szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - szybki wzrost?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
iffcia
2008-02-01
Email
Ja znowu o (21 miesięcznym) Szymku. ogólnie chopaczek zdrowiuni - odpukać. Jest nerwus, często bardzo sie denerwuje ale podciągam to pod bunt 2-latka, ; widać że nie może sobie czasami poradzić ze swoimi emocjami. Ale nie o tym. Wydaje mi sie ,że teraz ma etap, że bardzo szybko rosnie. Nagle powyrastał z kilku ciuchów, które dość długo niosił. Mówic jeszce nie bardzo umie ale pokazuje na nóżki i mówi swoje waw(ł)a co w tłumaczeniu znaczy ała. W nocy pieknie spał, wieczorem kładlismy go do łóżeczka i wychodziliśmy do 2 pokoju a on sam zasypiał. Teraz często właściwie każdej nocy śpi niespokojnie, prostuje i kurczy nózki, przewraca się z boku na bok coś sobie pojękuje. Ja oczywiscie przez to tez nie spie,ale to nie jest najważniejsze. Nie wiem jak mu pomóc i czy w ogóle jest jakiś sposób żeby mu ulżyło. Czasami tez pokazuje że go pupa boli - a nie widze nic żadnego zaczerwienienia ani nic podobnego. No i teraz mam pytanie do Was. Czy to może byc faktynie faza szybkiego wzrosu? jeśli tak to czy mogę mu jakoś pomóc? Do lekarza mnie za bardzo nie ciagnie bo sa ogromne kolejki - kupa zieci chora.
Goga66
2008-02-01
21:34:33
Email
Co do pupy, to Zuza też czasem o tym mówi.Nie wiem dlaczego. A nóżki mogą boleć kiedy dziecko szybko rośnie. Ale może to wiercenie się to jednak nadmiar wrażeń w ciągu dnia. Trudno coś radzić. Jak bardzo boli, to łagodny środek przeciwbólowy, może coś rozgrzewającego. Jednak to pediatra powinien obejrzeć i zdecydować. Mnie w dzieciństwie bolały nóżki i miałam robione nawet badania pod kątem reumatyzmu. Jednak było to wzrostowe ale przyczyny bywają różne
aneta76
2008-02-02
17:39:02
Email
Moją córkę też bardzo bolały nóżki,gdy miała właśnie tak około 2 latek. Miała z tej przyczyny właśnie robione badania pod kątek zmian reumatycznych, ale okazało się, że to nie to. Lekarka również tłumaczyła to bólami wzrostowymi. Faktycznie wtedy Bożenka rosła bardzo szybko, natomiast teraz( ma 3 lata i 2 miesiące) wydaje mi się,że jakby jej wzrost stanął w miejscu. Latem miała ok.100 cm, a ostatnio jak ją mierzyłam było 104, przestała się też skarżyć na bóle nózek.
lidiamital
2008-02-02
19:14:12
Email
U nas jest tak samo dziś po kilka nowych bluzeczke pojechaliśmy. Nasz też zasypiał sam, a teraz musi ktoś być w pokoju.To chyba taki okres szybkiego wzrostu.
Goga66
2008-02-03
17:01:17
Email
gdy bolą nóżki
pinkie
2008-02-04
07:47:24
Email
Zapytajcie lekarza, czy nie można posmarować nóżek, maścią rozgrzewającą wick lub olejkiem olbas. Mnie tez bolały nogi, zwłaszcza w dzieciństwie i okresie dojrzewania i miałam smarowane- to przynosi ulgę, bo rozgrzewa i noga jest rozmasowana.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum