szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - moczenie nocne


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwia.....
2006-11-10
Email
witajcie! mam problem z pięcioletnią córką, która moczy się w nocy. Byłam u lekarza, zrobiłam jej wszystkie wyniki - wszystko jest OK. Pani doktor poleciła żeby wstawać w nocy i prowadzić ją do ubikacji - ale to nie skutkuje. Wystarczy że obudze się 5 minut później i cała jest już zsiusiana. Bardzo prosze o jakieś praktyczne rady od rodziców którzy mieli bądź maja ten sam problem. pozdrawiam
katka
2006-11-10
11:33:39
Email
Czy to zaczeo sienagle czy trwa juz dlugo?Moze cos jej sie w życiu zmienilo i reaguje w ten sposob na stres. Po pierwsze niedawaj jej nic do picia przed snem a przedpujściem spac obowiazkowo siusiu-pewnie tak juz robisz. Moze pomoze jej jesli bedziesz spala obok-poczuje sie pewniej. A moze potrzebna bedzie pomoc psycholga. Mój syn ma prawie 4 lata i zdarzaja siemu takie wpadki,ale jest to sporadyczne. 5 lat to tylko rok wiecej wiec moze takie rzeczy sa jeszcze ok,jesli nie zdarzaja sie za czesto. Troche to chaotycznie napisałam.
MoNiSiA
2006-11-10
11:37:17
Email
Hej Sylwia, może ja coś poradzę. Sama byłam podobnym przypadkiem. Mój problem trwał do 6 roku życia. Moja mama też głowiła się co może być tego przyczyną. Wyniki świetne, żadnych przeżyć negatywnych w domu. Bywały dni, kiedy w ogóle nie zsiusiałam się w nocy. A bywały dni, kiedy nie pomagało nawet ograniczenie wody przed snem. Dodam, że na nocnik robiłam już mając 15 miesięcy. No więc moja mama szukać zaczęła pomocy i rad. I trafiła na jakąś firmę, która oferowała takie pieluszki dla leniuszków. Wystarczyła kropla siusiów i pielucha zaczynała wydawać bardzo głośny alarm. To oczywiście powodowało rozbudzenie całego domu, ale mniejsza z tym. ;-) Efekt murowany. Pamiętam do dziś jaka zła byłam, że to piszczało i mnie budziło. Tak więc przyczyną było moje nieświadome lenistwo. Sylwia, mogę jeszcze powiedzieć i poradzić, abyś w żadnym wypadku nie krzyczała na córkę. Moja mama czasem miała dość, ale nigdy jakoś strasznie tego nie krytykowała. A już broń Boże nie opowiadała znajomym, czy rodzinie o moich nocnych przypadkach. Na pewno by mi pozostał do niej jakiś uraz i byłoby mi strasznie wstyd. Te majtusie były świetnym wynalazkiem, teraz powinny być już zdecydowanie łatwiej dostępne i tańsze.
sylwia.....
2006-11-10
12:07:47
Email
bardzo dziękuje za rade. Nigdy nie spotkałam sie z takimi pieluszkami - a może to być dobre rozwiązanie. Nie wiesz gdzie coś takiego można kupić ??? pozdrawiam
MoNiSiA
2006-11-10
12:32:22
Email
Sylwia, nie ma żadnego problemu. Więc powiem od razu, że adresu z którego zamawiała moja mama nie pamiętamy już. Ale o to co znalazłam w internecie : http://www.uclin.pl/
MoNiSiA
2006-11-10
12:35:10
Email
Bądź coś takiego : http://marslus.republika.pl/
MoNiSiA
2006-11-10
12:38:31
Email
Tak więc życzę Wam sukcesu. Wiem, że cena dośc wysoka, ale warto. Pozdrawiam ciepło. I proszę daj znać, czy się zdecydowaliście i jeśli tak, to jaki końcowy rezultat. Buźki.
lidiamital
2006-11-10
16:09:33
Email
A testy alergiczne robiłyście? U siostrzenicy było to samo okazało się, że jest alergiczką.
kyja
2006-11-11
08:21:49
Email
też czytałam o tym,że dzieci z alergią mocza się w nocy, ba nawet zdarza się to większym dzieciom, np. nastolatkom.
aneta76
2006-12-22
19:45:51
Email
Moja siostra moczyła się w nocy do 14 roku życia . Przeszła wszystkie możliwe badania, które nic nie wykazały... Ok. ogólniaka jakoś samo jej przeszło.Był to duży problem dla rodziny, ale podobno czasem może się tak zdarzyć i do tej pory nikt nie wie o co mogło chodzić...
lidiamital
2006-12-27
11:19:40
Email
A TESTY ALERGOLOGICZNE córka siostry też miałaproblemy z moczeniem nocny, okazało się że to alergia!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum