szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Roczne dzieci


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Natalka
2006-04-29
Email
Dziewczyny,podzielmy się naszymi zmartwieniami,przemyśleniami...Napiszcie,czy już wszystko dajecie do jedzenia swoim pociechom?Co z karmieniem piersią,nocnikiem???
Natalka
2006-04-29
21:58:38
Email
Widzę,że ten temat niezbyt was zainteresował albo nie macie dzieci w tym wieku :( Szkoda,bo ja się zamartwiam,co dawać do jedzenia maluszkowi.Tak mnie kusi,żeby karmić go tym,co my jemy-smażone,słone,jogurty...Ale nie jestem pewna,czy mogę mu to podawać.Na przykład,on bardzo lubi szynkę(jest taka soczysta),ale z czego jest zrobiona?..Przecież to,że dziecko nie ma natychmiastowej reakcji,nie oznacza,że to nie szkodzi:( Gubię sie w tym wszystkim,jak dobrze jest mało wiedzieć,nasi rodzice karmili nas tym,co było,a my teraz zadużo czytamy,zadużo wiemy,zaduży mamy wybór...Takie są moje refleksje...Przepraszam,jeśli piszę bez sensu...
agnieszka74
2006-04-29
22:19:18
Email
Hej Natalka !!
Mozesz zwiększyc menu maluszka..jakies pulpeciki, zupki zabielane np. mlekiem...itd. Stopniowo i po trochu...
jogurty tez mozesz podawac maluszkowi tylko po ostatnim artykule w "przekroju" to sama nie wiem jakie...ja dawałam danonki..
zajrzyj tu : http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=5&id_tem=1284&str_nr=1
kyja
2006-04-30
16:05:23
Email
to nie tak,że nie chcemy odpowiedać, ale pewnie większość babek pojachała gdzieś na długi weekend, stąd ta cisza;-))))Jeżlei Twój maluch nie ma alergii pokarmowej, to możesz powoli wprwadzać mu deserki mleczne ( chyba,że maluszek już jej wcina), chlebek z szynką, masło-wiem,że trudno wybrać dobrą wędlinę dla dziecka, najlepiej z jak najmniejszą ilością konserwantów i dodatków, zawsze podpytaj sprzedawcę-powinien coś doradzić, najlepiej podawac dziecku 'swojską'szynkę-bez konserwantów, ale tez niezbyt wędzoną, smażonych potraw nie powinno się podawać dzieciom do 3-4 rż, chociaż w praktyce to pewnie inaczej wygląda;-)) ja Michowi podam coś smażonego najszybciej po skończeniu 2 lat-czyi w 3 rż.Co jeszcze?zupy, ziemnaki, chlebek z dżemem,hmm-trochę już nie pamiętam co podawałam Michowi gdy miał rok;-)))poza tym Micho jest alergikiem, więc jego dieta wyglądała ( i wygląda) nieco inaczej niż zdrowego malucha.Można spróbować podać rybę gotowaną na parze-odrobinę i poobserwować maluszka jak na nią reaguje-ryby i owoce morza to pokarmy silnie alergizujące.Mięsko drobiowe, cielęcinka , wołowina-najlepiej w postaci bardzo rozdrobnionej.Można podac jajecznicę na parze, pastę do kanapek z jajeczkiem, sporo tego jest-dużo fajnych przepisów moża znaleźć w miesiecznikach dla mam.Potrawy dla małych dzieci nie powinny być mocno doprawiane-delikatnie, chociaż Misiek np. lubi jeść pulpety przyprawione jak dla nas, tych dla niego -z minimalną ilością przypraw-nie ruszy;-).Można maluchowi podać kisielki domowej roboty, wprowadzić cytrusy-babany, mandarynki, pomarańcze. Maluchy bardzo lubią kwaśne zupy-mozna podac dziecku ogórkową, pomidorową,można spokojnie podawac makaron-oczywiście malutkie formy, ryz, kasze,itp.Najlepiej wprowadzac nowe potrawy stpniowo,żeby zaobserwować ewntualną reakcję alergiczną.Co do mieszanek mlecznych dla rocznych maluchów, to nie doradzę( moje dziecko w tym czasie, jako alergik, piło Bebilon sojowy 2)-najlepiej doradzi pediatra.Warzywa gotowane, większośc owoców-jabłka, gruszki, brzoskwinie.W tym dziale był poruszony kiedyś temat diety małego dziecka-poszukaj, torche dziewczyn wypowiedziało się na ten temat.Pozdrawiam i przepraszam,że pisałam tak chaotycznie;-)))
Madziarka
2006-05-01
19:43:54
Email
Ja mam chlopa 8-miesiecznego. Chcialabym mu dac danonki czy to nie za wczesnie?
Natalka
2006-05-01
21:33:43
Email
Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi:)Kyja,szczególne dzięki za poświęcenie czasu i wcale nie napisałaś chaotycznie.W sumie,to już się nie martwię o alergię,bo maluszek już wszystkiego po trochę spróbował,tylko ostatnio ma strasznie suche policzki,smaruję olejkiem,ale nic się nie zmienia.Nie wiem,czy to alergia,czy nie.Pierwszy raz ma coś takiego,dlatego nie wiem,jak reagować.Nie chcę od razu lecieć z tym do lekarza,ale może któraś z was się spotkała z czymś takim?!!Jeszcze wrócę do karmienia-dziś ugotowałam zupę szczawiową,dałam Maksiowi,zjadł kilka łyżeczek (to dla niego norma),mam nadzieję,że organizm dobrze zareaguje.Zazwyczaj,daję mu te zupy,co my jemy-nie dodaję kostek rosołowych,gotuję tylko na mięsie i nie solę za bardzo.Jeszcze raz,wielkie dzięki!!!
Natalka
2006-05-01
21:47:26
Email
Chciałam jeszcze dodać na temat DANONEK.Wczoraj byłam w markecie i spędziłam w działe mlecznym dobre kilkanaście minut-porównywałam skład większości jogurtów i danonki.No więc,skład Danonek mnie bardzo zdziwił,bo jeśli ma to być produkt dla dzieci,to dlaczego znalazłam tak kilka "E1...",no wiecie,takie dodatki,których w "dorosłych" jogurtach nie ma i jeszcze kilka dziwnych nazw,a skład "dorosłych" jogurtów jest o wiele "przyjemniejszy" i bardziej "dla człowieka",w sensie,wszystko naturalne? sprawdźcie same! teraz już wolę dać dziecku jogurt,niż Danonki!Niech reklamują,ja reklamie nie wierzę!!!
sylwetka
2006-05-02
09:26:18
Email
Natalko, moja Agatka jest chyba w podobnym wieku,tj 3kwietnia skończyła roczek. Danonków jej nie daję, ba sama ich nie lubi, natomiast parówki odtłuszczone(taka nazwa naszych miejscowych))jadłaby non stop, ale nie daję jej za często.Well też mam wrażenie,że jej jedzonka są monotonne. Ze słoiczkowych potraw lubi jedynie krupniczek z cielęcinką. Dostaje często nasze dania ode mnie z talerza.wczoraj ze smakiem wcinała gołąbki. Z drugiej strony, kiedy gotuję coś specjalnie dla niej, to nie chce tego tknąć a parę razy udało mi się zaserwować jej aż 4 propozycje obiadku w tym rybkę smażoną, którą uwielbia i nic.Wszystko ble, więc dostała mleko i poszła spać. Stała się niejadkiem, trudno mi się z tym pogodzić, bo do niedawna wcinała wszystko, 2 miseczki zupki a teraz... no cóż śpi nam dwa razy po 90min lub raz nawet do 2.15min.Moje gg 8808452
Natalka
2006-05-02
11:32:21
Email
Maksio skończył roczek 25.02.Niejadkiem był zawsze,ale może,gdyby potrzebował więcej,to by jadł-tak sobie wmawiam.Mieszkam teraz za granicą,więc niestety,nie mam dostępu do gg.Mam skype-nazwa-maksima-s,więc też możemy pogadać:)Pozdrawiam i czekam na kontakt

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum