szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Picie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
morwa
2008-06-16
Email
Moja córeczka nie chce pić niczego, soczki jej nie smakują, krzywi się i krztusi, wody nie lubi, już nie mam sił jak ją zachęcić, może macie jakieś pomysły?
bea1978
2008-06-16
12:26:18
Email
Nie wiem w jakim wieku jest córcia ale może pokombinuj z nowymi kubkami, buteleczkami, jak starsza kup jakiś ciekawy bidon ze słomką, teraz jest tyle różności więc może coś jej podpasuje, z czego będzie piła chętnie. Mój synek w wieku około 5 miesięcy też pił bardzo niewiele, dopiero jak kupiłam mu niekapek z aventu zaczął pic więcej. Teraz jak są upały a on nie ma czasu na picie, to podaję mu w biegu chociaż trochę łyżeczką, a to dla niego dodatkowa atrakcja więc zawsze coś wypije.
bea1978
2008-06-16
12:28:45
Email
acha dodam, że zanim mały dopasował sobie odpowiedni kubek, to zdążyłam kupić około 6 sztuk innych, które mu nie pasowały wtedy ale za to teraz się przydają :)Teraz w czym bym nie zrobiła to zawsze wypije :) Tylko w te upały martwię się żeby pił sporo, a on oczywiście czasu nie ma to wtedy latam z łyżeczką albo zwykłym kubkiem i go dopajam.
morwa
2008-06-19
11:29:58
Email
Dzięki bea, kupiłam już dwa takie kubki o jakich pisałaś, ale nadal biegam z piciem, kurcze jest gorąco a ona nadal wypluwa, zastanawiałam się już nad wodą smakową tą w tych buteleczkach z postaciami z kreskówek z niekapkiem, córka skończyła dwa latka to juz chyba można, spróbuję. A Wy podajecie swoim dzieciom wodę?
bea1978
2008-06-19
13:47:25
Email
Mój synek pije głównie wodę, soków, herbatek raczej nie lubi, czasem mu podaję ale on wypije parę łyków i więcej nie chce, dlatego głównym jego napojem jest woda. Kiedyś wyciskałam sok z pomarańczy i mandarynek i trochę pił ale to wszystko raczej na parę łyczków i więcej nie chce, przychodzi do mnie z tym piciem i woła żeby mu dać tak jakby kubek był pusty, czyli nie smakuje mu :)A co do tych wód to powiem Ci szczerze że nie dawałam, wszędzie jest tyle chemii - nawet w tych napojach dla dzieciaczków, że wolę dawać samą wodę. Czasem robię mu zwykła wodę z sokiem takim do rozcieńczania i wypija ale tylko wtedy jak jest mało słodkie :) A Twoja córcia może w tym wieku powinna już przejść naukę samodzielnego picia ze zwykłego kubeczka, może to ją zachęci do picia więkrzych ilości. Mój synek jak daję ze zwykłego kubka potrafi wypić na raz cały napój - taki jest zafascynowany :)
morwa
2008-06-20
10:39:51
Email
Bea, ja już próbowałam wszystkiego, zwykłego kubka też, ot takie dziecko ciężkie do picia, już ma zatwardzenie i bardzo się męczy więc muszę coś szybko wymyśleć, nawet tą smakową, aby tylko piła, wczoraj kupiłam aquarel na próbę i piła, a w tą chemię to tak do końca nie wierzę, napisane jest, że bez cukru i konserwantów, zresztą woda jest z atestem, to wierzę.
bea1978
2008-06-20
11:54:31
Email
Morwa oczywiscie zgodzę się z Tobą, że lepiej podać wodę smakową niż dziecko miało by nic nie pić :) A z tymi konserwantami itd. to często mimo że piszą - bez konserwantów, bez ...to często można znaleźć różne E-...czyli dodatki smakowe, właśnie konserwujące itp. Powiem Ci że nie wczytuję się już teraz w nalepki, bo mały i tak wodę głównie pije, więc nie wiem tak do końca które wody są dobre, a które nie. Jednak wg. mnie jeśli woda nie ma konserwantów, powinna mieć bardzo krótką datę ważności, więc warto na to zwrócić rónież uwagę. Ale z drugiej strony jakbyśmy tak się wczytywali we wszystkie nalepki to pewnie człowiek nic by nie zjadł i nic nie wypił :) Nie jestem jakąś tam fanatyczką, bo moje dzieci też dostają różne "niedobre" rzeczy od czasu do czasu :) A jak Twoja córcia ma zatwardzenie, to kombinuj z dietą może, skoro pić nie chce. Podawaj dużo owoców, jogurtów itd.
morwa
2008-06-21
10:16:35
Email
Masz rację, jakbyśmy tak się wczytywali we wszystkie nalepki to popadlibyśmy w paranoję :) Ja nie patrzę - jeśli coś jest przeznaczone dla dzieci to chętnie kupuję. Sama byłam wychowana na oranżadkach w proszku i sztucznie barwionych oranżadach i jestem zdrowa jak ryba :) Wczoraj też córcia wypiła sporo truskawkowej wody i jestem zadowolona :) Dzięki Bea :)
bea1978
2008-06-23
11:18:33
Email
Morwa a na rozluźnienie kupek dawaj małej jak może truskawki, moje dzieci po nich robią po kilka kupek na dzień i to takich luźniejszych :)
ciekawa
2008-06-23
14:51:46
Email
Mnie sie wydaje ze nie pije bo nie potrzebuje raczej a sama woda kupki nie rozluźni ona musi jeść zielone warzywka i owoce, kiwi, jabłka, truskawki to białko roślinne rozluźnia kupki. Spisuj co je Twoje dziecko-mleko, kasze, zupe-to wszytko woda-owoce też. Arbuz tez był by dobry
zabiegana1983
2008-06-30
18:24:38
Email
moja mała to tylko soczki slodkie chce pijać..ale potem nie chce jeśc obiadku, bo jest nimi po prostu "najedzona" :( wzięłam się wiec na sposób i coraz bardziej rozcieńczam je wodą źródlaną. i jakoś idzie. z tymi kubeczkami to macie rację. ale musze byc nie tylko ładne i kolorowe,ale też wytrzymałe ;) moja kala lubi sprawdzać ich wytrzymałość co i rusz rzucając nimi :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum