szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - zabieg siusiakowy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
katka
2007-01-12
Email
Jestesmy po nacieciu interesa. Odbylo sie to we wtoorek . Poczatki byly tragiczne-ból przy sikaniu,strach,masakra jednym slowem. Tera ok,goi sie fajnie. Zabieg w znieczuleniu ogólnym-i tego najbardziej sie bałam,w ramach chirurgii jednego dnia. I ma tylko jedno pytanie w próżnie-kiedy w Polsce pacjent przestanie byc intruzemA niby miało byc po znajomosci,ech...szkoda gadac
kyja
2007-01-13
15:33:54
Email
ojej, interes teraz to chyba drażliwy temat,co;-)?Katka, a dlaczego zdecydowaliście sie na zabieg?była taka koniecznośc?pytam, bo mój 2,5 latek ( prawie)niby nie ma z tym problemu-siusianie jest ok., ale napletek nie zsuwa się z całej żołędzi/całego?- prawdę mówiąc nawet nie wiem jak odmienia się nazwę tej części interesu;-).Lekarz mówił,że Michałek ma jeszcze na to czas, ale prawdę mówiąc nie wiem jak ma wyglądać postęp w zsunięciu napletka u małego chłopca. Napisz jak było u was
katka
2007-01-13
16:11:16
Email
Na pierwszy zabieg zdecydowalismy sie jak miał 2,5 roku,czego żałuje. Było to wtedy tylko ściągnięcie napletka,które skończyło sie zabliźnieniem,którego nie szło juz wyćwiczyć.Kuba był za mały na ćwiczenia po zabiegu i dalsmy mu spokuj. Kiedys trzebabyło to naprawić i teraz miał ten drugi zabieg. Jeśli nic sie nie dzieje,to radze czekać i tylko ćwiczyc w kąpieli,my bylismy zbyt narwani i dzieciak musiał dwa razy cierpieć.
Atka
2007-01-14
14:40:54
Email
KATKA moj miki ma stulejkę też. I to dość zarośniętą. Lekarka chce to zrobić mu pod warunkiem ze nie bedzie za czestych zakażeń własnie w wieku 2 lat. Jak to było z twoim Kubusiem?mówisz ze lepiej poczekać? ściąganie w kąpieli nic nie daje poza wrzaskiem (robimy tak kazała lekarka), zaczerwienieniem, które zawsze konczyło sie zapaleniem, wiec przestalismy i teraz kąpiemy go nadmanganianie co drugi dzien a czasem przemy wam mu to riwanolem. Zastanawiałam sie własnie ostatnio nad tym czy nie lepiej byłoby mu to zrobić szybciej.
katka
2007-01-14
15:38:20
Email
Atkaaleprzed tym pierwszym zabiegiem to nie była jeszcze stulejka,tylko nieschodzenie napletka. Po zabiegu zrobila sie blizna i to nadawało sie juz tylko na zabieg.
bela
2007-01-14
17:44:17
Email
to i ja tu sie wpisze. Mojemu Tomkowi ta skorka nie schodzi i wyglada jak po obrzezaniu. Dr mowila ze obecnie nie wykonuje sie na to zabiegow. Dawniej to bylo konieczne ale teraz juz nie bo przeciez mozna z tym normalnie funkcjonowac. Oczywiscie jedyny warunek ze nie bedzie mial rzadnych zaczerwien ujscia cewki i nie bedzie lapal zakazen.....No i zakazen nie lapie ale ostatnio czesto ma zaczerwienienie ujscia i zaczelam sie martwic bo slyszalam wiele opinii na temat tego zabiegu ze jest bardzo bolesny a jesli sie potem nie zmienia sie dobrze opatrunkow i nie pielegnuje ( co bywa bardzo bardzo bolesne dla dzieciaczka) to niestety wraca spowrotem do stanu sprzed zabiegu i tzreba go powtarzac... Poki co czekam i mam nadzieje ze nie bedziemy musieli tego pzrzechodzic. Acha i jak co to mowila ze nnajlepiej robic do 2 roku zycia bo latwiej jest pielegnowac.
kyja
2007-01-14
22:49:43
Email
dziewczyny, a w jakim wieku dziecka napletek powinien zejść całkowicie? może to głupie pytanie, ale tego nie wiem-u mnie w rodzinie same dziewczynki;-)))
Kamila
2007-01-15
13:37:40
Email
Ja to już zupełnie jestem zielona w sprawie siusiaka :) chyba jednak z dziewczynkami lżej i łatwiej. 31. stycznia idziemy na kontrol do lekarza to podpytam co i jak... jak piszecie o tych zabiegach to mam gęsią skórkę!
lidiamital
2007-01-15
13:52:26
Email
DO czwartego roku życia powinien zejść. Ale teraz mówię Wam nieoficjalnie moja siostra miała synak ich pediatra mówił że nie powinno się ściągać ale on jej kazał delikatnie przy kąpieli. Akurat wtedy ja się opiekowałam Pawełkiem bo swojego maluszka jeszcze nie miałam i mu ściągałam. CHłopak ma teraz 4 latka i SAM W KĄPIELI OD 2 ROKU ŻYCIA NAUCZYŁ SIĘ ŚCIĄGAĆ zadnego problemu mOJEMU MAŁEMU TEŻ ŚCIĄGAM.
NIECHA
2007-01-15
18:09:04
Email
Dziewczyny mam pytanie odnośnie siusiakowego problemu. Czy jak nie będę synkowi ściągać tego napletka to mu przyrośnie i trzeba będzie mu robić zabieg? Czy wystarczy poczekać do czterech lat i sprawdzić czy mu schodzi do końca? Powiem szczerze, że teraz nic nie robię w tym kierunku. Adaś przeszedł pół roku temu operację na na wodniaki i przepuklinę. Był cięty w czterech miejscach. Teraz zostały mu tylko blizny, ale siusiaka nie pozwala nikomu dotykać. Nie chcę mu zafundować kolejnych cierpień i nie chcę popełnic błędu. Dodam, że nie zauważyłam nic niepokojącego.
Atka
2007-01-16
16:27:21
Email
NIECHA jak nic nie zauważyłaś to powienien miec wszystko OK. DZIEWCZYNY moj Mikołaj ma całkowicie przyrośniętą skórkę dlatego jest problem z tym ściąganiem, bo co tu ma zejść ja całe przyrośnięte na maksa. Widać mu tylko dziurkę na siusianie i tyle. Boję sie czy w przyszłości jak będzie juz dorosły nie zaważy to na jego współżyciu. Mam dwóch braci i każdy urodził sie ze stulejką i jak skończyli 2 latka chirurgicznie mieli to nacinane, ale moja mama twierdzi ze w porównaniu z moim Mikołajem to moi bracia nie mieli prawie nic.
NIECHA
2007-01-20
22:35:43
Email
Dzięki Atka za odpowiedź. Dla świętego spokoju podczas kąpieli spróbowałam mu ściągnąć napletek. Skórka schodzi bez oporu, także chyba jest ok!
Kamila
2007-01-22
18:11:31
Email
Dziewczyny, dziś wyczytałam w gazecie o maluchach, że absolutnie nie wolno ściągać napletka, gdyż jest on przyrośnięty... artykuł jest o pielęgnacji niemowlaków...nic nie rozumiem już :(
Julia
2007-01-22
20:13:07
Email
Kamila bo nie powinno się ściągać na siłę. Trzeba odsuwać go tylko leciutko, na tyle na ile się da, żeby przemyć gazikiem (u takiego maluszka zwłaszcza jak Konrad) zamoczonym w czystej wodzie. Najważniejsze, żeby ujście cewki moczowej dało się odsłonić i żeby dziecko mogło swobodnie się wysikać, bez bólu. Jak będziesz tak robić, zobaczysz że z czasem napletek będzie schodził coraz niżej. U mojego Bartka np. nadal nie schodzi w całości, odsuwam tyle ile się da. Podobno tak jest ok, tak mówil też mój lekarz. Zsuwając napletek na siłę można narobić dziecku wiele szkody, bo napletek łatwo rozerwać, może też np. nie dać się nasunąć z powrotem i uciskać żołądź, powodując nawet martwicę, więc lepiej nic na siłę. A poza tym, jak np. pęknie, to i tak rana się potem zrośnie i co, na nowo miałoby się go odsuwać i rozrywać? To przecież chore. Nic się nie martw, wszystko będzie ok. Rób tylko tak jak Ci napisałam, w końcu mam już 2letnie doświadczenie z małym facetem ;o) Pozdrowionka!
Basia.26
2007-01-23
15:54:15
Email
wychodzac ze szpitala spytałam pani dr co robić z siusiakiem, jak o niego dbac. powiedziała "nie robić absolutnie nic"... przyszła młodziutka położna środowiskowa, oglada maluszka, przewija i... leciutko ściąga skórkę. pytam jej o to, jak to jest, bo mi powiedzieli tak i tak. ona na to, że teraz tka moda, żeby dziecku nie ściagać, bo "niepotrzebnie dziecko sie podnieca" (??) inna szkoła znów mówi "ściągać" i doradziła po prostu obie te szkoły połączyć i ściągać co drugi dzień;) jak Miłek miał 4 tyg i bylismy na pierwszej kontroli to tez lekarka ściągała mu skórke. nie całkiem, nie na siłę, po prostu żeby poogladac ujście cewki moczowej. a to ujście trzeba przemywać w kąpieli. także trening czyni mistrza. ja ściągałam małemu skórkę niemal od początku, teraz pieknie schodzi, bezkłopotów. ważne, żeby z powrotem ją dobrze naciągnąć. moja kolezanka ma dwóch synów. jeden ma 5 lat-nie ściągała mu skórki, tak radzili lekarze i w wieku 2 lat miał drastycznie sciągniętą skórke przez lekarza, była krew, peknięcia, zabiegi... masakra, nie chciał siusiac itd. jak urodziła drugiego to od poczatku mu ściągała i mi powiedziała "nie bądz głupia, ściągaj, bo przejdziesz to samo co ja z Kubą"... no i ściagam...
Julia
2007-01-24
22:07:20
Email
Ja właśnie miałam na myśli to co Basia. Odsuwac napletek, ale tylko tyle ile się da, a nie na siłę. Z tego co wiem, napletek w pierwszych 2 czy 3 latach jest fizjologicznie przyklejony. Powinno się tylko odsłaniać ujście cewki, żeby dbać o jej higienę. A o ściąganiu na siłę przez lekarzy gdzieś już na forum było. Masakra. Nie wiem co to za lekarze, ja bym wiecej do takiego nie poszła.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum