szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - bilans dwulatka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2006-08-17
Email
dziewczyny, własnie wróciłam z Misiem z bilansu dwulatka:wszystko jest ok, oprócz wagi misia.Waży 10,40kg, czyli 3 centyl,przy wzroście 84 cm.Lekarka zaleciła podawać mu syrop z aronii, po 3 m-cach mamy iśc na kontrolę i wtedy okaże sie czy powinniśmy iśc do endokrynologa czy innego specjalisty.Ile waża Wasze pociechy?i czy też któras z Was jest mamą chudego dwulatka?może znacie jakieś sposoby na zwiekszenie masy malucha?myślę tu o jakimś cudownym specyfiku na zwiększenie apetytu.
katka
2006-08-17
20:45:44
Email
Jeżeli dobrze spojrzałam, to wzrost też jest na 3 centylu wiec wszystko jest ok-masz drobniejsze dziecko i tyle. Problem jest gdy waga jest na 3 a wzrost np. na50 albo więcej-niedowaga lub odwrotnie -nadwaga. Nie przejmuj się,może wy tez nie jesteście duzi albo po prostu czeka na swój czas, żeby stac sie wysokim mężczyzną.
Ewka25
2006-08-17
21:34:13
Email
Hej!Ja tez jestem mamą chudego dwulatka, a raczej dwulatki i z tego, co się orientuję Kyja też:) Nie spędza mi to snu z powiek, gdy widzę ile Mała ma wigoru i jak wspaniale się rozwija. A na bilans dwulatka nie poszłam i nie wybieram się może dlatego, że sama jestem lekarzem, haha i wiem, że zawsze do czegoś można się przyczepić i potem biedna Matka się martwi, a dziecko rośnie pokazowo:) Pozdrawiam, glowa do góry!Nasze dwulatki nie dadzą sobie krzywdy zrobić.
emcia
2006-08-17
22:43:07
Email
Moja dwulatka waży 14 kg wysokość 92 ale najlepsze jest to... mój 3 m-czny syn waży już 8kg.....i nosi ubranka rozmiaru 74!!! Wygląda na pół roku!!
emcia
2006-08-17
22:45:17
Email
Moja dwulatka waży 14 kg wysokość 92 ale najlepsze jest to... mój 3 m-czny syn waży już 8kg.....i nosi ubranka rozmiaru 74!!! Wygląda na pół roku!!
aska
2006-08-18
12:33:34
Email
moja córcia jest maleńką dwulatką (bez jednego miesiąca ;-))
Ja się tym nie przejmuję, gdyż apetyt ma, rozwija się dobrze, mało choruje i nasza pani doktor twierdzi, że to fajnie, że jest drobna, że dopóki nie ma kłopotów ze zdrowiem, ze względu na niedowagę to ten temat zostawiamy z boku. Widać taka jej uroda. A zresztą my z mężem wyglądamy podobnie, zawsze byliśmy szczupli.
Mnie jednak interesuje jak wygląda taki bilans, bo nas wkrótce czeka. Czego mogę się spodziewać? O co pytają? Co karzą dzieciom robić? Co powinnam sobie poprzypominać? itp itd
maria
2006-08-18
15:07:38
Email
Czesc Kyja. Zostawilam Ci wiadomosc na tlenie :)
kyja
2006-08-19
22:24:52
Email
dzięi dizewcyzny za wpisy-pocieszyłyście mnie:-)))Asiu, u nas bilans dwulatka przebiegł bardzo szybko: ważenie, mierzenie, oględziny jamy ustnej, osłuchanie dziecka,oględziny całej skóry oraz klejnotów;-))-u chłopców sprawdza się, czy jąderka są w mosznie i czy wszysko ok z siusiakem.Misio na poczatku sie rozpłakała, potem rozgadał;-))),aa i wywiad jak wygląda dieta Misia-w związku z jego niedowagą.Znalazłam swoją książeczkę zdrowia dziecka:na bilans dwulatka ważyłam 11,5 kg, 83 cm wzrostu i łącznie miałam 13 ząbków ( mniej niż Misio)-może Misio jest drobny po mnie?chociaz ja byłam mała pyzą;-)))
anika
2006-08-20
13:16:27
Email
Na bilansie lekarz powinien jeszcze zbadac cisnienie dziecku. Moja świezo upieczona dwulatka tez wazy mało bo 11 kg przy wzroscie 84cm, ale nie ma sie czym martwic bo je za dwoje, a energii ma tyle że można by oswitlic małe miasteczko :-). Mam znajomych których synek tez ma dwa latka wazy 20kg i mierzy 104 cm. To jest dopiero "słodki problem", szczególnie przy podnoszeniu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum