szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Jakie są objawy anemii u rocznych dzieci


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Migotka
2006-12-12
Email
Witajcie kochane mamusie.powiedzcie mi prosze czy miałyście może kontakt z maluszkami chorymi na anemie.Jakie sa objawy tej choroby,jak się ją leczy.Alek jest ostatnio jakiś taki ospały...Bardzo mi zalezy na odpowiedzi Anety21,bo wiem,ze Dominis miał anemię.
katka
2006-12-12
20:54:14
Email
Ospałość to nie tylko anemia-radze zrobić podstawowe badania.
Migotka
2006-12-12
21:07:37
Email
Widzisz Katka,tak naprawę to ja nie jestem przkonana,czy to jest ospałość.Alek w dzień śpi 2-3 godzinki,a w nocy...hmmmm,w nocy bywa różnie.Jak zaśnie normalnie o 20,lub 21 i spi całą noc w miarę jednostajnym snem( czasami dolulany) to wstaje ok 7 rano.Ale ostatnio ma jakies przebudznia po godzinie,lub 2 snu. ... nie daję się ponownie dolulac,więc pozostawiamy go samego w łóżeczku.Bawi sie tak długo az znów zasnie ,czasami ponownie zasypia o 1 w nocy.Śpi wtedy do 11- 12 .Sama już nie wiem jak się do tego ustosunkowac.Moja mama marudzi,ze to jest nienormale,że dziecko tyle spi...Co o tym KATKA myślisz.
MoNiSiA
2006-12-12
21:23:22
Email
Cześć Migotka. Od pewnego czasu u nas jest bardzo podobnie tyle, że na odwrót - dziwi mnie jak można tak krótko spać, jak śpi Julka. Wczoraj obudziła się przed dwunastą w nocy i za nic nie dała się położyć spać. Siedziała, bawiła się w łóżeczku i tyle. Ja zasnęłam przed drugą z tego wszystkiego, a przed 6 miałam już kolejną pobudkę. Niestety fizycznie nie dałam rady wstać i zasnęłam. Julkowa w tym czasie się bawiła. Wstałam o 7:30, a ona cały czas nie spała. No szok. W sumie to pierwszy raz się zdarzyło. U Alusia niepokojące jest, że do tak późnej godziny śpi. Chociaż może to i normalne. Nie mam pojęcia. Ja zapytałabym o to pediatrę. Od kiedy to trwa? I czy tylko nocki mu się pozmieniały? W dzień zachowuje się jak dawniej, normalnie je, bawi się? Pozdrówki.
Goga66
2006-12-12
21:52:41
Email
Zuzia jeżeli idzie spać o 24, co jej się często zdarza, to czasem śpi do 10. Potem potrafi 2 godzinki w dzień i jeszcze godzinę wieczorem pospać. Miała już dzień maratonu, gdzie w dzień w sumie przespała ponad 5 godzin. A potem normalnie - 24-9.00. Na Zuzię wyraźnie wpływa pogoda. Kiedy jest niskie ciśnienie, śpi więcej.
Goga66
2006-12-12
22:01:34
Email
Wydaje mi się, że przy anemii ma się jasne śluzówki . Pewnie dotyczy to i dzieci. Ale najlepiej zrobić badanie krwi i będziesz spokojna
Migotka
2006-12-12
23:03:25
Email
Ja siedze na forum ,a Alek w łózeczku:) Nie śpi!! Przez to,że tak późno wstaje cały zegar biologiczy mu się poprzestawiał:/Postanowiłam,że juz nie pozwole mu tak długo spać...nawet jesli dziś zaśnie o 2 na co sie zanosi to jutro obudze go o 8 rano,czy mu sie to spodoba czy nie.Musimy wrócić do starego rytmu.Monisia zachowanie Alka w ciągu dnia jest takie samo jak dawniej...być moze nawet lepsze,jest grzeczniutki,zadowolony,radosny....sądzę,że to skutek wyspania.Z jedzeniem tez nie mamy zadnych kłopotów.Żal mi będzie go budzić,ale dzień jest do zabawy,a nie noc.
Filipinka
2006-12-12
23:39:14
Email
HOHOHO!!To widać ,że Monisia miała DUUUUŻŻŻOOOOoooooo!!!!!!!SWOBODY!!Zajść w ciążę w wieku 17 lat to nie każda potrafi :))))))
21Aneta
2006-12-13
01:31:15
Email
Witaj Migotko!! Jeśli chodzi o mojego synka to ja bym w życiu nie podejrzewała, że ma anemię!!! Wesoły, miał apetyt i wszystko było w porządku. Nawet jeśli chodzi o sen. Z tym, że pediatrzyca stwierdziła, że ma małą anemię więc może dlatego nie wykryłam żadnych objawów. A teraz Dominiś wesoły, i też śpi bardzo dużo. Zasypia ok. godz. 22 (oczywiście musi trochę popłakać żeby rodzicom nie odpuścić...) ale potrafi pospać nawet do 10 rano (zazwyczaj tak jest). Czyli śpi nawet do 12 godzin z jedną krótką przerwą - wtedy daję mu małą butelkę z wodą lub herbatką i śpi dalej. Ostatnie dwa dni budził się o 5 rano i godzinę płakał ale myślę, że mąż za bardzo hałasował gdy szedł do pracy i dlatego tak było. W ciągu dnia Dominik śpi tylko raz, ok. 1,5 - 2 godz. i tyle mu wystarcza. W czwartek idę z nim na kontrolę, pewnie dostaniemy skierowanie na morfologię, zeby sprawdzić czy anemia minęła. Napiszę co i jak. Nie martw się Migotko tym, ze Alek dużo śpi - przecież sen to zdrowie!!! Jak Dominik się wyśpi to ma super humorek cały dzień :D Pozdrawiam Ciebie Migotko i wszystkie pozostałe mamusie!!!
MoNiSiA
2006-12-13
08:21:00
Email
Filipinko na 99% domyślam się kim jesteś. Nie robi na mnie w ogóle wrażenia to co piszesz, bo skojarzyłam fakty...i nie wiele lepsza jesteś ode mnie. ;-))) Naprawdę tak Ci się nudzi? Szkoda twojego dziecka. ;-) Aż mnie dziw bierze, że potrafisz być tak dwulicowa. Ach...Chyba za dużo wolnego czasu masz, albo na psychice Ci coś siada. Radzę częściej wychodzić z domu. Pozdrawiam.
katka
2006-12-13
08:31:08
Email
Migotko,jak mały nie śpi w nocy,to odrabia to rano i chyba najlepszym sposobem bedzie powrot do normalnego trybu. Pamietaj tylko,że jak go obudzisz rano,to może byc rozdrazniony przez cały dzień i mieć potem duze kłopoty z zasnięciem. A z przykrościa stwierdzam,że mamy nowa jątrzycielkę.
MoNiSiA
2006-12-13
08:41:51
Email
Eeee...Migotka, to wszystko jasne. :-) Myślę, że poprostu ma taki rytm dnia i teraz czym starszy tym bardziej się to ujawnia. Mnie też się wydaje, że nic Małemu nie jest. Na wszelki wypadek przy wizycie kontrolnej możesz się zapytać pediatry, ale myślę, że wszystko ok. Moja ciocia tak właśnie miała. Rodzice szli spać, a małej Kasi wysypywali zabawki. Bawiła się całą noc, a w dzień odsypiała. :-)
MoNiSiA
2006-12-13
08:46:32
Email
Katka, mam nadzieję, że da się wyplewić tą jątrzycielkę. ;-) Czekam tylko na potwierdzenie od Pani Sylwii, czy ta filipinka pokrywa się z inną osobą. Jak będę coś wiedziała napiszę tu. Normalnie pewna jestem, kto to napisał, ale za rękę nie złapałam, dlatego czekam na maila od Adminki S. Pozdrówki.
Migotka
2006-12-13
10:17:03
Email
Oj dziewczyny,Alek zasnął dopiero o 24 i ponownie obudził się o 2 w nocy...KOSZMAR!!Zasnęłam tak mocnym snem,że to Alek mnie obudził,a nie ja jego:)Zaskakujące,bo po tak nieprzespanej nocy wstał o 9.30.Ale mam jedną uwagę dla tych mam ,które chcą oduczyć swoje maluchy spania z nimi,lub innych dziwnych nawyków związanych z zasypianiem.Od czasu jak Alek poprzestawiał sobie rytm dnia,to równiez pozostawiałam go w łóżeczku...na początku protestował,poryczał chwilkę,ale zawsze zainteresowła go jakaś zabawka i się uspokajał.Wczoraj było inaczej.Zostawiłam ALKA samego w pokoju,a On wpadł w histerię,ryczał jak dzik,cały się trząsł i nie mógł wziąść oddechu.Przeraziłam się śmiertelnie,nie wiem jak mogłam go tak zostawić!Głupia jestem,że szok!!!Jak wziełam go na ręce to zwymiotował z przerażenia i pewnie od takiego mocnego płaczu:(Długo trwało,aż się wyciszył..momentami nawet zasypiał,ale jak tylko zbizała sie do łóżeczka instynktownie wyczuwał to,rozbudzał się w ponownie panika!!!!Nie wiem jak to bedzie.Teraz na sam widok łózeczka ma łzy w oczkach i ucieka z pokoju.Pluje sobie w twarz,ze zrobilam mu taką psychiczną krzywdę!!!!!
MoNiSiA
2006-12-13
11:03:39
Email
Migotko, kiedy Julka była mniejsza za coś co zrobiła złego kładłam ją do łóżeczka i wychodziłam ochłonąć. W porę się opamiętałam i zrozumiałam, że robię źle, bo przecież może później zacząć kojarzyć łóżeczko z karą i nie będzie dała się tam położyć. A przecież łóżeczko ma kojarzyć się z czymś pozytywnym, bo sen należy do tej przyjemniejszej części. Po powrocie z za granicy było podobnie u Julkowej. Ale do tego była chora i dusiła się od kaszlu. Siedziałam wtedy przy niej, ale i stanowczo wychodziłam po chwili. Serce mi pękało, ale dałam radę i po kilku nockach było już tylko lepiej. Czy Aluś tak pierwszy raz został sam bez Waszej obecności? Pozdrawiam.
katka
2006-12-13
11:54:31
Email
A może wystarczy dac cos naszego do przytulenia-po tym jak Aga sama brała sobie części naszej nocnej garderoby do łóżeczka-głównie spodenki taty-zaczęłam jej dawać góre z moje piżamki i zawsze sie w nia wtuli.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum