szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - vigantol


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aneta76
2007-02-02
Email
Mam pytanie do mam dzieci ok.2 letnich odnośnie podawania vigantolu. Jedna lekarka kazała nam podawać w dalszym ciągu 2 krople dziennie, inna tylko zimą i w pochmurne dni, a inna wcale... Ja wciąż szukam powodów złego snu mojej córki i ostatnio wyczytałam , że vigantol zawiera bodajże olej arachidowy, który może powodować kłopoty ze snem, płaczliwość i ogóln rozdrażnienie dziecka. Być może to kwestia charakteru, że ona tak wszystko przeżywa, często gada przez sen, czasem popłakuje, co noc wędruje do naszego łóżka, ja ją z powrotem odprowadzam i tak już ponad 2 lata. Dziś spałam 4 godziny... A w dzień też raz zaśnie na 45 minut, innym razem wcale... Dodam, że odwiedzaliśmy już kilku neurologów i ponoć wszystko jest ok. Czasami jestem już naprawdę tym wszystkim zmęczona, nie wyobrażam sobie mojego powrotu do pracy ( pracuję w banku, jestem kasjerką, odpowiedzialność ogromna i nie wyobrażam sobie siebie w pracy z podpuchniętymi oczami i głową ciężką od braku snu). Kiedy te noce będą spokojniejsze???
ilona81
2007-02-17
22:07:43
Email
Witam, widzę , że masz ten sam problem co ja.. :( jestem mamą 10-cio miesięcznych bliźniaczek :) kiedy ALicja skończyła 6 miesięcy zaczęła jęczeć w nocy..odkopywać się..jest bardzo niespokojna, chodzi płacząc po łózeczku..często zastaję ją w różnych pozach gdy przemierza łóżeczko..budzi sie co godzina..musze ja głaskać, podawac to herbatkę to smoczek..i tak do rana..neurolog twierdzi, ze wszystko ok.. zrobiłam USG głowy-wyszło ok..USG brzuszka - lekarz stwierdził, ze dziecko ma refluks(cofanie się jedzenia) choc mała w ogóle nie ulewa.. zrobiłam posiew moczu..wyszło źle, choc lekarz twierdzi, ze to z niesterylności próbówki.. juz nei wiem, gdzie szukać pomocy, po lekach przeciwbólowych mała śpi lepiej..pewnie ja coś boli, tylko,ze nikt nie wie co..i tak juz od 4 miesięcy szukam powodu :( dodam jeszcze że w dzień ma problem z zaśnięciem poza tym, wygląda na okaz zdrowia..jest zawsze uśmiechnieta..
aneta76
2007-02-18
21:09:40
Email
Wiesz Ilona u nas też się zaczęło około 6 miesiąca. Do tego czasu mała spała jak anioł. Ale winiłam zęby, które pierwsze wyszły ok. 8 miesiąca. Najgorszym okresem w jej życiu był czas od 10-12 miesiąca. Przeżywaliśmy horror nocny, płakała przez sen , nie dała się przytulić, kładła się na podłogę i uderzała o nią głową, wierciła się w łóżeczku, jak braliśmy ją czasem do łóżka, to fruwała po całym. Ale wtedy wychodziły jej 4 i też myślałam, że to zęby. Po pierwszych urodzinach trochę się uspokoiła, ale za jakiś czas od nowa to samo. Myślałam, że budzi ją uderzanie rękami i nogami o szczebelki łózeczka, więc jak miała 1,5 roku przenieśliśmy ją na samodzielne, duże, ale dość niskie łóżko. Przez jakiś czas spała super, myslałam że ten problem zniknął, ale niestety zaczęło się znowu. Teraz czasami przesypia parę godz,zaczyna płakać, przychodzi do nas, daję jej pić i odprowadzam do jej pokoju. A czasem bardzo płacze, wierci się nie może zasnąć......... Nie wiem co może ją budzić, dzieci znajomych, będące w jej wieku przesypiają już pięknie całe noce, ciągle zastanawiam się co jest nie tak. Pozdrawiam pa pa
ilona81
2007-02-21
10:11:31
Email
o Jezu.. nie strasz mnie, że to trwa juz tak długo współczuję ci..a robiłaś jakieś badania, mówiłas o tym lekarzom? ja ciągle szukam przyczyny..jest tewraz lekko przeziębiona..jak wyzdrowieje, to robię posiew moczu..i znów do lekarza..mówią, ze moze mieć taką naturę..choć wydaje mi się, ze w nocy dzieciaczki powinny odpoczywać a nie męczyć sie..mam wrażenie że coś ją boli..dokucza.. dziś znów przesiedzaiłam z nią pół nocy przed telewizorem..jestem padnięta..na szczęście druga córeczka śpi bez przeszkód..inaczej juz pewnie dostałabym się do wariatkowa.. :P
aneta76
2007-02-21
15:23:28
Email
Ciągle łazimy po jakiś lekarzach, już i tego mam powoli dosyć.Niby wg nich wszystko w porządku. Być może faktycznie te nasze dzieci mają taką naturę. Dobrze, że Twoja druga córeczka chociaż śpi dobrze.
agafa
2007-02-22
09:02:51
Email
Ilonka strasznie wspolczuje, ze tak sie sprawy maja:(! w dziale: nie przespane noce tez dziewczyny opisuja podobne doswiadczenia, zerkalas? ja tez sie do nich zaliczam:/i tez wlasnie dzis wybieramy sie po porade do lekarza.Ktoras z dziewczyn pisala o budzeniu sie malenstwa z powodu ruchu jelit,bolacego brzuszka-pytalas o to lekarza? trzymam kciuki za lepsze jutro:)pozdrawiam
agafa
2007-02-22
09:06:52
Email
Wlasnie doczytalam :)pinkie napisala,ze dawala lek na kolki z simeticonem. moze to pomoze (jesli to brzuszek)buzka
ilona81
2007-02-24
21:11:20
Email
Cześc agafko..owszem.. czasem to brzuszek, jak u wszystkich dzieciaczków..malutkie się wyprężają..mają gazy, wtedy wystarczy podac im plantex i to tez pomaga..ale Alicja w nocy po prostu jęczy przez sen..kręci sie we śnie..chodzi po łóżeczku..budzi sie z płaczem..kiedy ja wyjmę..nie chce na rączki..chce sie położyć spowrotem..i zasypia, za godzine sytuacja się powtarza..ale najgorsze jest to jęczenie podczas zasypiania..i potem w nocy.. z każdym oddechem wydaje dzwięk..jak dorosły gdy go coś boli..ale badania są niby w pożądku, poza tym gdyby ja faktycznie co noc cos bolało w ciągu dnioa też byłyby przeboje..a nic się nie dzieje.. nie wiem juz co myśleć.. po prostu boję sie każdej nocy, acz kolwiek czasem zdaża sie taka że budzi sie zadziej, i nie stęka..nie wiadomo od czego jest to uwarunkowane :( pozdrawiam.. i duzo snu życze :)
pinkie
2007-02-24
22:17:40
Email
Ilona, mój synek własnie tak się zachowuje - jęczy, jakby z bólu, budzi się z płaczem. A w dzień nic po nim nie widać. ALe nie zasypia jęcząc.
aneta76
2007-02-24
22:41:39
Email
Moja córka jak była młodsza to też miała takie objawy. W zasadzie to nawet się nie budziła, tylko płakała przez sen, czasem wpadała nawet w histerię, nie dała się dobudzić, wręcz nie dała się dotknąć, wziąć na rączki, przytulić. Neurolog nam mówiła, że dziecko może mieć lęki nocne. Czytałam o tym i faktycznie, objawy by się zgadzały. Niestety nie ma na to leku. W dzień było wszystko w porządku. Teraz już jej się prawie to nie zdarza, ale i tak żle spi, wędruje po pokojach do naszego łóżka, gada przez sen, czasem płacze, wierci się okropnie, a najgorsze jest to, jak przyjdzie nad ranem do naszego łóżka i nie ciągle odkopuje kołdrę i zdejmuje skarpetki. Czasem jest jak kostka lodowa po paru godzinach takiego spania, aż się dziwię, że nie choruje...Tfu tfu odpukać. Nieraz już nawet nie próbuję jej przykrywać, bo tak się drze... Ostatnio zaczęła jeździć na rowerku i całą noc krzyczała " Ja wowelek bum bum " czyli , że jeżdzi na rowerku.Myślę, że te nasze nieśpiochy to chyba już taki rodziaj dzieci, które od małego wszystko bardzo przeżywają i nie wiem, czy nie trzeba by się z tym faktem pogodzić. Już sama nie wiem...
bela
2007-02-25
22:00:49
Email
Aneta i ja sie dolaczam do tych dziwnych zachowan. Moj syn ma 13 miesiecy i tez nie wiadomo dlaczego budzi sie pare razy w nocy i po chwili zasypia. W dzien tez malo spi. Myslalam ze to zeby ale ten stan trwa juz dluzszy czas. Wzdec nei ma bo daje mu kropelki.
agafa
2007-02-26
13:13:25
Email
No coz, u nas chwile bylo calkiem calkiem, ale znow pobudki z placczem, dzis rekordzik: co 1 godzine. Wizyta u lekarza przyniosla nowe podejrzenia:infekcja ukladu moczowego (w ty mprzypadku jednym z objawow jest m.in. marudzenie, trudnosci ze snem, mamy powtorzyc badanie zeby sie upewnic. Ale ja raczej nie wiazalabym zachowania Guski z ta infekcja. Zauwazylam ze prawie za kazdym razem kiedy w dzien duzo sie dzieje:goscie u nas, my w gosciach, zakupy etc, Gusia ma gorsza noc,choc to nie jest regula...ach,ech...buziaki dla wszystkich niespioszkow:*
agafa
2007-02-26
13:18:06
Email
Anetka tez caraz bardziej przychylam sie d ostwierdzenia ze nalezy sie z tym pogodzic. Jeli badania sa ok, lekarze mowia ze dziecko jest zdrowe, bierze leki na kolki i tego typu sprawy, to trzeba byc cierpliwym...pocieszajace jest to ze to w koncu minie :):):) tylko kiedy brbrbr,bo my to przetrwamy, tylko szkoda naszych malenstw:(.buzka

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum