Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - zabieg siusiakowy

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
katka
2007-01-12
Email
Jestesmy po nacieciu interesa. Odbylo sie to we wtoorek . Poczatki byly tragiczne-ból przy sikaniu,strach,masakra jednym slowem. Tera ok,goi sie fajnie. Zabieg w znieczuleniu ogólnym-i tego najbardziej sie ba?am,w ramach chirurgii jednego dnia. I ma tylko jedno pytanie w pró?nie-kiedy w Polsce pacjent przestanie byc intruzemA niby mia?o byc po znajomosci,ech...szkoda gadac
kyja
2007-01-13
15:33:54
Email
ojej, interes teraz to chyba dra?liwy temat,co;-)?Katka, a dlaczego zdecydowali?cie sie na zabieg?by?a taka konieczno?c?pytam, bo mój 2,5 latek ( prawie)niby nie ma z tym problemu-siusianie jest ok., ale napletek nie zsuwa si? z ca?ej ?o??dzi/ca?ego?- prawd? mówi?c nawet nie wiem jak odmienia si? nazw? tej cz??ci interesu;-).Lekarz mówi?,?e Micha?ek ma jeszcze na to czas, ale prawd? mówi?c nie wiem jak ma wygl?da? post?p w zsuni?ciu napletka u ma?ego ch?opca. Napisz jak by?o u was
katka
2007-01-13
16:11:16
Email
Na pierwszy zabieg zdecydowalismy sie jak mia? 2,5 roku,czego ?a?uje. By?o to wtedy tylko ?ci?gni?cie napletka,które sko?czy?o sie zabli?nieniem,którego nie sz?o juz wy?wiczy?.Kuba by? za ma?y na ?wiczenia po zabiegu i dalsmy mu spokuj. Kiedys trzebaby?o to naprawi? i teraz mia? ten drugi zabieg. Je?li nic sie nie dzieje,to radze czeka? i tylko ?wiczyc w k?pieli,my bylismy zbyt narwani i dzieciak musia? dwa razy cierpie?.
Atka
2007-01-14
14:40:54
Email
KATKA moj miki ma stulejk? te?. I to do?? zaro?ni?t?. Lekarka chce to zrobi? mu pod warunkiem ze nie bedzie za czestych zaka?e? w?asnie w wieku 2 lat. Jak to by?o z twoim Kubusiem?mówisz ze lepiej poczeka?? ?ci?ganie w k?pieli nic nie daje poza wrzaskiem (robimy tak kaza?a lekarka), zaczerwienieniem, które zawsze konczy?o sie zapaleniem, wiec przestalismy i teraz k?piemy go nadmanganianie co drugi dzien a czasem przemy wam mu to riwanolem. Zastanawia?am sie w?asnie ostatnio nad tym czy nie lepiej by?oby mu to zrobi? szybciej.
katka
2007-01-14
15:38:20
Email
Atkaaleprzed tym pierwszym zabiegiem to nie by?a jeszcze stulejka,tylko nieschodzenie napletka. Po zabiegu zrobila sie blizna i to nadawa?o sie juz tylko na zabieg.
bela
2007-01-14
17:44:17
Email
to i ja tu sie wpisze. Mojemu Tomkowi ta skorka nie schodzi i wyglada jak po obrzezaniu. Dr mowila ze obecnie nie wykonuje sie na to zabiegow. Dawniej to bylo konieczne ale teraz juz nie bo przeciez mozna z tym normalnie funkcjonowac. Oczywiscie jedyny warunek ze nie bedzie mial rzadnych zaczerwien ujscia cewki i nie bedzie lapal zakazen.....No i zakazen nie lapie ale ostatnio czesto ma zaczerwienienie ujscia i zaczelam sie martwic bo slyszalam wiele opinii na temat tego zabiegu ze jest bardzo bolesny a jesli sie potem nie zmienia sie dobrze opatrunkow i nie pielegnuje ( co bywa bardzo bardzo bolesne dla dzieciaczka) to niestety wraca spowrotem do stanu sprzed zabiegu i tzreba go powtarzac... Poki co czekam i mam nadzieje ze nie bedziemy musieli tego pzrzechodzic. Acha i jak co to mowila ze nnajlepiej robic do 2 roku zycia bo latwiej jest pielegnowac.
kyja
2007-01-14
22:49:43
Email
dziewczyny, a w jakim wieku dziecka napletek powinien zej?? ca?kowicie? mo?e to g?upie pytanie, ale tego nie wiem-u mnie w rodzinie same dziewczynki;-)))
Kamila
2007-01-15
13:37:40
Email
Ja to ju? zupe?nie jestem zielona w sprawie siusiaka :) chyba jednak z dziewczynkami l?ej i ?atwiej. 31. stycznia idziemy na kontrol do lekarza to podpytam co i jak... jak piszecie o tych zabiegach to mam g?si? skórk?!
lidiamital
2007-01-15
13:52:26
Email
DO czwartego roku ?ycia powinien zej??. Ale teraz mówi? Wam nieoficjalnie moja siostra mia?a synak ich pediatra mówi? ?e nie powinno si? ?ci?ga? ale on jej kaza? delikatnie przy k?pieli. Akurat wtedy ja si? opiekowa?am Pawe?kiem bo swojego maluszka jeszcze nie mia?am i mu ?ci?ga?am. CH?opak ma teraz 4 latka i SAM W K?PIELI OD 2 ROKU ?YCIA NAUCZY? SI? ?CI?GA? zadnego problemu mOJEMU MA?EMU TE? ?CI?GAM.
NIECHA
2007-01-15
18:09:04
Email
Dziewczyny mam pytanie odno?nie siusiakowego problemu. Czy jak nie b?d? synkowi ?ci?ga? tego napletka to mu przyro?nie i trzeba b?dzie mu robi? zabieg? Czy wystarczy poczeka? do czterech lat i sprawdzi? czy mu schodzi do ko?ca? Powiem szczerze, ?e teraz nic nie robi? w tym kierunku. Ada? przeszed? pó? roku temu operacj? na na wodniaki i przepuklin?. By? ci?ty w czterech miejscach. Teraz zosta?y mu tylko blizny, ale siusiaka nie pozwala nikomu dotyka?. Nie chc? mu zafundowa? kolejnych cierpie? i nie chc? pope?nic b??du. Dodam, ?e nie zauwa?y?am nic niepokoj?cego.
Atka
2007-01-16
16:27:21
Email
NIECHA jak nic nie zauwa?y?a? to powienien miec wszystko OK. DZIEWCZYNY moj Miko?aj ma ca?kowicie przyro?ni?t? skórk? dlatego jest problem z tym ?ci?ganiem, bo co tu ma zej?? ja ca?e przyro?ni?te na maksa. Wida? mu tylko dziurk? na siusianie i tyle. Boj? sie czy w przysz?o?ci jak b?dzie juz doros?y nie zawa?y to na jego wspó??yciu. Mam dwóch braci i ka?dy urodzi? sie ze stulejk? i jak sko?czyli 2 latka chirurgicznie mieli to nacinane, ale moja mama twierdzi ze w porównaniu z moim Miko?ajem to moi bracia nie mieli prawie nic.
NIECHA
2007-01-20
22:35:43
Email
Dzi?ki Atka za odpowied?. Dla ?wi?tego spokoju podczas k?pieli spróbowa?am mu ?ci?gn?? napletek. Skórka schodzi bez oporu, tak?e chyba jest ok!
Kamila
2007-01-22
18:11:31
Email
Dziewczyny, dzi? wyczyta?am w gazecie o maluchach, ?e absolutnie nie wolno ?ci?ga? napletka, gdy? jest on przyro?ni?ty... artyku? jest o piel?gnacji niemowlaków...nic nie rozumiem ju? :(
Julia
2007-01-22
20:13:07
Email
Kamila bo nie powinno si? ?ci?ga? na si??. Trzeba odsuwa? go tylko leciutko, na tyle na ile si? da, ?eby przemy? gazikiem (u takiego maluszka zw?aszcza jak Konrad) zamoczonym w czystej wodzie. Najwa?niejsze, ?eby uj?cie cewki moczowej da?o si? ods?oni? i ?eby dziecko mog?o swobodnie si? wysika?, bez bólu. Jak b?dziesz tak robi?, zobaczysz ?e z czasem napletek b?dzie schodzi? coraz ni?ej. U mojego Bartka np. nadal nie schodzi w ca?o?ci, odsuwam tyle ile si? da. Podobno tak jest ok, tak mówil te? mój lekarz. Zsuwaj?c napletek na si?? mo?na narobi? dziecku wiele szkody, bo napletek ?atwo rozerwa?, mo?e te? np. nie da? si? nasun?? z powrotem i uciska? ?o??d?, powoduj?c nawet martwic?, wi?c lepiej nic na si??. A poza tym, jak np. p?knie, to i tak rana si? potem zro?nie i co, na nowo mia?oby si? go odsuwa? i rozrywa?? To przecie? chore. Nic si? nie martw, wszystko b?dzie ok. Rób tylko tak jak Ci napisa?am, w ko?cu mam ju? 2letnie do?wiadczenie z ma?ym facetem ;o) Pozdrowionka!
Basia.26
2007-01-23
15:54:15
Email
wychodzac ze szpitala spyta?am pani dr co robi? z siusiakiem, jak o niego dbac. powiedzia?a "nie robi? absolutnie nic"... przysz?a m?odziutka po?o?na ?rodowiskowa, oglada maluszka, przewija i... leciutko ?ci?ga skórk?. pytam jej o to, jak to jest, bo mi powiedzieli tak i tak. ona na to, ?e teraz tka moda, ?eby dziecku nie ?ciaga?, bo "niepotrzebnie dziecko sie podnieca" (??) inna szko?a znów mówi "?ci?ga?" i doradzi?a po prostu obie te szko?y po??czy? i ?ci?ga? co drugi dzie?;) jak Mi?ek mia? 4 tyg i bylismy na pierwszej kontroli to tez lekarka ?ci?ga?a mu skórke. nie ca?kiem, nie na si??, po prostu ?eby poogladac uj?cie cewki moczowej. a to uj?cie trzeba przemywa? w k?pieli. tak?e trening czyni mistrza. ja ?ci?ga?am ma?emu skórk? niemal od pocz?tku, teraz pieknie schodzi, bezk?opotów. wa?ne, ?eby z powrotem j? dobrze naci?gn??. moja kolezanka ma dwóch synów. jeden ma 5 lat-nie ?ci?ga?a mu skórki, tak radzili lekarze i w wieku 2 lat mia? drastycznie sci?gni?t? skórke przez lekarza, by?a krew, pekni?cia, zabiegi... masakra, nie chcia? siusiac itd. jak urodzi?a drugiego to od poczatku mu ?ci?ga?a i mi powiedzia?a "nie b?dz g?upia, ?ci?gaj, bo przejdziesz to samo co ja z Kub?"... no i ?ciagam...
Julia
2007-01-24
22:07:20
Email
Ja w?a?nie mia?am na my?li to co Basia. Odsuwac napletek, ale tylko tyle ile si? da, a nie na si??. Z tego co wiem, napletek w pierwszych 2 czy 3 latach jest fizjologicznie przyklejony. Powinno si? tylko ods?ania? uj?cie cewki, ?eby dba? o jej higien?. A o ?ci?ganiu na si?? przez lekarzy gdzie? ju? na forum by?o. Masakra. Nie wiem co to za lekarze, ja bym wiecej do takiego nie posz?a.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum