szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Języki obce


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ewka25
2008-01-07
Email
Witajcie, Mam pytanie-czy znacie jakieś materiały, z których dziecko 3,5-letnie mogłoby się oswajać z obcym językiem?Chciałabym kupić już coś sprawdzonego. Wiem, że to temat-rzeka, ale może któraś z Was oriettowała się od jakiego wieku uczyć dziecko obcych języków?I czy można 2 od razu?Nie chciałabym córce narobić "bigosu" w głowie, a naprawdę nie wiem...
Ewka25
2008-01-10
17:10:55
Email
Żadnych wskazówek?:(
Agata
2008-01-10
18:39:19
Email
Ja napiszę tylko, że w tym roku nie zapisałam Sary na angielski w przedszkolu (ma 3 latka). Zamierzam ją zapisac dopiero od września.
A co do nauki dwóch języków naraz...to nie wiem co Ci poradzić. Może trzebaby z jakimś pedagogiem na ten temat porozmawiać. Pozdrawiam
Ewka25
2008-01-10
18:53:20
Email
Dzięki, Agata:)
andzia
2008-01-10
20:53:07
Email
U mnie Wiki od urodzenia jest osluchana w dwoch jezykach zna tez pare slow po francusku z racji tego ze mimo iz moj maz mowi dosc dobrze po polsku od zawsze rozmawiamy po angielsku a francuski jest jego ojczystym jezykiem.Wiki ma 2,6 roczku i mowi w dwoch jezykach wie dobrze do kogo co odpowiedziec-nie pojdzie do babci mowic po angielsku- smiesznie miksuje dwa jezyki :) Osobiscie jestem zwolenniczka uczenia od najmlodszych lat tym bardziej ze to wiek w ktorym dzieci bardzo szybko i naturalnie sie ucza
Anna
2008-01-16
20:24:07
Email
Miłosz, bardzo lubi słuchać i oglądać "Lippy and Messy", spodobało mu się jak było w telewizji potem kupiliśmy płytę. Powtarza niektóre zwroty i podśpiewuje razem z aktorami.
sylwia
2008-01-16
20:28:11
Email
Dzisiaj z 'Dziennikiem" Anno zaczęła wychodzic seria tego programu edukacyjnego.
olufal
2008-01-17
02:06:23
Email
Ja radzilam sie znajomej psycholog (maz jest francuzem ,ja polka a rozmawialismy po angielsku) znajoma poradzila mi aby w domu do 5 roku zycia byly tylko 2 jezyki poniewaz dziecku przy trzech bedzie za trudno,bedzie sie denerwowalo , ze rodzice porozumiewaja sie kodem (j.angielskim) a do niej tata mowi po francusku a mama po polsku.Moze nawet dojsc do takiej sytuacji ,ze dziecko zamknie sie w sobie...No wiec wzielam sie za przyspieszona nauke francuskiego a maz polskiego ;) I dochodzac do setna sprawy - jest super! Amelia ma 2 latka i łapie słowka w 2 jezykach. Najlepiej nie uczyc smyka z cd ale puszczac bajki i piosenki w innych jezykach, potem starac sie nazywac rozne rzeczy a nastepnie zaczac nauke z plyta. Pozdrawiam, Ola
Kamila
2008-01-18
08:43:37
Email
Kinia chodzi w przedszkolu na angielski. Śpiewa piosenki, powtarza pojedyncze słówka.. ale mam wrażenie, że nie rozumie tego co mówi ;) bo jak pytam co to znaczy GOOD MORNING? To Ona patrzy na mnie ździwiona ;)
Julia
2008-01-18
09:16:23
Email
Bartek też chodzi na angielski ale za nic nie mogę z niego wydusić co tam robi ;o) On należy niestety do tych dzieci, co niechętnie opowiadają co robiły w przedszkolu. Bartek zawsze na moje pytanie odpowiada "nie pamietam" ;o) A gdyby nie wywieszone przy wejściu menu to też nigdy bym się nie dowiedziała co jada, bo on zawsze odpowiada "ziemniaki z serem" ;o) Troche nie na temat, ale wracając do angielskiego, ostatnio podczas wizyty w WC wymknął mu się fragment piosenki "I'm happy today" więc coś tam jednak robią w tym przedszkolu ;o)
Magdalenka
2008-01-20
04:08:19
Email
ja do julki mowie czesto po angielsku. jula oglada bajki w zasadzie tylko po angielsku. zauwazylam ze wiecej mowi w tym jezyku, slowka sa latwiejsze niz w poslkim. wydaje sie ze rozumie wszystko po angielku i polsku. mysle ze duze znaczenie maja bajki, ksiazeczki w obcym jezyku, bo zauwazylam ze czesto mala mowi cos, czego ja nie pamietam zebym ja uczyla. zreszta, tak male dzieci jezyk "chlona", nie musza sie go uczyc, wiec wychodze z zalozenia ze im wczesniej tym lepiej.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum