szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - MYCIE WŁOSÓW - CO ZROBIC ZEBY NIE PLAKALA?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MAGDA77
2006-10-04
Email
Czesc, czsem tu zagladam i postanowilam sie poradzic. Moze to dziwne, ale juz nie mam cierpliwosci. Zuzia ma juz 14 mies. Byly rozne etapy w sprawie kapania....ogolnie Zuzia uwielbia sie chlapac, ale ma geste wloski i mam problem z myciem, a raczej z plukaniem(samo mycie to spoko). Kapie sie i chlapie z rozkosza na siedzaco oczywiscie ale o polozeniu na rece do splukania glowy nie ma mowy,plukanie z gory to jest wrzask i od razu wstaje i wychodzi z wanny. Tyl glowy jakos podstepem udaje mi sie splukac ale najgorzej jest z gora i przodem. Jaka jej zaslonie oczka to ucieka i koniec kapania jak sie bawimy prysznicem to jest ok, byle daleko od czola:-) Po prostu mycie glowy konczy sie takim strasznym szlochem ze mi jej szkoda. Co ja robie zle? Juz staralam sie plukac spokojnie, dla zabawy... albo szybko, byle krocej plakala.Nawet konewka sie bawimy i nic :-( jak jest kolej glowy to Zuzia po prostu wychodzi z wanny z piana na glowie. Probowalam rozne temperatury wody, rozne sposoby. Nie mam pomyslu jak ja z tym oswoic...myslalam ze naucze ją,ze sie kladzie w wanience jak jak jest malutko wody - nie ma szans - nawet na sucho sie nie udalo. Moze z czasem sie uspokoi ale moze macie jakies sprawdzone pomysly? HELP
katka
2006-10-04
09:12:37
Email
Czytalam o takich kapelusikach do plukania glowy.Ale przede wszystkim szukaj jakiegos pomyslu na zabawe,może cos w końću zaakceptuje.Może kąpiel z lalą,której można umyć wloski?
Michalina
2006-10-04
09:25:54
Email
Jak jest mycie głowy, to kąpiemy Małego razem z mężem. Kiedys przy spłukiwaniu piany płakał strasznie. Teraz już nie panikuje. Mąż bierze jakąs suchą pieluchę tetrową lub podkoszulkę i szczelnie zasłania Małemu oczy. Ja do garnuszka nalewam wody i szybkim zdecydowanym ruchem spłukuję głowę. Mały ma suchą twarz, do oczu nie dostaje się woda. Nie ma krzyku, wrzasku.
gitoma
2006-10-05
14:04:37
Email
Popieram Michalinę. Szczelne zasłonięcie boczu i czoła ręcznikiem daje efekty. Dodam że Iza mając 18 miesięcy postanowiła całkowicie zrezygnować z kąpieli które zaczęły nagle kończyć się histerią. Nasz sposób był taki. Przez tydzień nie była kąpana tylko wycierana mokrą gąbką. Potem zaczęlismy do miski nalewać wody do miski i myła w niej gumowe kaczki. Dalej poszło samo. Głowy nie mylismy dwa tygodnie tylko dokładnie wyczesywaliśmy. Potem umylismy włosy lalce (z dużą ilością piany) i już było OK. Teraz sama sie dopomina o mycie głowy. Ale podejrzewam, że co dziecko to inny sposób. Powodzenia:)
MAGDA77
2006-10-06
20:13:19
Email
DZIEKI, jakos sobie musimy dac rade....chyba jednak lalka pojdzie pod kran ;-) hehe ostatnio przy niej tacie mylam glowe i bylo ok , ale sobie nie dala tknac glowy :-) i wrzask ....hmmm... czas pokaze, ale jestem dobrej mysli, pozdrawiam

ola9971
2006-10-12
15:09:23
Email
widziałam sensowne info na ten temat w portalu czasdzieci.pl dokładne link: http://warszawa.czasdzieci.pl/as,ro_artykuly.html ogólnie fajna stronka, ja korzystałam z pomysłów na zabawy i z porad :)no i repertuarów kin, nie musze sie zastanewiać czy to film dla dzieci...tu są tylko dla dzieci :)
olenka77
2006-11-06
21:15:31
Email
Cześć. Ja mam też 14-miesięczną Zuzie i ten sam problem z nią jeżeli chodzi o mycie jej głowy. Też nie wiem jak już jej mam płukać głowę? Powili czy szybko? Uwielbia kąpiele ale byle nie płukać jej głowy prysznicem. Myślę że to z czasem jej minie.Pozdrawiam.
ewelas23
2006-11-21
15:58:25
Email
kapelusik do plukania glowy to najlepsze rozwiązanie niezawodne
aska
2006-11-21
16:05:59
Email
podzielcie się informacją gdzie taki kapelusik można dostać. Ja nie spotkałam się z nimi w sklepach
Dorota
2006-11-21
20:11:51
Email
znalazłam coś takiego na allegro.. rondo_do_kąpieli
aska
2006-11-22
10:00:06
Email
Fajnie, dzięki. My chyba zamówimy.
Michalina
2006-11-22
10:56:30
Email
Trzeba jeszcze tylko przekonać dziecko żeby takie rondo założyło na głowę :) Moja siostra też takie zakupiła, ale dzieci nie dały sobie tego nałożyć. Większy wrzask był przy nakładaniu "kapelusika" niż przy samym spłukiwaniu :))Jezeli Wasze dzieci nie lubią nosić czapek lub innych "gadżetów" na głowie to rondo do spłukiwania będzie bezużyteczne.
Dorota
2006-11-22
22:27:25
Email
No właśnie, Michalina..
olenka77
2006-11-26
22:09:03
Email
Witam.Tym razem mogę się już pochwalić, że Zuzia polubiła mycie głowy.Nawet sama sobie moczy włoski rączkami i chc żeby jej umyć. Bardzo mnie to cieszy.Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum