szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - jak pożegnać nocnego pampersa ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pinkie
2008-08-16
Email
Jakie miałyście sposoby? ile to trwało? Kiedy zaczęłyście?
katka
2008-08-16
21:24:01
Email
Właśnie sama zastanawiam się,jak to było z Kubą i kiedy,nie pamietam. Na pewno od dłuższego czasu miał suchego pampersa po nocy. Ale i tak zdarzały sie wpadki. Pod prześcieradło dalismy dodatkową matę,żeby nie suszyć materaca. Szwagieka wprowadziła nocne wysadzanie na nocnik o stałej porze,ale ja jakos nie miałam do tego serca. Teraz czekam na dobry moment u Agnieszki,ale nie chcę jej poganiać.
bea1978
2008-08-17
10:56:45
Email
Ja robiłam jak Twoja szwagierka Katka, wstawałam codziennie około północy i brałam małą na nocnik, często bidulka odlatywała na nim ale siuśki były zawsze. Potem już sama załapała, że jak coś ciśnie to trzeba wstać i robić na nocniczek :)A ile to trwało kurcze też nie pamiętam, na pewno nie była to kwestia kilku dni...Wiem że odstawianie nocnych pampersiaków zaczęłam dopiero, jak mała całe dnie latała już spokojnie bez pieluch i nie zdarzało jej się robić w majteczki. Acha no i pampersy po nocy były wtedy już tylko lekko zasiusiane albo i wcale.
basienka25
2008-08-18
08:10:08
Email
U nas dosyć szybko poszło. Pampersa pożegnaliśmy w dzień i w nocy jednocześnie prawie. Ola miała dwa lata i miesiąc. Ale moja rada, nie dawać dużo pić na wieczór. No i koniecznie wysadzić przed spaniem. Raz Ola się uparła, że nie zrobi siku wieczorem no i zlała sie nad ranem. A też dłuższy czas zakładałam ceratkę pod prześcieradło. Nie budziłam jej w nocy, bo sama jak chciała siku, zaczęła wstawać. Ale to pewnie zależy od dziecka.
pinkie
2008-08-18
09:45:33
Email
hmmm wygląda na to, ze musze najpierw Tomka odzwyczaić od picia przed snem i w nocy - niestety ciągle sie budzi nawet dwa razy i pije ... pampers nawet mu przecieka do rana. ciężko będzie...
Kamila
2008-08-18
13:44:20
Email
U nas z Kinią poszło szybko, po prostu z dnia na dzień i koniec. Widzę, że z Konradem będzie trudniej.. bardzo dużo pije, przed snem prawie ze 100ml, w nocy też dopija.. muszę go odzwyczajać bo też już pampers nie wytrzymuje. Na nocnik nie chce siadać, wali po 5-6 kup dziennie.. trochę mi tak wstyd, że będzie taki ufajdolony w żłobku, że panie będą musiały go tam tyle razy przebierać... ale jakoś strasznie ciężko mi z nim idzie to nocnikowanie!!!
dodka591983
2008-08-21
20:18:43
Email
u nas natomiast jest tak, ze Filip przed snem wypija 250ml mleka w nocy okolo 100ml herbatki i rano 250ml mleka i jak wstaje kolo 8-9 pampers jest suchy. Bardzo rzadko zdarza sie zeby bylo siusiu. To chyba zalezy od dziecka jak sobie wyreguluje. Filip w nocy nie siusia od maja ale natomiast w dzien niestety jeszcze pampers bo nocnika nie znosi
szaga_26
2009-01-04
18:58:05
Email
W rajstopkach na głowie :) http://i550.photobucket.com/albums/ii420/szaga_26/DSC01832.jpg
szaga_26
2009-01-04
19:00:20
Email
Photobucket
epiza
2009-03-19
16:29:26
Email
Witam, moje małe oduczyły sie sikania gdy miały dwa lata.. W nocy ze dwa razy, wyjmowałam je z łóżka zanosiłam do łazienki i sadzałam na nocnik. Wtedy lekko sie przebudzały i od razu wiedziały co mają robić. Jak nie chciały sikać, odpuszczałam wodę w umywalce i po chwili siku samo sie robiło :) Pamiętaj jednak, nie wybudzaj dziecka ze snu, bo to czas na siku i staraj sie mówić jak najmniej, chyba ze samo zapyta co sie dzieje :) wtedy sichutko spokojnym głosem odpowiadaj.. z czasem samo zacznie się budzić.. by załatwić swoje potrzeby. Dwa tygodnie i po sprawie :)
natula
2009-05-27
14:05:21
Email
też się ostatnio nad tym zastanawiałam, jak to było. widzę, że niektóre z Was stosowały maty, czy takie rzeczy się sprawdzają, czy np. lepiej nieprzemakalne prześcieradło kupić? natknęłam się w poszukiwaniu informacji na prześcieradło PCV feretti i nawet nie wiem, czy to nie lepsze niż mata na ten okres..
drewienko
2009-05-27
21:41:39
Email
Natula moim zdaniem nie ma lepszej rzeczy jak ten podkład oddychający. My do pozbycia pieluchy dopiero się zabieramy ale ja już od dawna mam podkład. Mały wielokrotnie się przesikał wylał picie itp. jak bym tego nie miała to materaz byłby już do kosza. Próbowałam zwykłych podkładów dla dzieci ale nie mam sumienia kłaść dziecka na ceracie, bo co by nie miały na wierzchu pod spodem mają ceratę! A na tym podkładzie od feretti lato, słońce, upał a i tak śpi spokojnie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum