szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - słabe ząbki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
zabiegana1983
2008-04-22
Email
moja kala ma słabe ząbki.bardzo późno ząbkowała i ma poczatki próchnicy :( poszperałam w internecie i znalazłam coś ciekawego.zainteresował mnie pewien artykuł (Profilaktyka próchnicy – rola fluoru w wodzie pitnej) . podobno to, że nasze dziecko ma słabe ząbki jest spowodowane małą zawartością fluoru w wodzie pitnej!!!!!! Polecam do przeczytania: http://www.forumpediatryczne.pl/txt/a,1842,0,0,4,1 a potem dalej http://www.sfd.pl/POLECANE_WODY_MINERALNE-t321495.html . Autor podaje ,że najwięcej fluoru z dostępnych na polskim rynku wód ma aquarel (0,4 mg/l). co o tym sądzicie? Czy może też słyszeliście o tym? zgodnie z powyższym artykułem dla dzieci o słabych ząbkach powinniśmy szukac właśnie wód z jak największą zawartością fluoru. podzielcie sie jeśli macie jakieś doświadczenia w tej sprawie.
katka
2008-04-23
12:20:32
Email
A ja bym powiedziała,że słabe ząbki ma z innego powodu. Jesli te poczatki są zlokalizowane na siekaczach górnych to zpowodu picia na noc i w nocy butli z mlekiem oraz słodkich napoi,soków plus zasypianie w ciągu dnia z butelką przy ustach. Natomiast jeżeli bardzej zęby boczne to złe nawyki dietetyczne,nieodpowiednia higiena. Próchnica można tez dziecko zarazić poprzez całowanie w usta ,oblizywanie smoczka,łyżeczek. Co do zawartosci fluoru w wodzie-takie dane mozna uzyskać w sanepidzie. fluor można podawać w kropelkach lub w tabletkach(zymafluor),ale osobiście nie spotkałam żadnego stomatologa,który to praktykował,słyszłam jedynie o jednej pani pediatrze,która zapisła go synowi sąsiadki. Należy pamietać,że nadmiar fluoru jest szkodliwy. Polecałabym zatem zwykłą wodę dla dzieci i pastę do zębów z jego niewilką dawką-elmex dla dzieci 1-6 lat,seria colgate smile,nenedent itp.Oraz wizyte u stomatologa.
katka
2008-04-23
12:55:07
Email
mursja1983-ktoś juz ci napisał cos podobnego,co ja
emi
2008-05-01
17:40:26
Email
moja lekarka poradzila nam zakup leku o nazwie d-fluorette lub jakos tak. Najgorsze ze dostepny tylko w niemczech, ale własnie wzmacnnia zabki. Teraz juz jakis czas nie podaje go Kubie i zauwazyłam na gornych jedynkach biale plamki. Czy to poczatki próchnicy??
katka
2008-05-01
19:48:39
Email
Znalazłam informacje,że jest to połaczenie wit. D z fluorem. Białe plamki to mogą byc objawy odwapnienia albo fluorozy,czyli czegoś,co akurat bierze sie z nadmiaru fluoru. Przy podawaniu takich tabletek nie powinno juz sie myć zębów pastą z fluorem. Sugerowałabym jedynie obserwowac te plamki i jeśli pozostają bez zmian,to nie ma paniki.
agnieszka74
2008-05-01
23:32:54
Email
link
trzeba sie logowac..
zabiegana1983
2008-05-06
21:36:22
Email
byłyśmy u stomatologa i niestety katka miałaś rację :( nie wolno nam pic mleczka na noc...a kala inaczej nie chce zasnąc! co do fluorowania to nic nie poleciła a o wodzie powiedziała,ze nie zaszkodzi na pewno. pewnie i tak czekam nas lapisowanie :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum