szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Dziecko 1,5-2 latka - kilka pytań


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
21Aneta
2007-04-05
Email
Mam kilka pytań. 1.Jak nauczyć dziecko zasypiać bez butelki z mlekiem w ręku?? 2. Czy powinnam juz zacząć intensywną nauke korzystania z nocniczka?? 3. Czy dziecku w tym wieku można zrobić badania na alergie?? 4. Co powiniem maluszek jeść aby było wystarczająco witamin w diecie (ewentualne przepisy mile widziane :) ) Please - odpowiedźcie!!!
21Aneta
2007-04-05
10:17:44
Email
I jeszcze jedno - jak często myjecie dzieciom ząbki?? I ile razy w tygodniu kąpiecie?? Pytania zadaje dla rozeznania :)
pinkie
2007-04-05
12:22:27
Email
Testy alergiczne u dziecka sa miarodajne dopiero jak skończy 3 lata. Wcześniej wychodzą różnie, a nie musi mieć to pokrycia z rzeczywistą alergią. Ja już myję małemu 10mies ząbki dwa razy dziennie. Na inne pytania nie odpowiem ;)
Goga66
2007-04-05
18:37:49
Email
Aneto, co do nocniczka - podobno należy zacząć wtedy, kiedy dziecko samo zgłasza, że nasiusiało w pieluchę, bo to oznacza, że panuje już troszkę nad zwieraczami. Zu nauczyła się nie od sadzania - to nic nie dało - tylko powtarzania, ze nie sika się na podłogę tylko do nocniczka :)
Aneczka777
2007-04-06
09:11:53
Email
Witaj Anetko! Co do butelki, to mamy ten sam problem, Filip zawsze musi mieć butelkę z soczkiem (rozcieńczam mu maksymalnie, bo boje się o ząbki), mleka już dawno nie pije. I ta butelka musi leżeć obok niego bo w nocy jej szuka, nie mam pojęcia jak go oduczyć. Ząbki myjemy 2 razy dziennie (rano i wieczorem), a w trakcie dnia sam częśto prosi o szczotkę i pastę i coś tam sobie grzebie w buźce :) Z nocnikiem również problem, o zrobieniu czegoś do nocnika nie ma narazie mowy, oswajamy się z siedzeniem, w rajstopkach może posiedzieć, a gołą pupcią nie ma szans, odrazu ucieka, chyba się boi. Pomyśleliśmy, że jak nie będzie postępów, to kupimy mu nakładkę na sedes i będziemy go uczyć odrazu "po dorosłemu", on naśladuje wszystko co robi tatuś, więc może to jest jakiś sposób. Napisz,jak znajdziecie rozwiązanie na jeden z tych "problemów" :) Pozdrawiamy Ciebie i Dominisia. Ania i Filip

Migotka
2007-04-06
15:27:08
Email
Hmmm Aneczko powiedz mi jaka pastą myjesz maluchowi ząbki...Bo ja już normalnie zgłupiałam...dentysta i babka z apteki mówią by do 2 nawet 3 lat unikać pasty z fluorem,a wiekszośc moich znajomych,myje swoim szkarbom ząbki odrobinką zwykłej pasty dla dorosłych...Ja sama do tej pory myję Alkowi ząbki 2 razy dziennie ,ale tylko czystą wodą.Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam .Migotka
Goga66
2007-04-06
15:35:29
Email
Migotko, ja myję nenedentem - to pasta bez fluoru, którą bez problemu dziecko może połknąć. Używam jej od roku prawie. Zuza już sie jej najadła jak otworzyła sama tubkę i nic jej nie było.
katka
2007-04-06
22:29:33
Email
Polecam nenedent bez fluoru i colgate smile dla dzieci 0-2. Czysta woda tez wystarczy,najwazniejsze jest samo mycie.
Aneczka777
2007-04-07
00:13:28
Email
Migotko, my używamy Colgate smile dla dzieci 0-2. Mojemu maluchowi ta pasta smakuje i coraz chętniej myje ząbki sam:)
Goga66
2007-04-07
10:51:19
Email
Moja Zu pasjami międli szczoteczkę w ząbkach. Z myciem to może nie ma wiele wspolnego ale przynajmniej się przyzwyczaja. Czasem biorę się za nią sama ale nie za bardzo lubi, kiedy ja jej te zębulce myję
Dorota
2007-04-07
22:51:54
Email
no dobra to jeszcze ja z jednym pytaniem...czy jeszcze dajecie modyfikowane mleko (Greta ma 20 miesięcy, rano i wieczorem siorbie mleko). Goga, gdzie kupić można tę pastę do zębów o której mówisz??Greciulina szoruje zęby pastą oral-b.
aneta76
2007-04-07
23:35:11
Email
My też nenedentu używamy, do kupienia w aptece. Bożenka również, jak Zuzia, maltretuje szczoteczkę, potem ja robię poprawkę, ale zawsze jest afera przy myciu jej zębów przeze mnie... Bałam się bardzo o jej zęby, bo do 2 latek zasypiała przy butli, ale niedawno byłyśmy u dentysty na kontroli i wszystko jest bardzo OK, tylko pani dentystka kazała myć ząbki 3( SŁOWNIE TRZY) razy dziennie zęby...Buuuuuuu ja z ledwością wieczorem wyszoruję...
MoNiSiA
2007-04-09
09:16:05
Email
Cześć Anetko. Jeśli chodzi o naukę nocnikowania, to wszystko zależy od dziecka. Możesz przyzwyczajać małego do nocnika i oswajać go z nim. Moja Julka uczyła się 1-2 tyg. Ale tempo nauki dostosowuje się do dziecka. To naprawdę indywidualna sprawa. Ale osobiście myślę, że najlepsza pora na skończenie z pieluszkami to wiosna właśnie. Jeśli chodzi zaś o dietę, to napiszę Ci co je moja Julka : na śniadanie kromka chleba ciemnego, ewentualnie tost. Po jakiś 2 godz. owoc (przeważnie banan). Przed spaniem połowę serka. Idzie spać, poczym po przebudzeniu dostaje obiadek - zjada to co my i to w naprawdę sporych ilościach. Po obiadku najczęściej jest spacerek. Na nim zjada sobie chrupki kukurydziane, bądź owoc. Po przyjściu do domu jest drugi serek i na kolację dostaje albo budyń, albo pomidora, albo kanapkę. Czasami zjada tyle, że wszyscy są w szoku. Dla niej jajecznica z 3 jajek to pestka. :-) No to tyle. Pozdrawiam cieplutko.
MoNiSiA
2007-04-09
09:21:37
Email
Przepraszam, napisałam błędnie. Po obiedzie zjada drugą połowę serka, ale zdarza się, że są 3 serki dziennie.
Dorota
2007-04-09
12:05:16
Email
no dziewczyny...nie załamujcie mnie...wasze maluchy już nie piją mleka???
Goga66
2007-04-09
12:48:11
Email
Moja Zuzia nadal pije... I to z piersi. A poza tym niewiele je...
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum