szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - LEWORĘCZNY, czy PRAWORĘCZNY ??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Migotka
2007-04-17
Email
Witajcie mamusie.Alek jest teraz w wieku,kiedy kształtuję się u niego nawyk pisania,chwytania prawo,lub leworęcznego.Juz od jakiegoś czasu obseruję uwaznie skłonności małego i jeszcze kilka dni temu byłam absolutnie utwierdzona w tym,że Aluś będzie leworęczny.Wszytko chwytał w lewą dłoń,nawet kiedy mu włozyłam coś do prawej rączki bezwiednie przekładął do lewej i kontynuował zabawę.Jednak w ciągu tego weekendu nastąpiła kolosalna zmiana.Juz niczego nie bierze do lewej dłoni,zupelnie ją pomija,posługuje się wyłącznie prawą ręką...Wydaje mi się,że sprawdza która rączka bardziej mu odpowiada,przyglada się temu z wielka ciekawością nigdy wcześniej nie widziałam niczego podobnego,to takie fascynujące podladać własne dziecko:)Powiedzcie mi kochane kiedy u Waszych maluchów jednoznacznie nostapiło okreslenie tej skłonności.Pozdrawiam serdecznie.Migotka
Kamila
2007-04-17
12:16:48
Email
Migotko, u Kini wciąż to się zmienia :) przeważnie robi wszystko lewą rączką. Nie przejmuję się tym, bo dawno minęły te czasy, kiedy dzieci leworęczne uważane były za dziwadła. Czasem zdarza się małej jeść prawą rączką, ale widać wyraźnie, że lewą jej wygodniej :) kochana moja teściowa jak widzi, że Kinia maluje lewą łapką to zaraz przekłada pisaka do prawej... czasem robi to bez przerwy. Raz zwróciłam jej uwagę, drugi, żeby tak nie robiła.. nie dociera :( Migotko, myślę, że Aluś jeszcze nie raz będzie próbował którą to rączką wygodniej jeść czy malować :) Pozdrawiamy!
Migotka
2007-04-17
12:45:19
Email
Kamilko ja sie tym wcale nie przejmuję.Nie ma to dla mnie znaczenia,czy Alek będzie praworęczny,czy też będzie posługiwał się lewą rączką.Moja teściowa też jest niesomowitym dziwakiem...zawsze robi kretyńskie wykłady,ze trzeba dziecku przekładać rzeczy do prawej ręki,bo po co ma być KALEKĄ!!!!!Jak to słyszę to w duchu modlę sie by Alek na złość babszytlowi był leworęczny!!!!!!
Goga66
2007-04-17
17:44:21
Email
Ja i mój mąż jesteśmy leworęczni. Zuzia chyba zdecydowanie praworęczna. Przyznam, że odrobinę rozczarowało to nas, bo przesądy związane z leworęcznością są przyjemne. Mnie i Roberta nikt nawet nie próbował przestawiać. W klasach mieliśmy też leworęcznych kolegów. Nie wiem skąd więc u osób młodszych niż moi czy Roberta rodzice, skłonność do uważania leworęczności za dziwaczną. Już w latach 70-tych nikt w szkołach nie przestawiał dzieci - uważano to nawet za szkodliwe.
kyja
2007-04-17
22:07:46
Email
ja i moja siosstra jesteśmy leworęczne, z tym,ze ja byłam przestawina w dzieciństwie-efekt: potrafię pisac prawa i lewą ręką, ale niestey bazgrolę jak kura pazurem;-))Nie wiem czy Misiek jest prawo-czy leworęczny-jest mi to obojętne.Aa, pomimo,że piszę głównie prawa ręką, to większość czynności wykonuję lewą, na szczęscie siostry rodzice nie przestawiali;-))
aneta76
2007-04-17
22:31:26
Email
Ja ogólnie wszystkie czynności wykonuję ręka prawą, natomiast pisać potrafię tylko lewą...Trochę to dziwne, nie znam nikogo podobnego. W szkole próbowali mnie przestawiać, ale moja mama się sprzeciwiła i tak już zostało, jest mi wygodnie, w niczym mi to nie przeszkadza. Jeżeli chodzi o Bożenkę to rysuje, je, rzuca, raczej wszystko robi prawą. Ale podobno prawo lub leworęcznośc u dziecka ustala się w wieku ok.6 lat. Także dziewczyny to wszystko u naszych dzieci może się jeszcze nie raz zmienić.
Goga66
2007-04-18
10:23:57
Email
Zu tak zdecydowanie wszystko robi prawą ręką, że raczej nie spodziewam się jakiejś zmiany. Ale może?
Basia.26
2007-04-18
11:41:20
Email
kyja tak mnie zaciekawiłaś troche... ciekawa jestem czy jesteś prawo czy "lewonożna"... ;) może to głupie pytanie, ale jest to wazne np u snowbordzistów;) która noga ma być z przodu na desce-prawa czy lewa;) i testuje się to w ten sposób, że ktoś niepostrzeżenie pchnie osobe z tyłu i ta automatycznie broniąc się przez upadkiem wystawia jedna z nóg do przodu:) napisz jak jest u ciebie. innych leworecznych równiez prosze o odpowiedz, jesli to nie jest kłopot:)
Goga66
2007-04-18
15:20:55
Email
Kopię iłkę na ogół lewą nogą ale popchnięta chyba bym wystawiła prawą do przodu. Nie jestem pewna. Jem prawą ręką a czasem lewą ale to efekt uczenia jedzenia prawą, żebym się w towarzystwie, przy stole nie wyróżniała. Na gitarze gram prawą, bo z bratem mieliśmy jedną, na drutach dziergałam prawą, bo tylko tak potrafiono mnie nauczyć. Myszkę komputerową biorę do dowolnej ręki, zależy gdzie ktoś ją zostawi, częściej więc do prawej..
Kornela
2007-04-20
17:07:55
Email
Ja też jestem leworęczna, wszystko robię lewą ręką nawet jak coś wycinam nożyczkami co wiele osób bardzo dziwi - szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Prawą ręką używam chyba tylko myszki do komputera bo tak się nauczyłam. Marcelinka na początku wolała lewą rączkę, zabawki przekładała do lewej itd..ale mniej więcej jak miała rok to zaczęła więcej używać prawej i tak już zostało. Musze zrobić test z nogą to dam odpowiedź ale podobny jest też z położeniem jakiejś rurki na stole i kazać komuś przyłożyć ją do oka i zależy którą ręka ją weźmie i do którego oka przyłoży.
kyja
2007-04-28
16:58:06
Email
Basiu, wiesz nawet nie wiem którą noga lepiej mi się kopie,-próbowałam z piłką Miśka-chyba obiema jest mi dobrze;_))ale podczas jazdy rowerem o wiele trudniej jest mi trzymac się tylko prawą ręką, lewą bez żadnego problemu, zawsze miałam problem z sygnalizowaniem skrętu w lewą stronę:-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum