szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Co podajecie na AZS?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
pinkie
2008-11-25
Email
Pomijajac te wszystkie kremy, emulsje i masci - czy Wasze dzieci dostaja jakies leki? Mój kolega podaje Zaditef (czy zaditen, nie pamiętam) i sobie chwali. Jego lekarka powiedziała, ze zyrtec nie jest dobrym rozwiązaniem. A my tylko zyrtec i zyrtec... moze zmienimy lekarza... acha i poza tym iśc do dermatologa, czy alergologa? Synek na 100% ma alergię na mleko - niestety - laktoza jest w wielu produktach i nie da się jej uniknąć
kyja
2008-11-30
17:19:46
Email
Pinkie, ja podaję mojemu Michałowi Zyrtec, ale doraźnie-gdy jest potrzeba ( pokrzywka przy błędzie dietetycznym).Michał ma alergię na ryby, no i ma nadal alergię na białko krowie, ma skończone 4 lata-AZS u niego pojawiło się w 4 m-cu życia i zanika,gdy eliminujemy alergeny z diety. Prawie 2 m-ce temu robiłam mu testy skórne-na najpopularniejsze alergeny wziewne i pokarmowe. Testy nie wykazały alergii na białka mleka-byłam w szoku, zważywszy na to,że lipcu zareagował megapokrzywką na kawałek tortu, który przypadkiem dostał w przedszkolu. Alergolog tez była zdziwiona, zaleciła,ąby powolutku wprowadzać mu do diety masło i jogurty i obserwować dziecko-niestety pomimo ostrożnego dawkowania ( 1 jogurt na tydzień) oraz zamiany margaryny na taką z dodatkiem masła, AZS powróciło:( zmieniłam margarynę, jogurty poszły w kąt:(Trudno. Gorsza wiadomość po zrobieniu testów jest taka,że mały ma początki alergii na pyłki traw, leszczyny, brzozy:(w okresie pylenia, gdy będzie narażony na kontakt z pyłkami mamy dawać mu zyrtec w kropelkach i za rok powtórka testów. Tak więc u nas na topie od paru lat jest cały czas zyrtec. Pinkie, możesz przejść się do alergologa z synkiem-to nie zaszkodzi,a może akurat lekarz udzieli Ci dobrej rady? Pozdrawiam
kyja
2008-11-30
17:21:55
Email
Pinkie, Twój synek ma alergie na białka mleka czy na laktozę?
pinkie
2008-12-01
22:52:24
Email
...już mi się to wszystko myli. Nie wiem, czy na kazeinę, czy na laktozę jest uczulony.. Nie znam się. Jak ostrzegają na opakowaniach , ze produkt może zawierać soję, orzechy itp to raz piszą mleko, raz laktozę... My chodzimy do alergologa, ale słyszałam pare razy, ze ktoś chodzi do dermatologa i chciałam wiedzieć do kogo Wy chodzicie. Zauważyłam że w programach tv dla mam i gazetkach mało się mówi o diecie bezmlecznej. Jak już podają przepisy to bez glutenu, ale z mlekiem, twarożkiem, jogurtem. Trochę to irytujące, bo chyba więcej jest dzieci uczulonych na mleko niż na gluten. Ja też jestem rozdarta, bo karmię piersią i nie mogę jeść nic z nabiału, sojowe jak coś zjadłam, to mała miała straszne kolki. Czasami nie wytrzymuję i zjadam ciasto z bitą śmietaną - i już mała dostaje czerwonych placów i budzi się częściej bo ją swędzi. O czekoladzie nie wspomnę. Sama nie wiem, czy karmienie naturalne w tym przypadku jest takie zdrowe...
pinkie
2008-12-01
22:53:56
Email
i co z moimi kośćmi???? Nie dostarczam im wapnia... dziecku zresztą też
Joanna26
2008-12-02
14:06:46
Email
A jajka? Pinki, to wprawdzie artykuł o diecie dzieci, ale info o produktach zawierajacych wapn jest uniwersalne: http://www.osesek.pl/jadlospis-doskonaly/nie-chce-pic-mleka-gdzie-szukac-wapnia.html Karmienie PONOC zawsze jest korzystne. Ale nic na sile.
Joanna26
2008-12-02
14:09:06
Email
I jeszcze to:
Najlepsze źródła
Oto lista pierwiastków i produktów, które w nie obfitują.
Fosfor - żółtka jajek, orzechy, otręby, warzywa strączkowe, czerwone mięso, ryby (pstrąg, tuńczyk)
Magnez - pestki dyni, orzechy włoskie, gorzka czekolada, banany, koper, natka pietruszki, biała fasola
Potas - ziemniaki, kapusta, sałata, groch, fasola, brokuły, awokado, pieczywo pełnoziarniste, mleko
Siarka - jajka, sery, mleko, ryby, mięso
Wapń - sery żółte, orzechy laskowe, migdały, tłuste mleko, żółtko jajka, kapusta, szpinak, koper włoski, czekolada
Cynk - czerwone mięso, drób, imbir, groszek, żółtko jajka, pieczywo razowe, kasze, pomidory, ryby
Krzem - produkty roślinne, brokuły, przetwory mleczne, poziomki
Miedź - pieczywo pełnoziarniste, orzechy, suszone owoce, wątróbka, pomidory, ziemniaki
Selen - ryby morskie, przetwory zbożowe, kukurydza, jaja, mięso, wątróbka
Sód - oliwki, rzodkiewka, sałata, brokuły, ser żółty, ryby, szynka, mleko pełne
Żelazo - czerwone mięso, wątróbka, szpinak, pietruszka, kakao, żółtko jajka
źródło: http://www.kobieta.pl/drukuj/artykul/w-mineralach-sila/?TB_iframe=true&height=350&width=600&cHash=5713262ec0
pinkie
2008-12-02
15:32:05
Email
Joanno, z Twojej listy zawierającej wapń NIC nie mogę jeść jako matka karmiąca alergika ;)))
pinkie
2008-12-02
15:32:46
Email
no... tylko jajka
ciekawa
2008-12-02
19:42:19
Email
cieciorka zawiera duzo wapnia
Joanna26
2008-12-02
20:04:11
Email
Dopiero teraz doczytalam, co zawiera wapn. Nawet jakbys karmila niealergika, to by byl klopot... Jajka jajka jajka - to chyba mozesz?
ciekawa
2008-12-03
13:57:39
Email
Pinkie spróbuj podjadać róznego rodzaju płatki zborzowe-nie mówie o tych słodkich do mleka ale takich z musli naturalnego lub kupowane osobno czy w mieszankach zbórz-w "zdrowych sklepach"-ja je jem z woda bo nie moge mleka ale wole lekko uprazyć w piekarniku i podjadam takie są chrupkie i smaczne, można dodac troche suszonych krojonych owoców i jest smaczne musli na sucho. Tylko te owoce to po przeprazeniu. Do tego kasze wszelkiego rodzaju-dziecku napewno nic nie bedzie od kaszy. I nie rezygmuj z odrobiny masła na kanapce-pozwala przyswoić składniki z pożywienia. A chleb najlepiej razowy. A rybki mozesz jesć?
katka
2008-12-03
15:57:05
Email
a może poproś o jakieś witaminki
kyja
2008-12-03
18:38:35
Email
Pinkie, znam ten ból-dieta przy karmieniu piersią. Ja byłam a diecie bardzo długo-bardzo długo karmiłam mojego alergika piersią.Gdy alergolog potiwerdizł alergię u małego, zalecił mi przejsc na dietę 2-3 składnikowa o powoli rozszerzac swoją diete, obserwując dziecko, a dziecko tez rosło iz czasm akmiłam je coraz rzadziej.Przez ponad rok nie zwięłam do ust ryb, owoców morza, nabiału, wołowiny,masła, orzechów-efekt: schudłam dośc mocno ( juz nadrobiłam, hehe), i niestety 2 zeby do leczenia kanałowego, chociaz tu mogł byc zbieg okoliczności. Masła od wielu lat nie używam,więc go mi nie brakowało, brakowało mi nabiału-głownie żółtego sera.Czytałam,że sok pomarańczowy ma dużó wapnia, poza tym chyba możesz jeść mięsko-indyk, kurczak, wieprzowina?ja dokarmiała się nutramigenem i bebilonem pepti-miałam recepty dla Misia, ale mały za Chiny nie chciał jeść tych mieszanek, więc ( za radą alergologa) sama się tym dokarmiałam;).Hmm, mój synek ma już 4 lata, kupuję mu margaryny bezmleczne- Delma, taka z przykrywką we wzór w kratkę oraz Naturima ( można kupić w hipermarkecie)-możesz spróbować, kupowałam małemu deserki sojowe oraz kakao i mleko sojowe (tez w hipach do zdobycia, o wiele droższe niż nabiał:()-smaczne bardzo, mały je ser żółty-alergolog powiedział,że jest najmniej alergizujący z nabiału-rzeczywiście, Misiek dobrze toleruje żółty ser, no i je to co lubi-nie je nabiału, potraw z dodatkiem twarogu, śmietany, kefiru, nie je wołowiny, ryb, owoców morza, ze słodyczy czekoladowych jest słaby wybór:Delicje, czekolady gorzkie, baton Corny żurawiną, większość takich rzeczy jak: choca-piki, kuleczki zbożowe, itp nie zawierają mleka-myślę,ze możesz włączyć je do swojej diety, synka tez-jak lubi i uzbroić się w cierpliwość:) Wybór należy do Ciebie, gdy sobie przypomnę jeszcze coś-napiszę,pozdrawiam, aa, ryz i indyk-są najmniej alergizującymi pokarmami, co do nietolerancji glutenu-zgadzam sięz Tobą całkowicie:nie znam nikogo z nietoleracją glutenu, a z alergią na białko sporo osób(osóbek:)).Jeszcze jedna rzecz:alergików jest coraz więcej, coraz więcej jest dzieci z alergią pokarmową, a zakup bezpiecznego dla nich jedzenia jest możliwy praktycznie tam, gdzie jest dobry hipermarket, zgroza...Aa z probiotyków, które sa bezpieczne przy alergii na nabiał polecam dla dzieci Dicoflor30
katka
2008-12-03
19:38:29
Email
Kyja,podziwiam cię w kwestii dokarmiania sie nutramigenem i bebilonem pepti. Osobiście pewnie przestałabym karmić piersią przy tak rygorystycznej diecie.
ciekawa
2008-12-04
08:29:05
Email
Co do probiotyków to jeszcze enterol i lacido baby nie zawieraja mleka
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum