szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - badanie wzroku


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylvia78
2007-12-02
Email
Witam. Mam 14 miesieczną córeczkę, we wtorek idziemy na badanie wzroku i mam mały problem. Lekarz kazał przez trzy dni zakraplać małej oczy ale nie wiem czym tz. wiem że to ma być atropina ale czy są jakieś różne stężenia? Mąż zagubił receptę a w przychodni nikt nie chce mi powiedzieć Proszę pomóżcie. Dziękuję
agnieszka74
2007-12-02
22:51:57
Email
Zadzwon do lekarza i sie spytaj ! Tu nie ma zartów. To oczy..
Goga66
2007-12-02
23:05:41
Email
Kiedy Zuza miała robione badanie w 5 miesiącu dostała atropinę 0,5% Sol. Atropini 5,o (tak mam na butelce). Lepiej jednak zadzwoń do lekarza, bo atropina to nie żarty. Nikt Ci zresztą bez recepty tego nie przygotuje w aptece. Nie pamiętam ile kropli ale wiem, że po wkropleniu przez ok. 30 sekund (chyba tyle) trzeba uciskać kanalik łzowy żeby trucizna nie przedostawała się głębiej do organizmu. I należy zachować chyba 10 minutową przerwę przed zakropleniem drugiego oka. Wtedy pisałam to na forum - dziś staram się te czasy wygrzebać ze wspomnień. Pamiętam, że Zu źle reagowała - miała lekką gorączkę i czerwoną buźkę, co podobno się zdarza. Piszę o tym uciskaniu i przerwie, bo podobno nie każdy lekarz informuje.
Goga66
2007-12-02
23:10:04
Email
Wyciągnęłam temat w dziale niemowlęta do góry. Zajrzyj tam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum