szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - czy to może być 3dniówka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
iffcia
2008-01-25
Email
Wiem, że ten temat juz sie przewijal ale tak sobie myslę w te i z powrotem czy mój Szymek kwalifikuje sie do trzydniówki. Dzis w nocy wymiotował. Poleciał kolacja. Pomyslała ok każdemu sie może zdażyc że na żąłądku cos nie tak Chociaż marudny nie był i usnął wiewczorem ładnie. Chyba za 3 razem a raczej po 3 razie jak zwymiotował ja patrzę a on ma 39,2. Szybko czopek po pół godz nic więc robiła m mu okłady. Jak temp. spadła to już spał spokojnie. Rano mierze i tu jak w morde strzelił 36,6. No to do lekarza nie szałam tym bardziej że humor jak na zarwaną nockę miał dobry. Śniadanie ok, spanie w południe też ok. Obiadu już nie chciał jeść. Mierze temp.a tu 37,6. wię rzeby nie męczyć go i nie dopuscic do wysokiej gorączki dałam mu czopka. Temp spadła a mój Szymek znowu wesoły śmiał sie i wygłupiał nawet ponad normę :) tylko nic nie chciał jeśc. Zjadł kolację, no i ładnie usnął. Aha on ma 20 m-cy. Nie wiem czy to wskazuje na 3dniówkę? TEORETYCZNIE wiem o co w tej chorobir chodzi ale jak dostanie w nocy znowu gorączki to nnie wiem czy gnać na pogotowie czy poczekać np do poniedziałku... poradźcie coś prosze bo nie wiem co mam mysleć. A może to coś innego??
bea1978
2008-01-25
20:12:55
Email
Na moje oko to nie jest trzydniówka. Prędzej jakaś wirusówka. Trzydniówkę przerobiłam z synkiem i najczęsciej jest tak, że oprócz wysokiej gorączki nie ma żadnych innych oznak choroby, no czasem zaczerwienione gardełko. Natomiast córka miała nie tak dawno wirusówkę, wymiotowała jedną nockę, wcześniej miała gorączkę, która w ciągu dnia znikała a wieczorem się pojawiała.Podawałam wtedy tylko smectę i leki na zbicie gorączki.
bea1978
2008-01-25
20:14:12
Email
Acha a jeśli dostanie gorączki w nocy bez innych objawów, to podawaj leki na jej zbicie i czekaj do rana. Ja bynajmniej tak bym zrobiła.
iffcia
2008-01-25
20:28:39
Email
dzięki bea. a jak długo trwała ta wirusówka?
bea1978
2008-01-25
20:36:01
Email
Około tygodnia mała nie jadła prawie nic i mówiła że jest jej niedobrze ale wymiotowała tylko jednej nocy.Zapomniałam dodać że miała tego samego wieczora co wymioty - rozwolnienie. Gorączka a w sumie pózniej już tylko stan podgorączkowy utrzymywała się z trzy dni.
bea1978
2008-01-25
20:46:52
Email
Acha a czopki podaje się jak dziecko ma powyżej 38stop,jak zwróciła Ci uwagę Venuss w niemowlaczkach. Jednak od siebie powiem Ci to co powiedziała mi nasza pediatra - podawać wtedy, kiedy widać że dziecko się męczy i jest marudne. Przy trzydniówce jeden czopek pomagał mojemu synkowi na 2 godziny i lekarka powiedziała, żeby podawać nie co 6godz. jak jest zalecane na ulotce ale co 4godziny żeby ulżyć bakowi. Jednak jeśli Twój synek jest pogodny i nie odczuwa tak gorączki to czekaj jak najdłużej z podaniem kolejnego, nie ma sensu pchać przy stanie podgorączkowym czopków.
iffcia
2008-01-25
20:56:40
Email
tak ja wiem że powinno sie podawać czopki przy wyższej temperaturze ale jak miał te 37,6 to był juz marudny i jakiś jakby rozpalony... no w każdym razie jak na moje potrzebował ulgi, humor to miał super jak mu gorączka spadła. Poza tym bardzo sie boję że gorączka w mgbienu oka podskoczy do 39 i bede miała problemy żeby ją zbić. A w nocy tak sie biedaczek męczył, nawet nie marudził ,że zimne okłady mu kłade na czółko choć tego nigdy nie cierpiał.dzieki jeszcze raz bea. mam nadzieję że ta noc bedzie spokojna. jak naraze śpi słodko oby tak do rana. a Rozwolnienia dzieki Bogu nie ma. Wczoraj walnął sobie tylko takie rzadsze kupki (2). a dziś już nic...zastój :). ale wolę to niż rozwolninie. czemu te nasze dzieciaczki muszą sie tak męczyć...są takie małe i takie biedne
bea1978
2008-01-25
21:35:06
Email
Iffciu też mam nadzieję, że będziesz miała spokojną nockę :)Trzymam kciuki, żeby mały szybciutko wyzdrowiał.
bea1978
2008-01-26
17:54:08
Email
Iffciu i jak minęła Wam nocka i dzisiejszy dzionek?
iffcia
2008-01-27
14:08:04
Email
a dzieki już jest ok. Wczoraj w nocy spał jeszcze trochę niespokojnie ale temp już nie było i w dzień już dobrze i juz w ogóle ok. Albo złapał go jakis wirus albo niestrawnośc. Ale swoją drogą czy od niestrawności byłaby aż taka temperatura? Nawet z apetytem nie najgorzej. W czoraj nie pisałam bo przez tą wichurę nie było prądu, a potem internet mi nie działał.Ale dziś nadrabiam wszystkie zaległości :)
bea1978
2008-01-27
19:29:48
Email
Dzieci różnie reagują na wszelkie dolegliwości, przy zwykłej "żołądkówce" też dzieci najczęściej mają gorączkę wiec to nic dziwnego :) Dobrze, że już jest wszystko oki :)Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum