szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Jaka pasta do ząbków???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2006-05-17
Email
Dziewczyny wiem, że był juz taki temta o pielęgnacji ząbków naszych pociech..
Ja do tej pory myję ząbki Sarze wodą (ma 17 m-cy) i zastanawiam się, czy moge już używać pasty do zębów, a jesli tak to jakiej?? sara bardzo chętnie daje sobie myć ząbki i myślę, że po wprowadzeniu pasty też nie byłoby problemów.
eśli możecie mi doradzić to z góry bardzo Wam dziękuję:)
katka
2006-05-17
21:03:36
Email
Na począ tek bez fluoru do kupienia w aptece-nenedent.
kyja
2006-05-17
22:43:50
Email
ja kupiłam Misiowi Elgydium-nie wiem czy zawiera fluor, ale Misiek nie chce myć nią ząbków;-(( jest owocowa, smaczna;-))
Anna
2006-05-17
22:59:02
Email
Miłosz niestrudzenie naśladuje nas przy myciu zebów. Kupiłam mu małe szczoteczki, ale on musi mieć takie same jak my. Naśladuje też nakładanie pasty, ale na szczęście nie potrafi jescze wyciskac jej z tubki. Czasami jednak udaje mu się odrobine wydostać, cmoka wtedy ze smakiem, zastanawiałam się właśnie czy taka zwykła pasta nie jest szkodliwa dla malucha? Planuje właśnie kupić mu jakąś dla dzieci, ale czy mu bedzie smakować?
katka
2006-05-18
10:27:37
Email
Zwykła pasta nie jest dla dzieci które nie potrafią dobrze wypluć jej z buzi i najczesciej ja zjadają,co grozi fluorozą.Zasoby fluoru można uzupełniać w kropelkach należy pytać dentyste albo pediatre,dawke dobiera się w zależności od zawartości fluoru w wodzie .A najważniejsze to myć te zęby razem z dzieckiem
Michalina
2006-05-18
10:37:30
Email
Ja też kupiłam Nenedent w aptece. Mały po kilka razy dziennie "szczotkuje" zęby. Pasta ne zawiera fluoru i ma chyba bananowy smak.
Agata
2006-05-19
08:24:12
Email
Dzięki dziewczyny za poradę - zapytam w aptece o tę pastę

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum