szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - jak stosowac Espumisan


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
klaemi
2007-06-20
Email
w jakich dawkach stosowac Espumisan?
asia79
2007-06-21
20:05:27
Email
to zalezy ile dziecko ma miesiecy,ale najlepiej to tak jak w zalaczonej ulotce,ja podawalam swojej corci jak miala kolki,ale niestety malo byl skuteczny
agnieszka74
2007-06-21
22:53:32
Email
Szczerze mowiąc nie wiem. Swojemu Kubulonowi podawała Esputicon po 10 kropli o ile dobrze pamiętam i był raczej skuteczny.
kasiarys7
2007-06-25
07:18:24
Email
Ja sobie chwale tylko że mój synek nie miał kolek a tylko wzdęcia.Podaje mu go dwa razy dziennie po 5 kropelek do mleka lub przed jedzeniem na łyżeczce rano i wieczorem.
Goga66
2007-06-25
09:41:50
Email
Jesli espumisan okaze się nieskuteczny, to trzeba próbować kolejno esputicon, bobotic (ten Zu najlepiej pomagał) i inne z tej grupy. Jakoś tak jest, ze wszystko łącznie z tym niemieckim wynalazkiem, to to samo a dzieci różnie reagują
Julia
2007-06-26
10:16:32
Email
Hej dziewczyny, a ja mam takie pytanie: Jaśka (3 tygodnie ma) od kilku dni męczy wyraźnie brzuszek, ale nie wiem, czy to już sa kolki czy tylko zwyczajne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego wynikające z jego niedojrzalości. Bo wygląda to tak, że on nie płacze nieprzerwanie przez dłuższy czas tylko co jakiś czas staje się nerwowy, pręży się, postękuje, czasem tak żałośnie zapłacze no i czerwieni się bardzo. Ewidentnie to brzuszek, ale na szczęście pomaga zmiana pozycji, wziecie na ręce, ale tylko na kilka minut, potem znowu jest taki atak, też na dosłownie pół minuty. I tak go falami nachodzi, czasem to trwa z godzinę nawet i nie daje mu spokojnie zasnąć. Pojawia się też o różnych porach, nie widzę żadnej regularności, podobno charakterystycznej dla kolki. Wczoraj było już lepiej, tylko wieczorem jakieś pół godziny to trwało. Acha, nie zawsze to się kończy zrobieniem kupki czy puszczaniem bączków, poza tym przy robieniu kupki zwykle nie ma większych problemów. No i moje pytanie, czy na to już powinnam mu coś podawać, np. przeciw wzdęciom, np. espumisan właśnie? Bo strasznie mi go żal jak się tak męczy i denerwuje. Czy dziecko którejś z Was tak miało? I czy to się może przerodzić w jakieś bardzo uciążliwe kolki? W sumie Jaś jest w takim wieku, że jeszcze wszystko się może zdarzyć. Czekam na odpowiedź, będę wdzięczna za rady.
Julia
2007-06-26
10:19:11
Email
Jeszcze zapomniałam napisać, że ja raczej nie zjadłam nic wzdymającego, jedyny podejrzany to mleko, w czwartek zeszły wypiłam jedną szklankę a w piątek zjadłam lody, i w nocy w pt się zaczęło właśnie, tylko że trwa do dziś, czy to może być od mleka? Może to zapowiedź uczulenia na mleko krowie i dlatego takie problemy z tym brzuszkiem? Co o tym myślicie?
kasiarys7
2007-06-26
10:43:39
Email
Mój synek tez tak wlaśnie miał.Jak karmiłam to odstawiłam nabiał i przetwory mleczne ryby jaja i wołowine.Był dokarmiany butelka i trzeba było zmienić mleko na bebilon pepti .I właśnie zaczełam mu podawać espumisan żeby sie nie męczył.( teraz mz już 4,5 m-ca. i wszystko jest ok ) Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze twoja dzidzia ma to samo zaobserwuj go czy nie ma zaczerwienionych policzków i jakis innych zmian na skórze i odstaw nabiał.A najlepiej zrobisz jak pójdziesz do lekarza i on obejrzy małego i zaleci co robić.POwodzenia
Goga66
2007-06-26
13:05:09
Email
Julio - dawałabym espumisan. Zu takie kolki miała. Nie ciągłe ale za to wiele godzin. TRudno stwierdzć, kiedy prawdziwa kolka się zaczyna. Zu miała w miarę regularnie ale nietypowo - od 3 w nocy do ok. 14.00. Niektóre dzieci mają przez cały dzień ale lżej. Jeśli widzisz, że mały cierpi, daj mu espumisan, esputicon czy bobotic.
Julia
2007-06-26
16:31:29
Email
Dziewczyny wielkie dzięki za odpowiedź. Kupiłam espumisan i dałam już Jasiowi pierwszą dawkę, tak jak pisze w ulotce 10 kropelek (mam mu tak dawać 2 razy dziennie). Zastanawiam się tylko nad jednym, bo w ulotce pisze, że można to podawać dzieciom po ukończeniu pierwszego miesiąca, a Jaś ma trzy tygodnie, ale myślę, że tydzień mniej to chyba nie jest wielka różnica? Kasiarys mam nadzieję, że to nie jest alergia, na razie zmian na skórze nie ma. A swoją drogą, zła jestem trochę na te alergie i zastanawia mnie, skąd się to bierze, tznna mleko akurat, skoro ani ja ani mąż ani nasi rodzice i rodzeństwo nie mają żadnych alergii, a Bartek miał i teraz u Jaśka też to mleko podejrzane. Co za cholerstwo :o(
kasiarys7
2007-06-26
21:34:24
Email
Tak to już teraz jest z ta alergią.Większość dzieci ją ma.Całe szczęście że z tego się wyrasta.Myślę że możesz podać małemu espumisan > ja na początku też dawałam 2 x 10 kropli .A teraz już mniej i jest ok.
Julia
2007-06-29
09:01:46
Email
Ten espumisan nie bardzo pomógł, ale w środę był u nas pediatra z wizytą patronażową i przepisał debridat 3 razy dziennie po 2,5 ml. Ale wczoraj dałam Jasiulkowi tylko dwie dawki rano i wieczorem i było ok, w ogóle odkąd dostaje ten lek, problem minął.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum