szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - spanie w dzien


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aneta76
2006-12-16
Email
czy są moze mamy dzieci 2 letnich i starszych, które nie spią w dzien? Moja córka ma ogromne problemy z zasypianiem w ciągu dnia, a jak juz zasnie to póżno np. koło 14 albo 15 wtedy spi do 16 lub 17 i z kolei wieczorem jest cała szopka ze spaniem. Czaem zasypia nawet około 22.30.Dzis nie spała w dzien i własnie zasnęła w ciągu 10 minut , co jej sie raczej nie zdarza, zwykle trwa to ok.pół godziny czasem przeciąga sie do półtorej. Nie będę pisac jak bardzo jest to dla nas męczące. Zastanawiam się, czy moze jej nie kłaśc w dzień, ale gdzies przeczytałam, że to bardzo niezdrowe dla dziecka.
kyja
2006-12-17
11:56:39
Email
mój Misiek jeśłi długo spła w nocy, to wciągu dnia zasypia ok. 15-stej i śpi ze 2 godziny, czasem krócej, czasem dłużej. Jeśli pośpi dłużej, to harcuje do późnego wieczora. Zazwyczaj zasypia w ciągu dnia ok 12 w południe ( o tej porze dzieci ida spac w żłobku) i wtedy wieczorem ok. 20-stej ładnie i szybko zasypia. Wszystko zalezy od dziennej drzemki, czasami "steruję" jego drzemka dzienną, ale zazwyczaj nie ingeruję;_))Aneta, korzystając z okazji, napisz prosze jak Twoja córeczka przechodziła osę-mój mały właśnie jest cały w kropki i zastanawiam sie jak długo to wszystko będzie trwać-na święta planowaliśmy pojechać do mojej mamy.A w tej syytuacji cały wyjazd stoi pod znakiem zapytania.Pierwsze krostki pojawiły się u Miska w czwartek, teraz już nie ma nowych
Julia
2006-12-17
15:29:05
Email
Bartek zasypia w domu zwykle ok13-14 i śpi 2-3 godziny. Jak zaszaleje i pośpi dłużej, to potem wieczorem też nie chce spać, ale zwykle ok 21.30 już śpi, jak krócej w dzień, to tak przed 21 zasypia. Staram się też nie ingerować w jego drzemki, chyba ze np. jest już po 17 to go budzę. Myślę, że dziecko w takim wieku powinno jeszcze spać po południu. Kilka razy zdarzyło się, że Bartek nie spał w ciągu dnia i wieczorem byl nie do wytrzymania- ze zmęczenia właśnie i cyrki też wtedy urządzał przy zasypianiu, bo już nie wiedział z tego zmęczenia co ma ze sobą zrobić, a takie dziecko jeszcze nie potrafi się samo świadomie wyciszyć. Także drzemka w ciągu dnia jak najbardziej. Moja szwagierka przestała kłaść spać synka jak miał ok 2 lat, bo jej przeszkadzało, że potem rano się szybko budził i nie dał jej pospać. I biedne dziecko chodziło takie słabiutkie, z podkrążonymi oczkami, często też chorowało, zreszta choruje nadal, a teraz ma prawie 4 lata. Jak przyjeżdżał na cały dzień do babci, która go kładła spać, to spał po 4-5 godzin po poludniu, taki był biedak niewyspany. Żal nam go było, ale żadne uwagi do mojej szwagierki nie docierały. Sen jest bardzo ważny dla tak małego dziecka, bo pozwala zregenerować siły, a dziecko jest zdrowsze i silniejsze.
aneta76
2006-12-17
20:50:49
Email
Dzis także małej nie połozyłam w dzień i znowu 10 min. usypiania i cały wieczór wolny. W dzień też ok. pięknie sie bawiła, nie marudziła, ale tak się zastanawiam, że to był przecież weekend, wtedy tata jest cały czas z nami i dziecko ma więcej rozrywki. W tygodniu czasem do 18 jesteśmy same więc pewnie szybciej jej się nudzi i nie wytrzyma dnia bez snu. Popróbuję jeszcze jak to będzie wyglądało jak dwie jesteśmy.Koleżanki dziecko w podobnym wieku też nie śpi w dzień,ale usypia ok.19 i śpi do 7 lub 7.30. Moja córka niestety zawsze spała krócej od swoich rówieśników, widocznie ma tak po tacie, któremu czasami wystarczą 4 godz.na dobę.
aneta76
2006-12-17
20:51:34
Email
Dzis także małej nie połozyłam w dzień i znowu 10 min. usypiania i cały wieczór wolny. W dzień też ok. pięknie sie bawiła, nie marudziła, ale tak się zastanawiam, że to był przecież weekend, wtedy tata jest cały czas z nami i dziecko ma więcej rozrywki. W tygodniu czasem do 18 jesteśmy same więc pewnie szybciej jej się nudzi i nie wytrzyma dnia bez snu. Popróbuję jeszcze jak to będzie wyglądało jak dwie jesteśmy.Koleżanki dziecko w podobnym wieku też nie śpi w dzień,ale usypia ok.19 i śpi do 7 lub 7.30. Moja córka niestety zawsze spała krócej od swoich rówieśników, widocznie ma tak po tacie, któremu czasami wystarczą 4 godz.na dobę.
aneta76
2006-12-17
21:05:57
Email
A co do ospy Kyja to pomyliłaś mnie z 21Aneta , ale to nic, bo ja również przez to przechodzłam, tylko to było prawie rok temu w styczniu. Moja Bożenka miała wtedy zaledwie 14 miesięcy i z tego co pamiętam to był koszmar.Była naprawdę mocno wysypana, przez 2 pierwsze dni miała gorączkę, ogólnie była marudna itp. Ale najgorsze było smarowanie tego paskudztwa po kilka razy dziennie. 14 miesięcznemu dziecku naprawdę trudno wytłumaczyć, że tak trzeba, maść chłodzi skórę, co w pierwszym momencie dla nikogo nie jest przyjemne. Najpierw ganiałam ją z tym słoiczkiem po całym domu, ale potem zgromadziłam zapas zabawek z jajek niespodzianek, które dawałam jej tylko w czasie smarowania i jakoś szło. Codziennie po kilka razy czyściłam fotele i kanapy z białej mazi.Gdyby teraz była chora myślę, że łatwiej by jej było wytłumaczyć, że musi dać się posmarować. Ze wszystkim trwało to ok. 3 tygodni i przez ten czas nie wychodziłyśmy z domu, tym bardziej, że w styczniu temp.dochodziły do -25 stopni w dzień.Co do wyjazdu to zależy jak daleko jedziecie i czym. Wiatrówki nie wolno pod żadnym pozorem przeziębic bo mogą być komplikacje, także musielibyście uważać, ale chyba lepiej spytaj pediatry. Życzę szybkiego wyzdrowienia synka i żeby mu żadne blizny nie zostały, bo u nas niestety kilka pozostało.
kyja
2006-12-18
09:07:58
Email
Aneta, dzieki za info-nie pomylilam sie-chodzilo mi o Ciebie
aneta76
2006-12-18
15:23:23
Email
Zabij mnie , ale nie pamietam kiedy pisałam o ospie...Cóż starość nie radość...
Kamila
2006-12-18
17:19:31
Email
Kinia lubi spać w dzień, choć nie zawsze jej się uda. Przeważnie jak jest teraz u babci, bo np. muszę coś załatwić w mieście, to wtedy nie śpi. Choć powinna wtedy łatwiej zasypiać wieczorem, to nie... jest latanie do 22. Ogólnie wieczorem zasypia między 20-21, śpi do 7. to wtedy w dzień śpi ok 12-13. Drzemka trwa ok 1,5 godz. Kładę się z nią do łóżka, czytamy bajkę i mała odpływa. Gdy w dzień nie uda jej się zasnąć to wtedy potrafi spać do 9.! Czasem specjalnie nie kładę jej w sobotę, żeby móc w niedzielę pospać dłużej :) myślę, że takie maluchy powinny spać do 3. latek. No ale nic na siłę, nie ma co zmuszać, jeśli nie chcą.. Pozdrawiamy świątecznie!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum