szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - OWSIKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aneta76
2006-12-28
Email
Od pewnego czasu moja córka bardzo żle sypia w noce,zaczęła również zgrzytać zębami przez sen i w ciągu dnia. Poza tym często dotyka swojej sisi twierdząc, że ma tam "bubu", czyli że ją boli. Przeczytałam , że mogą być to syndromy owsików i zaraz dzisiaj zadzwoniłam do pediatry. Powiedziała, że wszystko się zgadza i że to na pewno owsiki i nie trzeba nawet robić żadnych badań. Jutro mam tylko odebrać recepty na leki dla całej rodzinki.Czy któraś z Was miała podobny problem i czy też dziecko nie musiało być zbadane? Trochę mnie to niepokoi bo jeżeli to nie owsiki to może niepotrzebnie będziemy się wszyscy faszerować?
filipinka
2006-12-29
01:06:02
Email
Może wyda to się Wam głupie ale... Kiedy miałam kilka latek miałam bardzo często owsiki = poznawałam to sama- patrzałam na własną kupę i widziałam białe malutkie wijące się robaczki... i to były właśnie owsiki. Może za dużo słodkiego zjada?? Pamiętam, że jadłam dużo słodyczy i od tego chyba te owsiki miałam bo jak kilka dni nic słodkiego nie zjadłam to owsiki znikały.
Michalina
2006-12-29
10:14:44
Email
Przyjrzyj się kupie. Swoją droga nalegałabym na zrobienie badań zanim zostanie zaaplikowany jakikolwiek lek. Dziwna ta pani doktor, która przez telefon potrafi postawić diagnozę i zalecić lekarstwa.
Basia.26
2006-12-30
11:55:35
Email
pamiętam jak do mojej mamy kiedyś przybiegła sasiadka i pytała co ma zrobic, bo jej synek zrobił kupke i ta kupa cała się ruszała (tak ona to opowiadała:/) okazało sie, że to owsiki, więc tak jak piszą dziewczyny, w kupce chyba powinno być widać, czy dzieciątko ma te pasożyty
kyja
2006-12-31
13:41:57
Email
ja miałam 6 lat temu owsiki-mieszkałam w akademiku i chyba tam się zaraziłam.Objawy: gigantyczny apetyt, głównie na słodycze i szybka utrata wagi, no i swędzenie w nocy - yyy jak to napisać-nieszlachetnej częsci pleców;-)).Zorientowałam sie,że to owsiki-kupiłam w aptece tabletki-2 -Pyranellum i problem przestał istnieć. Misiek jakiś czas temu zaczął w nocy źle sypac, poszłam do pediatry w innej sprawie, ale powiedziałam jej o tym-wypisała recepbtę na pyranellum w syropie.Nie zaleciła badąń, powiediząła,że nawet gdyby mały nie miał owsików, to lek nie szkodzi.Owisików nie miał, a złe sypianie nie było zwiazane z pasożytami.Moża obejrzec kupke małej czy nie ma tam białych robaczków, lub można obejrzeć pupę małej w nocy-wtedy owsiki rozmnażają sie na zewnątrz i je widac.Pamiętam,że moja mama w taki sposób odkryła owsiki u mojej siostry, gdy była mała. Pozdrawiam
aneta76
2006-12-31
13:58:00
Email
Wczoraj rano daliśmy małej syropek na owsiki i dzisiejsza noc to był po prostu raj! Ani razu się nie obudziła z płaczem i wcale się nie drapała. Zobaczymy dzisiaj, tylko właśnie zostawiliśmy ją u moich rodziców na dzisiejszą noc, więc też nie wiadomo jak będzie spała bez mamy.Badan nie robiłam na razie bo nie było lekarki może w Nowym Roku zrobię dopiero. Może to tak u nas we Wrocławiu nie chcą dawać skierowań po prostu? A co do kupy to w niej nic nie ma. Ja od urodzenia Bożenki miałam takie zboczenie,że musiałam każdą kupkę przestudiować, więc bym je na pewno wypatrzyła.Ale czytałam ,że jak zaczynają w kupce wychodzić tzn. że ich jest już bardzo dużo i jest to max. nasilenie choroby , więc pocieszam się , że po jeszcze dwóch takich dawkach syropu ten problem zniknie...
kyja
2007-01-01
17:20:50
Email
Aneta, jesteś z Wrocławia?chyba mi to umknęło;-), ja też mieszkam we Wrocławiu, koło cmentarza Grabiszyńskiego:-)
Anna
2007-01-01
20:57:51
Email
A właśnie czy nocne zgrzytanie zębami musi oznaczać obecność pasożytów? Czesto w nocy słyszę jak Miłosz zgrzyta zębami, ale poza tym żadnych innych ojawów nie zauważyłam. Zastanawiam sie czy iść z tym do lekarza?
aneta76
2007-01-01
21:28:47
Email
Cześć Kyja. Ja mieszkam na drugim końcu Wrocławia na Psim Polu. A za cmentarzem Grabiszyńskim na Oporowie mam teściów.
aneta76
2007-01-01
21:31:45
Email
Ja bym na twoim miejscu Anna sprawdziła.Moja córeczka zaczęła zgrzytać jeszcze latem,ale jakoś na to nie zwracaliśmy uwagi. Do czasu aż zaczęła naprawdę zle sypiać i płakać, że ją tam boli...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum