szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - GARDŁO


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basia.26
2009-01-19
Email
cześć dziewczyny, mam taki problem. tydzień temu Miłosz złapał dość mocne przeziębienie. kaszlał mokro i zaczął sie katar. do tego gorączka po 38,5. poszłam do lekarza. stwierdziła, że jestem w porę, bo nie ma jeszcze zapalenia oskrzeli ale da antybiotyk, żeby rozgonić na dobre tą infekcję. to miał być pierwszy antybiotyk Miłka. byłam "za" bo też uważam, że nie ma co ryzykować powikłań. antybiotyk okazał sie tak okropny w smaku, że zażył go 3 razy i potem koniec. groźba, prośba- nic nie pomaga. NIE I JUŻ!! faktycznie ja po zażyciu tego leku miałam uczucie goryczy w buzi przez dobre KILKA GODZIN!! a Miłosz to wycierał język w kanapy skórzane!! byłam dziś na kontroli, powiedziałam co i jak, że dwa pozostałe syropy zażył, ale antybiotyku nie. pani ubolewała, że szkoda, bo ma on wspaniałe działanie itd ale że faktycznie rodzice się żalą, że pozostawia trwałe uczucie goryczy. diagnoza stany Miłka była taka, że oskrzela i reszta czyste, ale gardło przekrwione. do tego sporadycznie zakaszle i pozostał niewielki katar. zapisała pani syrop wykrztuśny i nowy antybiotyk na to gardło. no myślałam, że szlag jasny mnie trafi!! z tej samej firmy, to samo działanie.... TEN SAM SMAK!!!!!!! no i powiedzcie jak nie zabić??? napiszcie proszę co polecacie?? bo na razie pozostaje mi leczyć go tym, co zwykle przy przeziębieniach. myśle czy nie iść do innej lekarki (u tej już nie ma miejsc w rejestracji) i poprosić o przepisanie Biseptolu. do tego chcę podawać flegaminę, tusipini, wit C, syropz czosnku, cytryny i miodu, granulki homeopat na przeziębienie. ale napiszcie mi co polecacie typowo na gardło. dzieki za pomoc
pinkie
2009-01-19
22:41:22
Email
tantum verde w sprayu - bardzo dobry i zawiera lidokaine - delikatny srodek znieczulajacy
sylwia
2009-01-19
23:34:55
Email
My tez stosujemy Tantum verde. Naprawdę polecam
bea1978
2009-01-20
10:57:09
Email
Basiu nasza lekarka przy zakażeniach górnych dróg oddechowych najczęściej przypisuje nam przed antybiotykiem isoprinosine, robi to właśnie w takich sytuacjach, kiedy nie ma jeszcze zapalenia oskrzeli ale może się pojawić.antum verde również - też chwalę - do tego różne syropy, najczęściej do tego wszystkiego mamy jeszcze Bioaron c albo echinacee w kropelkach. Na echinacei piszą że można podawać dopiero chyba po 6 roku życia ale tym się nie przejmuję, bo ulotka została niedawno zmieniona dopiero, ze względu na zawartość alkoholu w leku.Wcześniej można było podawać nawet maluszkom. Tu masz adres do isoprinosiny - też strasznie brzmi ale lek nie jest tak straszny.
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1160
pinkie
2009-01-20
13:03:43
Email
Ostatnio mój Tomek tez chorował, zresztą ja i mąż też - kaszel straszny , gorączka 39,5 trzy dni,troche kataru i obeszliśmy się bez antybiotyku. To taki okropny wirus szaleje. Kaszel mieliśmy przez 2 tygodnie i w końcu przeszedł po flegaminie. Tomkowi też kiedyś lekarka przepisała krople wykrztuśne - tak je zachwalała ze ziołowe. Kosztowały 36 zł i były tak gorzkie ze nie można było zmusić Tomka zeby połknał - ani jednej dawki (15 kropli). Już więcej do niej nie poszłam.
ciekawa
2009-01-20
14:48:33
Email
My używamy haskoseptu. Do tego moze jakiś wyciąg z jerzówki purpurowej.
Basia.26
2009-01-21
08:34:13
Email
cześć dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi, Miłek bardzo chętnie daje sobie psiknąć tantumem, podaję syropy te, które napisałam na górze plus rutinacee. i już zabieram się za lekturę o syropkach, które mi opisałyście, jeszcze raz dzięki:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum