szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Fotelik drugi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pinkie
2007-02-08
Email
Wiem, ze juz było o fotelikach nie raz i nie dwa, ale chciałam Was zapytać, mamy starszych dzieci. Jaki fotelik się sprawdził? Wczoraj 'mierzyliśmy' foteliki i Tomuś miescił się w jednym, jedynym 9-18kg - maxi-cosi, ze względu jednak na jego szybki rozwój zastanawiamy się nad kupnem fotelika 9-36kg. Mój synek jest tak duży (całe 9 kg) i szeroki, ze w pozostałych fotelikach nie miał miejsca, zeby się ruszyć. I nie chcielibyśmy wydać 1000zł. Własciwie, takie polskie foteliki baby-design, coneco 9-36 kg można kupić już za niecałe 400zł. Ale czy to nie jest jakaś tandeta? Powiem szczerze, ze musimy raczej postawić na wygode niz na bezpieczeństwo, bo trudno jechac bez nerwów z wrzeszczącym w ciasnym foteliku dzieckiem (tak jak to obecnie bywa).
pinkie
2007-02-08
10:17:45
Email
Własnie poczytałam sobie o foteliku Kiddy life-plus. Jest wyjątkowy, bo nie ma pasów, tylko z przodu taki jakby miękki stoliczek. I w testach wychodzi bardzo dobrze. Jestem ciekawa, jak sie sprawdza np w lecie, czy nie grzeje za bardzo. Może ktos z Was ma ten fotelik?
Goga66
2007-02-08
11:59:39
Email
A jak taki stoliczek ma zapewniać bezpieczenstwo dziecka? Czytałam też, że bezpieczniejsze są foteliki z małych przedziałów wagi, co jest logiczne, bo lepiej są dostosowane do budowy dziecka. Sama mam od kolegi po jego córeczce Maxi Cosi Priori i jestem b. zadowolona. Jest właśnie w przedziale chyba 9-15 lub 9-18. Można go przechylać do pozycji półleżącej, co jest dobre, kiedy dziecko zasypia. Zwrtacaj uwagę, żeby boki do opierania główki w foteliku były dośćg łębokie i materiał zapobiegał poceniu się dziecka - to też ważne. Pozdrawiam
Goga66
2007-02-08
12:03:29
Email
Obejrzałam sobie ten Kiddy life-plus i może faktycznie ten stolik przy uderzeniach czołowych zabezpiecza dziecko, ciekawe jak z bocznymi uderzeniami. Wydaje mi się jednak strasznie zabudowany i też miałabym obawy, czy dziecko nie będzie się w nim przegrzewać. Poza tym jeżeli jest do 36 kg to czy nie będzie zbyt wiele luzu dla 10 kg dziecka a za mało dla 15 kg np?
pinkie
2007-02-08
12:42:39
Email
Własnie w tym jedynym maxi-cosi priori mały sie jako-tako miescił. Czyli mamy wybór: albo ten, albo z większego przedziału. A Kiddy jako jedyny ma tak dobre wyniki testów (na zderzenia boczne również) jak foteliki z innych przedziałów. Ale własnie przyszło mi na myśl, ze on się nie rozklada do samego siedziska, i troche dziwne mi sie wydaje wozenie 35 kg dziecka w fotelu, zamiast na samych 'poddupniku'. Poza tym Kiddy jest mało osiągalny - nie wiem, czy go znajdę w Łodzi. A przeciez przymierzyć trzeba.
Goga66
2007-02-08
12:50:09
Email
ten priori też jest podobno b. bezpieczny. Na szczęście nie musiałam tego sprawdzać :)
pinkie
2007-02-08
13:46:51
Email
Goga, a w lato Zuzia się bardzo poci w tym foteliku? Orientujesz sie, czy tam jest styropian w środku?
Dorota
2007-02-08
15:03:21
Email
Pinkie, jest styropian. My mamy właśnie priori xp i przed latem kupiliśmy dodatkowy pokrowiec z frotte - łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Raczej nie ma fotelika, w którym dziecko by się nie pociło w lecie.
Goga66
2007-02-08
17:19:10
Email
Jest styropian na stelażu z plastiku. Zuzia nie pociła się latem. A jeżeli, to niewiele. Nie przypominam sobie mokrych plam na tapicerce. Ja mam jakieś częściowo płócienne pokrycie fotelika. Dawno go nie widziałam bo ze dwa mies. nie wsiadałam do samochodu ale wydaje mi się, że to płótno
Atka
2007-02-08
18:16:10
Email
PINKIE my kupowaliśmy dwa dni temu8 Mikołajowi fotelik. Z deltima są super, ale my zdecydowaliśmy sie na CONECCO. Kupiliśmy taki od 9 - 36 kg. Miki ma rok i 13 kg. wiec też mieliśmy problem. Wybraliśmy ten bo jest w miare szeroki i w przyszłą zimę powinien też się tam zmieścić w kurtce. Poza tym ma odpinane oparcie, więc zostaje siedzisko już na potem. No i ma pozycję do spania.
bela
2007-02-08
18:29:56
Email
ATKO ja tez jestem na kupnie fotelika.Myslalam o baby dreams albo coneco.A skoro mowisz ze ten coneco ma regulacje oparcia to fajnie.
pinkie
2007-02-08
18:40:10
Email
Fotelik już kupiliśmy Ramatti Venus Comfort - okazało się, ze jest w tych gabarytach, co maxi-cosi i romer. I wogóle jest bardzo do nich podobny. Nie jest jakiś rewelacyjny, jezeli chodzi o bezpieczeństwo ,ale przeszedł w Niemczech testy na zderzenia boczne. Kosztował 315 zł. I wybraliśmy z taką płócienną bawełnianą tapicerką, którą można zdejmować i prać. Sprzedawca stwierdził że i tak się niedługo udamy do niego po większy, bo widać, ze Tomuś szybko z niego wyrośnie. No zobaczymy. Mam nadzieję, ze jego funkcje bezpieczeństwa nigdy nie zostaną sprawdzone.. Dzięki za porady, moze jeszce komuś się przydadzą.
Atka
2007-02-09
17:19:57
Email
BELUŚ zdecydowaliśmy się na CONECOO ze względu na niższą cenę (260 zł Conecco, a Deltim 399zł). Sprzedawczyni ztwierdziła, że cenę w foteliku deltim głównie podnosi stelaż metalowy który jest wmontowany dół fotelika no i firma. Drugą zaletą CONECCO było to, że jest on jednak nieco szerszy. Przynajmniej ten model, który myśmy kupili. Mam nadzieję więc że rosnący tyłek Mikiego zmieści siew tym siedzisku już do końca ;) no i koło główki jest też nieco szerzej co jest ważne w lecie żeby się nam nie zapocił.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum