szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Misio odsatwił pierś ( wreszcie;-))


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2006-06-02
Email
cześć dziewczyny! wiem,że temat który założyłam jest trywialny i to jeszcze w dziale dla małych dzieci a nie niemowląt;-)))ale coż-dotyczy 22-miesiecznego dziecka;-)))Misiek od wczorajszego poranka odmawia piersi.Z jednej strony sie cieszę z tego, bo to juz dyzy koń;-)))i problem oduczania go od piersi mam z głowy.Ale jest tez druga strona medalu:Misiek jest uczulony na mleko krowie, i nie chce pić bebilonu sojowego ( który jest dośc smaczny).Nie wiem czym i jak wzbogacić mu dietę, dopóki alergia na mleko krowie nie ustąpi.Macie jakieś pomysły?Sylwia, a jak Twój organizm przystosował się do zakończenia laktacji?jedną pierś mam kamienną...chyba zacznę zaraz ścigać mleko.Dziewczyny,co z przetworów mlecznych podawałyście jako pierwsze swoim pociechom?
andzia
2006-06-02
10:38:03
Email
Kyja ja czasem Wiki kupuje mleko sojowe w kartoniku, moze to zadziala.Ma inny smak niz bebilon.Sama nie wiem co ci doradzic -moja Wiki uwielbia sojowy bebilon wiec narazie nie mam zle.Ale kupmu to mleko w kartoniku moze "załapie".Wiki tez je kaszki i kleiki ale tylko z butelki wiec moze jak to mleko Misio zaakceptuje to bedziesz mu mogla robic.Warto sprobowac.Pozdrawiam
anika
2006-06-02
10:55:08
Email
Kyja podziwiam Twoją wytrwałość w karmieniu piersia. Ja odstawiłam mała po 14 miesiacach karmienia, a właściwie sama sie odstawiła. Chyba dlatego że juz wtedy jadła wszystkie produkty i zrozumiała że sa lepsze od jakiegos tam mleczka :-) Oczywiśćie u Was to inna sytuacja, że zwglegu na uczulenie, ale i tak podziwiam. Spróbuj może podawac mleko sojowe z domieszka kaszki owocowej, lub zmiksowane ze swiezymi truskawkami jako koktajl. Pozdrawiam. Ps. Czy Misiek też uwielbia kiszona kapuste, bo moja córeczka to wcina ja jak szalona. Nawet bigos ostatnio jadła :-)
Goga66
2006-06-02
11:40:34
Email
hmmm. Widzę, że i ja będę mieć takiego długodystansowca :( Zuzia (12 mies)głównie żywi się mleczkiem Jest niejadkiem poza tym. Na dodatek, żeby w ogóle coś innego zjadła, to trzeba jej pierwszą łyżeczkę siłą wciskać do buzi - czasem się przekonuje. Najchętniej jada banana i to nie zawsze. Zupki łaskawie kilka łyżeczek, to samo z kaszką. Nie ma mowy o słoiczkach. Jedząc cokolwiek robi miny jakby ja dła cytrynę :) Czasami to nawet zabawne. Lubię ją karmić piersią a Wam dziewczyny nie brakowało tego po odstawieniu się maluszków?
kyja
2006-06-02
15:19:21
Email
kiedyś kupiłam Misowi mleko sojowe w kartoniku-nie chciał;-((a le za to uwielbia desery sojowe o smaku waniliowym tej samej firmy-Alpro soja.Kiszonej kapusty jeszcze mu nie dawałam-spróbuję, Misio za to jest bardzo łasy na pizzę domowej roboty;-))lubi bardoz makarony z sosami pomidorowymi.Goga, nie będę kryć:jest mi trochę smutno,że mały wzgardził pierisą;-))ale taka jest kolej rzeczy.Chyba muszę się oswoić z myślą,że to już niemal 2-latek;-))W ogóle rozwój Misia-ruchowy naznaczony jest sporą powolnością-przez obniżone napięcie mięśniowe: główę zaczął podnosić z pozycji na brzuszku w wieku 3 m-cy,samodzielny siad zrobił równo rok temu-miał 10 m-cy, zaczął raczkowac na początku lipca-miał 11 m-cy, zaczął samodzielnie chodzić zaraz po Świętach Bożego Narodzenia-w 17 m-cu zycia.No i ta alergia...właściwie nie dziwię się,że 'cycował' tak długo;-))))chociaż moja mama pamięta,że gdy babcia wracała z pracy to mama chodziła za nią z małym krzesełeczkiem-siedziała na nim,gdy babacia ją karmiła piersią;-))chyba to 'cycowanie' jest rodzinne;-))))
agnieszka74
2006-06-02
22:56:01
Email
No Misiu gratulacje !!!
Bo wkoncu by nic z mamy nie zostało ;))))))))))))))

Natalka
2006-06-03
14:55:20
Email
Dziewczyny,a czy nie wystarczy dawać jogurty,serki,sery twarde zamiast mleka,bo ja się boję dawać kupione??? Mój maluszek odstawił pierś kilka tyg.temu.Z piersiami nie było większego problemu,najpierw(1-2dni) scedzałam po trochę,potem przestałam,bo poczułam,że się nie napełniają.Kyja,masuj piersi i scedzaj tyle,żeby nie bolały.Mi wystarczyły 3 dni.Ale nawet teraz występują kropelki,jak nacisnę.Bardzo mi serce ściska,jak widzę,że dziewczyny karmią na dworze swoje maleństwa piersią :(
kyja
2006-06-04
08:55:04
Email
jestem nieźle skołowana; Misiek po 2 dniach znowu przyklieił się do piersi;-)))Wasze pociechy w podobny sposób odstawiały pierś?pare dni nie, potem znowu do cyca?kupiłam Misiowi stertę produktow opartych na mleku sojowym-kręci na nie nosem;-(
ewka25
2006-06-04
19:26:26
Email
Kyja-moja Mala odstawiona zostala raz. I koniec. Wczesniej oczywiscie dostawala piers coraz rzadziej, zeby nie bylo "szoku" dla niej (i dla piersi;-), w koncu tylko w nocy, a pewnego dnia powiedzialam "stop". I ona to zaakceptowala. mysle, ze tez powinnas powiedziec "koniec" raz a dobrze, zeby Misio nie byl za bardzo skolowany i zeby zapomnial o piersi. Takie jest moje zdanie, moze macie iine doswiadczenia?
Julia
2006-06-04
19:30:45
Email
Kyja zgadzam się z Ewą. W takiej kwestii trzeba być stanowczym i nie można sie zdawac na kaprysy dziecka. Tym bardziej, jeśli Ty już nie chcesz karmić, a wyraźnie cieszyłaś się, że Misio nie chce piersi. Zresztą to już prawie dwuletni chłop. Bądź twarda, może misio się da przekonać do innych rzeczy? A jak przez kilka pierwszych dni będzie jadł mniej produktów "mlecznych", to na pewno nic mu się nie stanie. Trzymam kciuki!!
Kamila
2006-06-04
21:03:33
Email
Koleżanka ma synka w wieku Twojego Misia, mąż jej truł, żeby w końcu małego odstawiła, bo jest "uwiązana". Wymyślił plan: powiedział małemu, że teraz tata zabiera cyca od mamy i mały musi od niego jeść :) ogolił sobie klatę :-)))))) i jak przychodzi z pracy to mały leci do niego, rozpina koszulę no i wiadomo... reakcja jest taka, że nie płacze tylko jest baaaardzo zdziwiony :) na razie działa. Koleżance znów strasznie tego brakuje.. chyba bardziej, niż synkowi.. no ale mąż ją skutecznie podtrzymuje na duchu :) Kyja, Misio to duży chłopak, na pewno z dnia na dzień mu przejdzie, trzymamy kciuki z Kinią!
izka
2006-06-06
11:11:03
Email
Hej. Mój bartuś też dziś w nocy odmówił cyca, w ciągu dnia już wcale nie chciał ciągnąć ma teraz 8,5 miesiąca i niedawno pojawiły mu się ząbki, więc pewnie koniec z cycusiem.Podobnie było u mojego starszgo synka, jak miał10 mcy to zacząły sie zęby a skończyły cycusie. Troche mi smutno. A co do karmienia to Kubus tez miał alergię najpierw mieszałam mleko sojowe ze zwykłym i się przekonał. Pozdrawiam.
izka
2006-06-06
11:16:24
Email
A może spróbój z kozim mlekiem. Jak Kubuś miał ok 2 latka to kupowałam kozie mleko w kartoniku, mozna robić budynie, desery, lud dawać rozcęczone do picia.Powodzenia.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum