szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Histeria u lekarza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2006-12-22
Email
Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak histeryzują u lekarza? Łukasz nie da się zbadać, zmierzyć sobie temperatury, sprawdzić gardła. Wrzaski zaczynają się w chwili wejścia do gabinetu i trwają do momentu, aż lekarz po zbadaniu dziecka usiądzie za biurkiem. Chyba w odwecie kupię Małemu pod choinkę zestaw "Małego lekarza".
aska
2006-12-22
13:02:58
Email
i bardzo dobry pomysł, ja tak kiedyś zrobiłam i badałyśmy wszystkie miśki, lale i siebie nawzajem. Nie zniwelowało to zupełnie problemu ale znacznie zmnieszyło. Ola nie histeryzuje u lekarza od momentu wizyty domowej. Tak się kiedyś poskładało, że lekarka była u nas w przeciągu tygodnia dwa razy i Ola za drugim razem (chyba dzięki tej krótkiej przerwie między wizytami) pamietała, ze nic złego przy ostanim badaniu się jej nie stało, pamietala lekarkę i zupełnie bez prblemu dala sie zbadać. A wcześniej bywało... oj bywało różnie...
katka
2006-12-22
15:55:58
Email
A moze na poczatek zamówić wizyte domową. Do tego jakas ksiązeczka o lekarzu-franklin,kamilka,kubus puchatek. Ukochany mis na wizycie u lekarza. Ewentualnie poprosic lekarza,żeby nie wystepowal w fartuchu.
kyja
2006-12-22
19:29:48
Email
Misiek zawsze dobrze znosił wizyty u lekarzy-a przy jego alergii i obniżonym napuięciu mięśniowym było ich sporo, ale od kiedy zaczął pokazywać rózki:-))), to przed wizytą u lekrza, na którą z miejsca mówił"nie", opowiadałam mu i pokazywałam co będzie robił lekarz( osłuchiwanie, obejrzenie gardła, itp.).O dziwo, podczas wizyty u lekarza Misiek wzorowo się zachowywał i cieszył się,że lakarz robi to, o czym mu mówiłam;-))teraz to nawet dopomina się wizyty u lekarza;-))Identycznie było z wizytą u fryzjera-przed wizytą poowiedziałam mu co fryzjer będzie robił i było ok;-)))To jest bardzo dobry pomysł wcześniej przygotowac dziecko na to , co może go czekać podczas wizyty.
Agata
2006-12-26
12:06:09
Email
Michalina u nas było tak samo.....a teraz Sara sama często woła, że chce iść do doktora. A co pomogło? Kupiliśmy jej zestaw małego doktora i w domu bawiliśmy się z nią w lekarza. Badaliśmy plecki, brzuszek, mierzyliśmy gorączkę - i przez tą zabawę Saruśka przestała bać się lekarza. U nas w przychodni lekarz po zbadaniu dziecka daje też jakąś nagrodę - naklejkę albo lizaczka.
U nas to zadziałało - właśnie poprzez zabawę. Spróbuj, może to pomoże. Pozdrawiam
Kornela
2007-01-05
13:49:00
Email
Marcelinka (1,5 roku) też paniecznie boi się lekarza, jak tylko usłyszy głos pielęgniarki to już płacze a jak lekarka podchodzi i chce ja zbadać to mała kurczowo czepia sie mnie i strasznie płacze. Nie pomagaja nagrody: naklejki, pierścionki, łyżeczki. Ostatnio ja byłam u lekarza (mała była ze mną bo nie miała z kim zostać)i jak mnie badano to też się darła, choć lekarka dała jej się pobawić stetoskopem to nic nie dało. Nie wiem co z nia robić, czytam jej książeczki o wizytach u lekarza ale chyba jest za mała i nie rozumie jeszcze tego, może zestaw małego lekarza pomoże??? Ona chyba się boi że dostanie zastrzyk, w sumie dopiero teraz pierwszy raz zachorowala a wczesniej miala tylko katar wiec chodzilismy do lekarza tylko na szczepienia :-(((

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum