szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - wyjazd za granicę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
is
2007-01-03
Email
Chciałabym wyjechać do Angli w odwiedziny i wziąśc moją córeczkę, Olcia ma prawie 1,5 roku. Czy muszę wyrobić jej paszport? Na jakiej podstwaie wpuszczą ją obecnie do samolotu? No właśnie, jak wasze dzieci znoszą lot samolotem, no i czy wózek oddaje się na bagaż ? Dzięki za podpowiedzi
Goga66
2007-01-03
19:11:09
Email
Musisz dopisać dziecko do swojego paszportu (krócej to trwa i tańsze ale mniej wygodne) lub wyrobić dziecku paszport. Zdjęcia w obu przypadkach obowiązują. Wózek możesz nadać na bagaż ale wygodniej dać personelowi przed wejściem do samolotu - oddadzą Ci od razu, kiedy wysiądziecie albo wrzucą go na taśmę jeżeli będziecie wychodzić rękawem. Niemniej musicie wózek zgłosić przy nadawaniu bagaży, bo jeśli zdecydujecie się go zachować do czasu wejścia do samolotu dostaniecie przywieszkę lub naklejkę.
Zuza świetnie zniosła lot. Jednak przy lądowaniu i starcie dobrze żeby dziecko ssało pierś lub piło coś z butelki - uniknie bólu uszu. Weźcie jakąś zabawkę i kocyk. Dziecko też dostanie specjalny pas - pętlę dopinany do pasa rodzica
Anula
2007-01-04
12:20:36
Email
Niestety, ale juz nie mozna dopisac dziecka do paszportu rodzica, konieczne jest wyrobienie osobnego paszportu
Goga66
2007-01-04
13:15:34
Email
to chyba od tego roku :( Latem dopisywaliśmy Zuzę. Ale i tak lepiej wyrobić oddzielny paszport, bo jeżeli np. wpisane dziecko ma matka, to już sam ojciec nigdzie z dzieckiem się nie ruszy zagranicę.
kyja
2007-01-04
22:07:29
Email
u nas tez ten temat jest na topie-w maju lub czerwcu wybieramy się do mojej siostry do Anglii, Dziewczyny, jaki jest koszt paszportu dla dziecka i jak długo się czeka na jego wyrobienie?
Goga66
2007-01-04
22:16:14
Email
Niestety nie pamiętam kosztów ale mniej niż za dorosłego - mąż krzyczy, że chyba 30 zł ale głowy sobie nie da uciąć. W Warszawie czeka się co najmniej miesiąc
is
2007-01-05
08:13:18
Email
Hej, dzięki za rady, dzwoniłam do biura paszportowego i rzeczywiście koszt to 30 zł na tymczasowy na rok ważny, u nas trzeba też przyjśc z dzieckiem przy składaniu wniosku. Dzięki za info o wózku. A koszty to już zależy od tego z jakim wyprzedzeniem rezerwujesz na jakie dni i jakie linie, trzeba posprawdzać na strronach wybranych lini. Do usłyszenia
is
2007-01-05
08:16:15
Email
nie doczytałam dokładnie, chociało tylko o koszty wyrobienia paszportu...a nie wiecie czy nie dałoby się wyrobić dziecu tymczaswego dowodu osobistego do przekraczania granicy?
Goga66
2007-01-05
11:30:25
Email
dowodu raczej nie da się wyrobić. Cena biletu dziecka chyba do 2 lat jest zerowa u większości przewoźników. Nasi byli na tyle uprzejmi, że w obie strony zapewnili nam puste, dodatkowe miejsce, ale w naszym samolocie były rzędy po 3 miejsca po obu stronach
Goga66
2007-01-05
11:33:07
Email
A i paszport Zuzy jest ważny 10 lat (chociaż uważam to za absurd, bo dziecko bardzo się zmienia)
MoNiSiA
2007-01-05
12:23:40
Email
Hej, my miesiąc temu wróciłyśmy z Anglii. Na paszport czekałysmy miesiąc czasu. Koszt to ok. 30zł + cena za zdjęcia. Ja wybrałam dla małej paszport pięcioletni, mogłam wybrać roczny. Nie ma już dopisywania dziecka do paszportu matki. Poza tym było wszystko ok. Do samolotu dostajesz się bez kolejki - i chwała Bogu, bo i tak było u nas małe opóźnienie. Pozdrówki.
MoNiSiA
2007-01-05
12:35:19
Email
A co do samego lotu, to Julkowej bardzo się podobało. Strasznie się wymęczyłam na terminalu, bo było dwugodzinne opóźnienie. Mała była zmęczona, głodna, spocona (nie mogłam przenieść jedzenia! oczywiście moje picie zostało też wyrzucone). Na domiar złego w samolocie dosiadło się do nas 2 panów nieźle podchmielonych (co według mnie powinno być zabronione) i ścisnęłyśmy się w sam kąt, więc podróż była mało wygodna. Poza tym moje dziecko bardzo ruchliwe i ciężko było jej usiedzieć całą drogę, troszkę marudziła z tego powodu. Ale ogólnie było ok. W drodze powrtonej było lepiej. Na lotnisku Stansted było super! Ogromna przestrzeń, sklepiki, zabawki dla dzieci. W drodze powrotnej płakała tylko dlatego, że nie mogła zasnąć - było jej zwyczajnie niewygodnie. No i ciśnienie w samolocie zrobiło swoje - niekapek zaczął przeciekać. Tak więc trochę przygód było, ale ogólnie mała śmiała się i była zadowolona. Ja gorzej chyba to przeżyłam. ;-) Pozdrówki.
Kornela
2007-01-05
13:33:13
Email
Ja słyszałam że można wyrobić tymczasowy dowód osobisty i że urzędnicy właśnie ten sposob na podróżowanie po UE polecają. U mnie są problemy z wyrobieniem paszpartu dla dziecka bo ciagle dopytują gdzie się chce jechać i czy nie wystarczy dowód. Jeśli się nie poda kraju co nie należy do UE to nie chcą wyrabiać paszportu - to paranoja. Przy składaniu wniosku na paszport musi być obecnych dwoch rodziców z dowodami, dziecko, akt urodzenia, zdjecie i oplacony kwitek 30 zl + 5 zł znaczek skarbowy - tak było w Katowicach w październiku
MoNiSiA
2007-01-05
13:48:39
Email
Ja musiałam mieć zupełny akt urodzenia i oczywiście dowód.
katka
2007-01-05
17:10:27
Email
Mnie urzednik poradzil,żeby zrobić paszport.Ale to bylo jakies dwa-trzy lata temu. Teraz chce zrobic dla Agnieszki. Najbardziej boje sie tych dziwnych zdjęć,ale mysle że fotograf da rade.I nie rozumiem dlaczego urzednik odmawia wyrobienia paszportu,postraszylabym go nieznajomościa przepisów.
Goga66
2007-01-05
21:10:17
Email
U mnie nie dawali wyboru, na ile lat paszport - standardowo za 30 zł był na 10 lat. Nie powiedziano o możliwości wyrobienia dowodu osobistego, powiedziano, że konieczny jest paszport a Grecja przecież należy do Unii. Może to wszystko zależy od urzędu, miasta czy województwa. Co by nie mówić - paszport jest bardziej uniwersalny, a za rok czy dwa może okazać się że wybieramy się poza Unię. Przy tym przecież za wyrobienie dowodu też trzeba wnieść opłatę.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum