szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Starsze rodzeństwo


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
emcia
2006-05-31
Email
Witam wszystkich!!! Kobiety mam problem. Mam córkę w wieku 2 lat i od 21 dni synka. Widzę co córka wyprawia. Teoretycznie nie jest zazdrosna, bo nie robi mu nic złego, głaszcze go, zachwyca się jego małymi nóżkami i rączkami, ale od momentu przyjścia na świat brata robi rzeczy, których wcześniej nie robiła, typu rozcieranie owoców po dywanie, wylewanie płynu do mycia na podłogę, rzucanie butelką. No dosłownie ręce opadają. Nie daję sobie z nią rady. Może któraś ma podobny problem. Proszę podzielcie się doświadczeniami i co w takich sytuacjach robicie. Pozdrawiam serdecznie
Goga66
2006-05-31
14:53:21
Email
Już chyba Basia o tym pisała. Na pewno trzeba pilnować, żeby odwiedzająca rodzina i znajomi najpierw interesowali się córeczką a potem dopiero maluszkiem. Poświęcili najpierw czas na rozmowę zn ią i może ją prosili o pokazanie braciszka. Ona czuje się odepchnięta, zawsze była jedyna i cała uwaga skupiała się na niej. Musicie więc maksymalnie dużo czasu jej poświęcać. Robiąc coś złego, próbuje zwrócić na siebie uwagę. Angażujcie ją do opieki przy małej. Niech uczestniczy w zmianie pieluszki, przy kąpieli itp. Nie dawajcie odczuć, że w czymś przeszkadza.
Basia.26
2006-05-31
17:27:09
Email
Dokładnie tak Goga, trzeba własnie pokazać starszemu dziecku, ze jest niesamowicie wazne w tej całej sytuacji, że młodsze rodzeństwo go potrzebuje, liczy na nie itd. strasza córcia po prostu stara się skupić na sobie więcej uwagi:) trzeba więc włączać ją w jak najwięcej zajęć domowych, przede wszystkim w te związena z młodszym dzieckiem. no i ważny jest ten motyw z gośćmi, niech najpierw poświęcą uwagę starszej dziewczynce:) i ją poproszą o prezentację braciszka. a swoją drogą, gratuluję cudownej "parki":)
katka
2006-05-31
20:53:40
Email
Jestem w podobnej sytuacji chociaż mam większą różnice wieku-3 miesiące i 3 lata. Czasem bywa ciężko gdy mała je a Kubuś wtym czasie coś chce. Ale raczej jest samodzielny. Staram się spędzać z nim czas na zabawie np. razem robimy książeczki" Naucz mnie mamo". Od jakiegoś czasu staram się go też kąpać a w tym czasie tata myje dzidzie. No i jak się uda to książeczka. Proszę go też czesto o pomoc przy małej. No ale czasami cierpi bo na razie to ona jest górą
emcia
2006-06-01
19:44:09
Email
Dzięki dziewczyny za radę! Teraz widzę dokładnie na czym polega problem i zupełnie innym okiem patrzę na moją niesforną córeczkę. Jest to trudne, zwłaszcza gdy po godzinach lulania małego (kolki) gramoli się druga na moje obolałe ręce. No ale co robić. Nie zrozumie, że mamę ręce bolą..... trzeba brać i tyle.... pozdrawiam
andzia_01
2006-06-02
11:36:10
Email
Ja mogę tylko zgodzic się z radami dziewczyn. Sama mam synka w wieku 2 lata i 2 miesiące i 4 miesięczna córeczkę. Michałek też przyjął siostrzyczkę cudownie, nie okazuje zazdrości, ciągle ją głaszcze i przytula, przynosi jej grzechotki i pokazuje ksiązeczki. Mówi że ja kocha, co jest bardzo wzruszające. My już w ciązy przygotowywaliśmy go na to że bedzie miał w domu dzidzię, a po urodzeniu Agatki jak najwięcej czasu staram się poświecac Michałkowi, wiadomo ze czasami nie jest tak różowo, synek czasem buntuje się i potrafi nieźle dac popalic, ale ogólnie jest bardzo dobrze. A goście jak przychodzili "ogladac" córeczkę zawsze mieli coś dla synka i najpierw przede wzystkim nim się interesowali. Trzymaj się, będzie dobrze. Na marginesie to kolki też przechodziliśmy z Agatką, ale szybko ustapiły.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum