szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - czy dodać oliwkę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
rudix79
2008-10-17
Email
gotując marchewke i ryz dla 5m-c kubusia mogę dolać trońkę oliwki z oliwek? czy mozna do jabłusza dołączyć np.bananka co moge dawc do jedzonnka co łączyc z marchewką, za moze jakies miesko? moj gadu gadu13304193 prosze o odpowiedz
Joanna26
2008-10-18
19:49:56
Email
Z bananem ostroznie, lubi uczulic.Oliwki pare kropli mozna sprobowac. Ale malenki jeszcze jest Kubus, wiec wszystko z wielkim umiarem:)
Agata
2008-10-19
17:32:05
Email
Osobiście proponowałam bym dodać małą łyżeczkę masełka....przynajmniej ja tak robię. Z bananem tez radzę poczekac.....ja Mikiemu wprowadziłam banana w zeszłym tygodniu a ma 10 miesięcy.
natula
2008-10-23
11:33:37
Email
zgadzam się całkowicie z Agatą. lepiej jeszcze oliwy z oliwek nie podawać, lepiej dodać lyżeczkę masła. poza tym w przypadku dzieci ważne są zwierzęce kwasy tłuszczowe i trzeba je podawać. tylko należy uważać na podróbki masła, według mnie najpyszniejsze i wartościowe jest akurat kerrygold bez sztucznych dodatków :)
pinkie
2008-10-25
09:54:09
Email
No co wy tu piszecie koleżanki, akurat masło jest bardzo często szkodliwe, dla dzieci z alergią na białko krowie i wtedy tylko oliwa. Nie mówię, ze to dziecko ma alergię, ale nie piszcie, ze oliwa absolutnie nie.
ciekawa
2008-10-26
18:50:22
Email
No właśnie masełko ok ale oliwkę dodaje się nie ze względu na kwasy-co też jest ważne ale aby witaminy rozpuszczalne w tłuszczach się przyswajały. na poczatek dodaje się oliwkę zanim poda się pochodne mleka. Mozna podać oliwkę tłoczoną na zimno np ze słonecznika-bardzo zdrowe. Tłuszczyk dodaje sie do monetu gdy zupki gotuje sie na samych warzywkach-potem jak już na mięsku oliwki nie trzeba dodawać.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum