szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Gry komputerowe


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-03-07
Email
Ostatnio, wpadła mi w ręce gra komputerowa, która była rozprowadzana w kioskach razem z pewnym czasopismem komputerowym. Gra nosi tytuł "GANGLAND-zostań gangstrem". Polega ona na tym, że gracz ma zbudować w pewnym mieście swoje mafijne imperium poprzez(i tutaj zacytuję) "pobieranie haraczy, wymuszenia, łapówki, kradzieże, uwodzenie, zabójstwa na zlecenie, napady, ataki bombowe, najazdy na siedziby rywali, organizowanie nielegalnych kasyn gry, domów bublicznych, akcji przemytniczych (...)". Gra oferuje szeroki wybór różnego rodzaju broni począwszy od kiji bejsbolowych, maczug po bazooki itp. Moj syn ma dopiero 2 miesiące więc grą się nie zainteresuje ale co będzie za kilka lat? Gra jest rozprowadzana na rynku legalnie i na dodatek polecana przez Wirtualną Polskę. "Gratuluję" pomysłu twórcom gry. Będę musiała wzmocnić drzwi i zamontować rolety antywłamaniowe w oknach skoro rozboje, zabójstwa i zamachy stają sie zabawą. Zastanawiam sie co będzie jak mój syn i jego koledzy zaczną za kilka lat grać w podobne gry? Będę chyba kontrolować każdy przyniesiony do domu krążek.
Agata
2005-03-07
13:30:05
Email
Michalina masz rację. Słyszałam o tej grze. Nie wiem, kto dopuścił to w ogóle na rynek - czyżby nie było żadnych inspekcji, kontroli?? Nie wiem jaki będzie świat, kiedy nasze dzieci zaczną dorastać, ale już się tego boję, bo z tego co wokół słychać i widać to wszędzie tylko pełno agresji, chamstwa. Strach pomyśleć w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom. Oby ich tylko omijało wszystko co złe.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum