szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Bactrim a spacer?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
wika
2008-02-29
Email
Witam! Mój synek (4,5 roku) miał katar, w zeszły weekend dostał temperaturę 39,3 st.C i trochę kaszlał. W poniedziałek temp. 38 st. ,poszlismy do lekarza, - osłuchowo wszystko dobrze, ale zapisała mu Bactrim, 2x 6ml, We wtorek już było lepiej , mie gorączkował, kaszel nie był mocny, miał apetyt, W piątek było ładnie ciepło i słonecznie na dworze , postanowiłam wziąc go na któtki spacet po obiedzie, jeszcze brał Bactrim , - wieczorem tego dnia znów poczuł sie gorzej, temp 37,7 st. C, senny i bolała go głowa. Czy to znaczy ze lek nie działa czy może nie powinnambyła jednak iśc z nim na spacer??? Teraz sobie wyrzucam, ze to właśnie ten spacer!!! Jak to jest , czy można wychodzic czy raczej nie powinno się jeśli bierze się leki?
Julia
2008-02-29
21:35:54
Email
Wika myślę że to wina spaceru, pogoda teraz jest strasznie zmienna i myląca, do tego dziecko osłabione infekcją i nadal bierze leki, wydaje mi się, że powinnaś dłużej odczekać ze spacerkami. Ale nie wyrzucaj sobie, chciałaś dobrze. Na przyszłość będziesz na pewno ostrożniejsza. Zresztą człowiekowi tak się już chce wiosny, że jak tylko zaświeci słońce to już leci na dwór, więc Cię rozumiem. Nie przejmuj się, podlecz maleństwo i będzie ok.
Julia
2008-02-29
21:37:35
Email
Oj sorry, napisałam maleństwo a tu facet 4,5 roku ;o) Tym bardziej to mogło być od spaceru, takie dziecko już chodzi, biega, rusza się. Dorosły po chorobie często jak się trochę porusza to od razu jest słaby i spocony. Trochę trzeba czasu niestety żeby organizm nabrał sił.
mayasun
2008-02-29
23:17:05
Email
Bactrim na pewno nie jest przeciwskazaniem. Ta pogoda teraz jest bardzo zdradliwa. Moja 1.5 Y coreczka byla lekko zaziebiona od czwartku, a wlasciwie miala lekka goraczke i siedzialam z nia w domu. Ja nie szlam do pracy, a ona do zlobka. W sobote bylo juz lepiej, ale pogoda brzydka, w niedziele poszlismy na krotki spacer przed poniedzialkowym pojsciem do zlobka, a ona wieczorem dostala 39 st. goraczki i kolejny tydz. zwolnienia. I niestety ta goraczka dlugo sie utrzymywala, czasami bylo ciezko ja zbic. Po prostu taki wirus w powietrzu, ktorego trzeba bylo "wylezec" do konca. Zycze Wam zdrowka!! Aaaa teraz dostaje caly czas bactrim i chodzila caly tydzien do zlobka. Z posiewu moczu wychodowali jej bakterie, ale goraczki nie miala, wiec poszla do zlobka, bo ktos musi na ten zlobek zaraviac :))
Kamila
2008-03-01
11:55:43
Email
U nas to samo. Gorączka, plus kaszel i dwoje moich dzieci bierze Bactrim. CO do spaceru, to jeśli nie jest zbyt zimno to myślę, że można wychodzić. Powiem Wam, że Kinia od poniedziałku jest w domu a Konrad jest wożony codziennie do cioci, chodzi z nią na spacery i szybciej wychodzi z tego wirusa niż mała... Polecam Wam maść ATECORTIN, jest od uszu, ale lekarka kazała małemu dwa razy dziennie wkraplać do noska po kropelce i katar przechodzi raz dwa :) Pozdrawiam i życzę zdrówka!!!
wika
2008-03-01
15:54:45
Email
Witam! Właśnie wróciłam z synkiem od lekarza, prywatnego ! MA ZAPALENIE OSKRZELI !!! Lek Bactrim był zupełnie nietrafiony... jeszcze mu pogorszył - tak to jest isc do przychodni...Teraz ma Klacid, po terapii bedzie dostawał jakieś wziewy, bo to już drugie zapalenie oskrzeli w tym roku! Rece opadają, mam nadzieje ze mała (10 miesiecy) nic nie załapie, dopiero niedawno walczyliśmy z rotawirusem! ....ssssiiiiłyyyyy...
Kamila
2008-03-01
16:29:49
Email
O matko, to ładnie! U nas na razie Bactrim pomaga.. życzę zdrówka i sił.... potrzebna przy dwójce maluchów ;) a co do leczenia prywatnego.. wiesz co, mi się wydaje, że to wszystko od lekarzy zależy. Kinia jak była mała to tylko leczyłam ją prywatnie.. i byle co się działo to od razu miała antybiotyk.. wkurzało mnie to.. zaczęłam chodzić do przychodni,. trafiłam na super lekarkę i na razie nie narzekam :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum