezwykla atrakcja:) Nie polecam na sile tego sposobu, pewnie to tez zalezy od dziecka, czy to zadziala (Emi jest baaardzo lasa na poklask:), no i my malowalysmy tylko kciuki. Oj, powiem Wam, ze odstchnelam z ogromna ulga, jak sie pozbylysmy tego problemu, sadzilam, ze nie nastapi to szybko!
epiza
2009-03-19
16:23:26
Email
Oj, gdybym zaszyła im rękawki to chyba by sie wściekły :D A kiedy pomalowałam paznokcie, to zaczeły ząbkami skubać lakier,który zaczął odpryskiwać :P Hmm.. ciekawa jestem jaka jest przyczyna wkładanie tych paluchów do buzi, gdybym ja wyeliminowała, skończył by sie problem.. Narazie upominam, przypominam i zwracam uwagę, ze robaczki dostają sie do ząbków, skutkuje, ale jedynie na 5 minut :/

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum