szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Bilirubina bezposrednia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-05-08
Email
Kochane jestem przerażona tydzien temu byłam z małym na badaniach i wyszła mu bardzo wysoka bilirubina bezposrednia 1,34. Lekarz mowi ze to stan alarmowy, dal wit w kroplach i luminal w czopkach i kazal powtorzyc badania za tydzien. Czy wiecie czym to grozi? Dał jeszcze skierowanie na usg brzuszka. BRDZO SIE BOJE!!! Napoiszcie jesli cos wiecie na ten temat
Goga66
2006-05-08
21:10:00
Email
Maminka - informuj, co się dzieje! Jeżeli dziecko dobrze przybiera na wadze, to nie martw się na zapas. To 1,3 to w mol/l czy czy mg/dl? Zuzia jeszcze w listopadzie miała podwyższoną bilirubinę ale próby wątrobowe nic nie wykazały. Tyle, że ona akurat miała tę całkowitą podwyższoną. Spadała jej bardzo wolno. Lekarka była zdumiona, że tak długo jej się nie normuje mimo innych dobrych wyników. Myślę, że teraz już jest ok ale musiałabym zbadać. Czasem jest to związane z karmieniem piersią. Musisz jednak przebadać wątrobę maluszka. Trzymam kciuki ale wierz mi, że czasem takie wyniki to strachy na lachy
Goga66
2006-05-08
21:12:41
Email
Czasem komputer też robi błędy obliczeniowe, czasem człowiek się myli. Zrobisz powtórne badania i się okaże jak jest naprawdę. Czasami przez chwilę coś się w organizmie dzieje. Mnie kiedyś wyszły wyniki jak przy ciężkim przypadku białaczki w końcowym stanie. Okazało się, że to organizm tak zareagował na chory ząb. Dwa dni później usuwałam ósemkę w stanie zapalnym
Goga66
2006-05-08
21:20:54
Email
Czasem też podwyższona jest bilirubina przy małym konflikcie serologicznym. Jeżeli matka ma grupę zero a dziecko A, B lub AB, to może też to doprowadzić do podwyższonej i przedłużonej żółtaczki. Zuzia miała np. silniejszą żółtaczkę bo ja mam 0 a ona A. Buziaczki dla maluszka :)
Aneczka777
2006-05-09
09:09:20
Email
Wiesz Gosiu, z ta grupa krwi moze byc troche racji, ja rowniez mam 0 a Filipek ma B, no i tez u nas zoltaczka utrzymywala sie dluzej niz powinna
MAGDA77
2006-05-23
07:31:09
Email
CZESC DZIEWCZYNY , ja tez bylam przerazona jak Zuzia w wieku 5 tyg zrobila sie bardziej zolta ...ja tego nawet tak nie zauwazalam , bo na codzien patrzylam , ale pani doktor byloa zdziwiona i mnie to przerazilo , zrobilismy badania(calkowita 217 umol/l , posrednia 203umol/l) no i wyladowalysmy w szpitalu. Tam zrobiona zuzi wszystkie badania : watroba OK, mocz OK, wykluczono wszystkie choroby, zrobiono usg jamy brzusznej (problemy z trawieniem, zagazowana itp) niby powinno byc wszystko ok , ale za wolno spadalo ......posiedzialysmy tydzien w szpitalu , zuzik na kroplowce:-( ....(glukoza10%)oprocz tego dostawala lacidolil i esputicon.......po tygodniu po tych kroplowka bilirubina calkowita spadla do 199umol/l - zmartwilam sie bo to niewielki spadek ale lekarz mnie uspokoil. Caly czas karmilam zuzie piersia i to chyba przez to -tak na chlopski rozum - po prostu zuzia nie trawila mojego mleka tak jak trzeba ....cos tam byla z enzymami. Byl pomysl zeby odstawic karmienie- ale to bylo ryzykowne , bo chialam dalej karmic- nie usmiechalo mi sie sciaganie pokarmu przez nastepne pare miesiecy:-/ nawet lekarz mi odradzil takie eksperymenty. Zuzia przybierala na wadze, watroba w porzadku , zadnych stanow zapalnych wiec po prostu trzeba czekac, az sie wszystko unormuje,pouklada i brzuszek ruszy pelna para. Wyszlysmy do domu i dopiero po 10 dniach zrobilam badania i juz b. spadla do 131 - wiec trzeba cierpliwosci (skonczyly sie tez kolki).
MAGDA77
2006-05-23
07:35:38
Email
tak ze MAMINKA glowa do gory - mysle ze trzeba zrobic wszystkie badania isc do dobrego lekarza i jak wszystko bedzie w porzadku to przeczekac. Filip sobie poradzi - no moze nie jest przyjemne patrzec jak podlaczaja kroplowke z glukoza maluszkowi ale DACIE RADE - trzymam kciuki!!! napisz co u was! buziaczki i usciski - magda z zuzia
MAGDA77
2006-05-23
07:47:22
Email
MAMINKAzasugerowalam sie wpisem wyzej i wskoczyl mi Filip zamiast Mikolajka! przepraszam! Buziaki dla Mikolajka i Filipka tez :-) MAMINKA ODEZWIJ SIE!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum