szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - do mam małych alergikow.


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
andzia
2006-05-24
Email
Wiki ma znow katar.POPROSTU NIE MAM SILY.Pediatra stwierdzila ze to alergia, dermatolog tezStrasznie sie meczy, nie moze spac!Czy ktores z waszych dzieci mialo wykonywane komputerowe testy alergiczne??Mysle o tym, podobno to juz maluszkowi mozna robic.Podam wam link np http://www.bicom.ng.pl/alergie.html cos takiego.Napiszcie mi cos o tym
kyja
2006-05-24
23:05:20
Email
Andzia, a lekarze stwierdzli,że Wiki ma katar sienny?generalnie, wszyscy alergicy częściej zapadają na choroby gróg oddechowych.Misio jesienią bardzo często łapał infekcje górnych dróg oddechowych.Nawet teraz, ma lekki katarek i ropkę sączącą się z oczek;-(.Napisz co dokładnie powiedzieli lekarze.Ja boję sie, że Micho może kiedyś cierpieć na astmę alergiczną -ponoć ok.80% osób cierpiących na astmę alergiczną, wcześniej miał AZS...:-((((Dajesz Wiki jakieś krople do nosa?stronka, do której podałaś link, cos nie hula.Misiek miał robione testy z krwi na poziom IgE,chyba to nie to samo?
andzia
2006-05-24
23:08:52
Email
Kyja Wiki przeszla juz AZS i teraz katar jest non stop.Nie stosuje kropli tylko oil olbas i masc majerankowa.Lekarz podej. alergie.Te pylki nas wykoncza.Leje sie z nosa jak woda z kranu.Nie ma temperatury nie ma kaszlu nic .Apetyt dopisuje tylko czasami w nocy marudzi i budzi sie bo oddychac sie nie da!
andzia
2006-05-24
23:10:24
Email
JESZCZE RAZ LINK http://www.bicom.ng.pl/alergie.html i co wyszlo malemu z testow??
andzia
2006-05-24
23:11:13
Email
No i Wiki ma pokarmowke jest na bebilonie sojowym tak jak i Twoj Misio
Michalina
2006-05-25
08:22:51
Email
My dzisiaj idziemy do alergologa jeszcze raz. Małemu co prawda skonczył sie juz suchy kaszel, ale wciaz leje sie z nosa, zaczerwienione spojówki i sucha skóra. Mysle, ze jest uczulony na to co ja, czyli pylki drzew :(. Oby tylko.
katka
2006-05-25
20:50:29
Email
Kuba=wieczny katar=podejrzenie alergii,zwłaszcza że wcześniej alergia na mleko no i ja teżalergik. Jest po pierwszych testach i zero alergii, za miesiąc kolejna tura-tym razem na pokarmy. Do tego konsultacja u laryngologa.Po prostu nikt nic nie wie.A hasło alergia to diagnoza na wszystko
kyja
2006-05-27
15:21:21
Email
alergia to dziadostwo-czy ona kiedys minie?Andzia, Miske miał robine testy z krwi na IgE całkowite oraz Ige specyficznych, gdy miał 5 m-cy-pod uwage wzięto 20 alergenów wziewnych( pyłki roslin oraz sierśc zwierzaków) oraz 20 alergenów pokarmowych-z testów wyszło,że Misio jest silnie uczulony na orzech laskowy( na skalę od 0 do zdaje się 5, wyszło mu 4) oraz na sierśc psa( nie mamy zwierzaków w domu,w w/w skali wyszło 3).Nie wyszła w testach alergia na biało krowie-a jest uczulony oraz na rybe-jest na nią silnie uczulony.Misio ma sporadyczny kontakt z psem i nigdy nie miał objawów alergii na jego sieść.Alergolog po tych badaniach zalecił rozszerzac dietę Msia bardzo powoli i w oparciu o pokarmy uważane za "bezpieczne", zalecił stałą obserwacje dziecka-szczególnie w okresie pylenia roślin.Seler,jajko, gluten i wołowine wprowadziłam do diety Micha , gdy skończył rok.Teraz Msiio ma prawie 22 mż i dziś po raz pierwszy dałam mu na spóbowanie serek waniliowy homogenizowany-zjadł 1/4 łyżeczki i niemal od razu zaczął płakac,pchać paluszki do buzi , wokół ust wyskoczyły czerwone plamy-dałam mu od razu Zyrtec i wapno.Objawy niemal od razu ustąpiły, trochę się zdołowałam-myślałam,że alergia na nabiał prawie mu przeszła.Od paru m-cy podaję mu żółty ser-nie ma żadnych objawów alergii.Hmm,a może to uczulenie na inny składnik tego serka?Szału mozna dostać z tymi alergiami!!Gdzieś wyczytałam,że przy katarze alergicznym doraźną ulgę przynoszą leki przeciwhistaminowe, jak np.Zyrtec.Misio nigdy nie spróbowała czekolady i innych produktów zawierających mleko,boję sie,że jego dieta przez alergię jest zubożona i odbije sie to w jego rozwoju.Od 8 m-cy dostaje codziennie deser sojowy firmy Alpro ( dostepny w hipermarketach ze zdrowa żywnością)-wzbogacony wapniem-Misiek uwielbia je;-)no i nadal dokarmiam go piersią-chociaz tyle moge dla niego zrobić ( odmawia picia Bebilonu sojowego i kaszek na nim).
kyja
2006-05-27
15:23:41
Email
oj, narobiłam duzo literówek-sorry.Aa, Misio dotychczas nie miał objawów kataru siennego.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum