szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Zajęcia dla 3-latka..


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agnieszka74
2007-07-16
Email
Zwracam sie do mam, które mają dzieci w wieku 2,5..3 latka i starsze. Czym zajmujecie swoje pociechy jak są w domu (poza np. rysowaniem). w co sie bawic z takim maluchem.
Ja momentami nie wiem czym zająć dziecko, a wiem ze sie nudzi...

Julia
2007-07-17
09:48:01
Email
Aga a może pomyśl o przedszkolu? Tam dziecko ma mnóstwo ciekawych zajęć i może się wyszaleć, wykorzystać w fajny sposób nadmiar energii. Jak Bartek chodził do żłobka był popołudniami zupełnie inny niż wtedy kiedy siedzi cały dzień w domu. W domu też mu się nudzi a wiadomo że my mamy nie zapewnimy dzieciom rozrywki przez cały dzień, bo są też inne obowiązki a czasem się po prostu człowiekowi nie chce.
agnieszka74
2007-07-17
16:07:13
Email
Hej Julia ! Kuba idzie od wrzesnia do najstarszej grupy do żłobka (niestety do przedszkola go nie przyjeli). No ale to jeszcze kawałek czasu...
Anna
2007-07-21
22:45:41
Email
Ja też mam ten problem. Miłosz jest dzieckiem bardzo ruchliwym i cięzko zainteresować go np. malowaniem, czytaniem itp. to dla niego zabawy zbyt statyczne. Ale miewa okresy że wpada w jakąś pasję, kiedys np. namiętnie układał puzzle, potem jak kupiłam mu fajne kredki to przez jakiś czas trochę malował. Niedawno byliśmy na etapie ciastoliny, a ostatnio chętnie rozwiązuje różne zadania w czasopismach dla maluchów (na rynku jest tego spory wybór)
mtoll
2007-07-23
09:05:50
Email
To wszystko zleży od temperamentu dziecka i od płci. Mój mały uwielbia zabawy ruchowe: gramy w przedpokoju w piłkę, kulamy, kopiemy, obijamy od drzwi wejściowych a przy tym oczywiście mama musi się wygłupiać bo nie może być nudno. Potem trochę zabawy w szukano, ale to ja muszę się chować bo on jeszcze nie umie. Przy tej zabawie uczy się liczyć początkowo do trzech. Ale najbardziej to wychodzi mu pomaganie w sprzątaniu. Jak mu pozwolisz i dasz mu bardzo odpowiedzialne zadanie /nawet kosztem podwójnego sprzątania/ będzie Tobie bardzo wdzięczny a z czasem pomocny! Można również pobawić się z sklep, czy lekarza itp. Dzieciaki w tym wieku lubią naśladować dorosłych i udawać. Najlepiej pozostawić inicjatywę maluchowi w nazewnictwie danego produktu - potrafi zaskoczyć wyobraźnią. Mój mały sprzedawał nam swoje pampersy mówiąc że są to malinowe lody. Powodzienia
renya
2007-08-28
20:48:09
Email
hejka! my nie mamy czasu na nudę - razem sprzątamy, gotujemy, pierzemy, a kiedy już zabraknie zajęć w domu - nie zważając na pogodę "wyprowadzamy żabę na spacer" :P, tzn idziemy (oczywiście o żadnym wózku już nie ma mowy) na miasto i chodzimy... chodzimy... chodzimy... robimy zakupy... zaliczamy plac zabaw (nogi wychodzą mi uszami )... wypijamy soczek na ławce... wracamy do domu, zjadamy kolację, kąpiemy się (albo odwrotnie: myjemy się a potem jemy), czytamy baje - jedną... drugą... trzecią... w pewnym momencie Niuniek stwierdza: "aaa", idzie po pieluszkę-przytulankę i w kimonko :D no... może czasami trochę odbiegamy od schematu :P
renya
2007-08-28
20:49:53
Email
no i Alutka jest dopiero dwulatkiem :D całusy dla Kubulona
sylwia
2007-08-29
23:20:33
Email
My wykonujemy już ozdoby choinkowe, czyli mały maluje plakatówkami szyszki przyniesione z lasu, a ja zawiązuję sznureczki aby zawiesić na jego choince przed Bożym Narodzeniem. Polecam też malowanie kamyków, bo to coś innego niz na papierze, a frajda gwarantowana. Pozdrawiamy cieplutko wszystkie ciocie i trzylatki, dwulatki i maluszki.
Kamila
2007-09-18
14:22:23
Email
Kinia wciąż układa puzle. Kupiliśmy jej ostatnio cały zestaw, zadziwia mnie to w jakim tempie potrafi ułożyć całą układankę.. mniej ogląda bajek, maluje na tablicy kredą (dostała na urodziny) i koloruje malowanki. Wszystko przykleja na lodówkę i nasza spiżarnia wygląda jak ogromna kupa papieru haha zauważyłam też, że bawi ładnie się z Konradem, także dziewczyny, jak macie problem z maluchami, które nie mogą znależć sobie zajęcia, dobra rada: sprawcie im rodzeństwo :) pozdrawiam!
Agata
2007-09-19
16:34:57
Email
Kamila...Ty to ale rady dajesz....ale się uśmiałam o tym sprawianiu rodzeństwa. He hehehe. Kurde Ty to porday do przyjaciółki powinnaś pisać heheh:):):)
P.S. Jak widzisz skorzystałam z twojej rady :):):):):):)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum