szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Niania odchodzi...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Ewka25
2006-07-05
Email
Dziewczyny, proszę o radę-nasza niania odchodzi od nas (Alę "przyjmie" moja mama)-jak myślicie-ile kasy jej dać na tzw. "odchodne"? Zarabiała u nas 4 zł./godz. Napiszcie, proszę co o tym sądzicie.
Goga66
2006-07-05
20:26:59
Email
Nie wiem, na ile jesteś sytuowana. Jeżeli była OK i długo z Wami, to dałabym jej ze 100 zł premii. A jak nie stać WAs na to to dużą bombonierę i kwiatki od małej :) Swoją drogą tanio u Was. W Wawie już 10 zł za godzinę bierze niania i to jest bardzo średniutka i raczej niska stawka :(
Ewka25
2006-07-05
20:38:00
Email
O, kurczę, dycha za godzinę...! Nie opłacaloby mi się pracować przy takiej stawce, zreszta teraz też nie bardzo, ale muszę. Dzięki, Goga.
Goga66
2006-07-05
20:39:56
Email
dlatego siedzę w domu z Zuzą :)
sylwia
2006-07-05
20:52:36
Email
U nas na szczęscie tez stawka $ złote obowiązuje i my dalismy niani sto złotych i drobna pamiatkę. Niestety ubolewam, że ta niania musi odejść, bo była wspaniała, ale niestety skończyła studia i bedzie szukać stałej pracy. Ewciu skąd jestes? Zawsze myślałam, że Ty własnie z Warszawy jesteś. Pozdrawiam
sylwia
2006-07-05
20:53:19
Email
Zamiast $ miało być 4 oczywiście , :)))))
Ewka25
2006-07-05
20:57:22
Email
Sylwia-Zabrze:) Kurczę, na początku się cieszyłam, że będzie moja mama, bo -wiadomo- kasa. A teraz mi szkoda...super niania, aż mi się plakać zachciało...Będziemy ją odwiedzać z Alą i pewnie jeszcze nieraz dorobi na godziny.
sylwia
2006-07-05
21:26:01
Email
Zaraz ten wątek bedzie wyglądał jak nasza pogawędka, :)))). Po macierzyńskim urlopie bardzo bałam sie jak to będzie, jak mały zostanie z opiekunką i zazdrościłam tym koleżankom, które zostawiały dzieci z babciami. Wiesz, po jakimś czasie doszłam jednak, ze to wygodniej dla nas, ponieważ niania się sprawiła, a z babcią byłoby tez wspaniale, tyle, że ja pewnie bym się z mamą sprzeczała, że robi cos inaczej niż ja chcę. Potem bym miała wyrzuty, że coś jej powiedziałam, bo w końcu ona za darmo z małym siedzi. Wychowała mnie i wie najlepiej, a tak to niania zrobi tak jak ja jej mówię. Zawsze tez wybieramy młode nianie, takie bez nawyków wychowawczych. Jedna starsza Pani reklamując się jako niania powiedziała mi, że nauczy małego paciorka, a mnie to szoooknęło :). Od września szukamy nowej, bo mały za mały na przedszkole, a do żłobka nie chce go dawać. Tylko bedzie wielki problem., bo wyprowadzamy się z miasta o niania bedzie musiała dojeżdzać, niby tylko 4km i w wielkim mieście jest to żadna odległość, ale w Olsztynie 4km poza miasto jest postrzeganie jako koniec świata. Zabrze? To ty od Religi? :))) Pozdrawiam serdecznie!
katka
2006-07-05
21:35:28
Email
Hej ewa a ja gliwice-powiedz jaki rejon zabrza.
Basia.26
2006-07-06
07:45:19
Email
a ja odwiedzałam i Zabrze i Gliwice i Katowice studiując na Politechnice:)
Kamila
2006-07-06
12:26:45
Email
Goga, chyba powariowali w tej stolicy! 10 zł za godzinę dla opiekunki?? Masz na myśli pracę legalną z zusem i podatkami? Nie pozostaje nic innego jak młodym ludziom rzucać u nas robotę i gonić do Wawy do pracy :-) u mnie płaci się albo stałą stawkę ok 300-400zł miesięcznie (praca po 8godz.) albo 3-4zł za godzinę. No i oczywiście na "czarno". Jedna moja znajoma "załapała" się do pracy u dosyć majętnej pary w moim mieście. Pilnuje dziewczynkę w wieku 3 lat. Zarabia 1tys. + wszystkie świadczenia. Traktują ją jak członka rodziny, nawet teraz jak pojechali na wczasy do Grecji to Aneta pojechała razem z nimi (będzie się tam opiekowała malutką) wczasy oczywiście gratis :-)
Ewka25
2006-07-06
18:24:25
Email
Katka-Zabrze-Zaborze obecnie:))
Goga66
2006-07-06
18:35:40
Email
no nie - na czarno. Z ZUSem byłaby masakra :(
Goga66
2006-07-06
18:37:45
Email
A miesięcznie min. 1000 zł. Moja znajoma płaciła 1600 :( Chyba się do Was przeprowadzę. A babcie mają powyżej 70-tki i trudno je nadużywać. Inna sprawa, że teściowej nawet psa bym nie powierzyła
katka
2006-07-06
21:11:24
Email
to po drugiej stronie niz gliwice ale moze sie kiedys spotkamy...
Anna
2006-07-07
00:10:49
Email
Hmm, od nas też odeszła niania, ale niestety troszkę w kiepskim stylu. Zrezygnowała dosłownie z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia, zostawiła nas na przysłowiowym "lodzie". Ale nie mam do niej żalu, bo nagle trafiła jej się extra praca, a młoda studiująca dziewczyna ma na pewno wyższe ambicje niz pilnowanie cudzych dzieci. Na okres wakacji zaproponowała nam swoją siostrę (nie mieliśmy zbyt duzego wyboru wiec skorzystalismy z tej propozycji), ale od wrzesnia/pażdziernika musimy kogoś znaleść, jeszcze na rok, a potem przedszkole. U nas stawka 5zł/h.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum