szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - W co się bawić z dwulatkiem..??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agnieszka74
2006-11-22
Email
Dziewczyny (zwłaszcza mamy dwulatków) w co i jak sie bawicie ze swoimi pociechami.? Jakie zabawki są odpowiednie na ten wiek ??
Mi brak pomysłów, zwłaszcza gdy jestem zmęczona dostaję zaćmienia ;)))


Kamila
2006-11-22
20:36:13
Email
My dużo malujemy. Kinia ma kilka kolorowanek z Kubusiem Puchatkiem, Teletubisiami. Bardzo lubi malować. Bardzo lubi układać puzle. Ma 4. plansze, 3. po 4. elementy do układania (misio, lala, balonik...) a jedna z 6. elementami (literki). Wszystkie rozsypuje na podłodze i sama układa :) gotujemy razem na jej kuchni, karmi mnie, pijemy razem kawkę, herbatkę. Badź co bądź najbardziej ją "kręcą" układanki, klocki, może tak godzinami. No i jeszcze zabawa z lalami. Karmienie, zmienianie pieluszki. I jeszcze! Tańce! Głównie do piosenek z przedszkola: JEDZIE POCIĄG Z DALEKA, KÓŁKO GRANIASTE... wtedy to zabawa na całego :) A dla takiego małego 2. latka jak Twój Kubuś, wspaniałą rzeczą jest warsztat z młotkami, gwoździami, wiertarką :) pozdrawiam!
Michalina
2006-11-24
13:13:22
Email
Mój Łukasz buduje garaże z poduszek i tam parkuje swoje samochody. Przy siadaniu na sofie lub fotelach trzeba bardzo uważać żeby nie nadziać się na wszechobecne auta. Mały godzinami "gotuje" i "smaży", no i jest fanem Krecika i bajki "Auta". Ostatnio byliśmy w przychodni. Były tam takie małe plastikowe krzesełka i on zacząl ustawiać jedno za drugim tworząc pociąg. Myślę, ze te zabawę wyniósł ze żłobka. Układa też swoje misie do snu. Lubi swoje drewniane puzzle z farmą.
aneta76
2006-11-24
22:11:32
Email
Moja córcia najbardziej lubi swoje lale.Na urodziny dostała wózek gondolkę,w którym "lula" godzinami wszystkie lale po kolei.Także przewija je, karmi, zmienia im pieluszki. Gotuje dla nas, robi nam pyszną kawkę. Układa też chętnie drewniane układanki.Poza tym uwielbia hip hop i techno. Tańczy wtedy w rytm muzyki ze swoimi zabawkami.
aneta76
2006-11-24
22:12:35
Email
Moja córcia najbardziej lubi swoje lale.Na urodziny dostała wózek gondolkę,w którym "lula" godzinami wszystkie lale po kolei.Także przewija je, karmi, zmienia im pieluszki. Gotuje dla nas, robi nam pyszną kawkę. Układa też chętnie drewniane układanki.Poza tym uwielbia hip hop i techno. Tańczy wtedy w rytm muzyki ze swoimi zabawkami.
sylwia
2006-11-24
22:19:56
Email
Hej Aguś, u nas jak mały byl dwulatkiem, to zainterowanie objawial figurkami zwierzątek. Teraz mamy juz cała kolekcję dinozaurow, sloni i cale stado malp. Ustawiał je, budował zagrody z klocków i nam kazał podkładac glos pod każde zwierzątko :)))). Może i u was by to zadziałało, pozdrawiamy serdecznie, sylwia i kuba
Agata
2006-11-25
09:59:29
Email
U nas zdecydowanie na pierwszym planie jest gotowanie, picie kawki itp. Kupliśmy Saruni zestaw takich garnuszków, fliżaneczek,łyżeczeek - i może tak dosłownie cały dzień.
Puzzle też bardzo lubi układać - ale takie drewniane - są to takie, różne zwierzątka które trzeba włożyć w odpowiednie otworki.
Ach no bardzo lub lepić z ciastoliny.
kyja
2006-11-25
15:06:20
Email
Misiek tez lubi puzzle-takie, z których układa isę zwierzatka oaz autka.Lubi zabawę w teatrzyk:ja podkładam głos pod jakiegos pluszaka i rozmaiwam w ten sposób z Misiemzabawa przednia, dla mnie też;-)))) Ostatnio gdy nie chciałajeść "przemówiło" do niego pudełko po deserku i skutecznie zachęciło Miska do zjedzenia jabłka oraz chleba z masłem;-))).Oczywiście szleje z autkami, które jeżdżą nawet po leżacej o przysypiającej mamie;-))pociąg tez ;-))Misiek jeździ w domu takim autkiem, na który wsiada, Ostatnio karmił cheeriosami teletubisie.Sadzał też je na nocnik.Dizsiaj rano rozmiawła z pluszową żabką, której objaśniał co znajduje sie w pokoju;-))Uwielbia , gdy opowiada mu się bajki, oczywiście takie, które ma w sztywnych okładkach,widże,że sam już zaczyna je ładnie opiwiadać. Lubi zabawę w pociąg-trzyma mnie z tyłu i razm z piesnia na ustach ( jedzie pociąg z daleka...) "jeździmy" po całym mieszkaniu.Robi razem z tata pompki, lubi na mnie napadac i domaga sie wtedy łaskotania;-))).Razem budujemy dom z klocków, który Msieik natychmiast burzy i zabaw aod początku;_))Lubi tęz bardoz oglądac zdjęcia-swoje i sam opowiada co sie na nich znajduej.Aga, zrób Kubusiowi teatrzyk:niech przemówi do niego ulubiona maskotka lub nawet ukochane autko-zobaczysz jak będzie się cieszył;-)))a tak w ogóle , to pisz co u niego słychać:-))?
Agata
2006-11-27
21:33:00
Email
Kyja masz rację z tym oglądaniem zdjęc.....Saruśka uwielbia oglądać swój album. Też wtedy opowiada co tam widzi. Na jednym takim zdjęciu ma na głowie burzę loków (to zdjęcie jest chyba na forum) i jak widzi to zdjęcie to mówi "..ooo a tu jeśt niegźećny chopcik...":)Nie da sobie powiedzieć, że to ona ...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum