szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - TORTY URODZINOWE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwetka
2006-03-28
Email
Cześć dziewczyny :-)zbliżają się pierwsze urodziny mojej córci i zastanawiam się jaki upiec jej tort by mogła go spróbować. Znacie jakieś ciekawe i wypróbowane przepisy, to dawajcie. Przyznam szczerze, że do pieczenia ciast to mam dwie lewe ręce, ale się od stycznia bardzo staram i coć mi wychodzi. Kiedyś moje wypieki nazywaliśmy z mężem ATRAPY, bo wyglądały jedynie jak ciasto a nie smakowały, niestey.Serdeczne dzięks
Kamila
2006-03-28
11:19:04
Email
Na roczek Kini zamówiłam tort w cukierni, piekę w domu, no ale niestety tort... hmmm nigdy nie próbowałam i szczerze mówiąc też pewnie byłaby to "atrapa" hihi. Był bardzo smaczny i podobał się małej :) postaram się wkleić fotkę :) pozdrawiam :)

pinkie
2006-03-28
17:28:12
Email
Te torty zamawiane w cukierni są naprawdę śliczne, mogą miec różne atrakcyjne dla dziecka kształty (motylek, lala, miś). Ja mam jeszcze propozycję tortu bezowego - to bardzo szybki i łatwy sposób na tort i jaki pyszny!. W sklepach mozna kupić takie spody bezowe (tzn to są 2 lub 3 okrągłe warstwy bezy), sa mniejsze niż tortownica. Wystarczy ubić do tego śmietane kremówkę, przełożyc warstwy z różnymi owocami, a na wierzch włożyć świeczki. To znaczy jedną świeczke :D Beza trochę mięknie pod wpływem ubitej śmietany. Palce lizać!
Eryka
2006-03-28
23:28:47
Email
Zgadzam sie z Pinkie. Też robię takie bezowe torty, są rewelacyjne. Nie wiem tylko czy moja dzidzia będzie mogła jeść, bo jest na diecie bezmlecznej. ale ten ważny dzień to dopiero za pół roczku, więc zobaczymy:)))
Ania24
2006-03-29
23:11:23
Email
cześć! w "Twoim dziecku" nr3/06 znalazłam przepis na "pyszny torcik" dla dzieci od 12 m-ca życia.jeszcze go nie wypróbowałam ale spróbuję bo moja Weronisia ma za miesiąc 1 urodzinki więc bede miała pole do popisu. podaję przepis : Składniki:-4 jajka -1/2szkl. cukru pudru -140g mąki tortowej -80g masła -szczypta soli -łyżka soku z pomarańczy -czteropak musu "Misiowy Sad" Na lukier:-3 łyżki cukru pudru -2 łyżeczki soku z cytryny -łyżka soku z buraków -2 łyżki wody. do garnka wybij umyte jajka,dodaj sól i sok.Następnie włóż go do rondla z ciepłą wodą i postaw na ogniu.Ubijaj masę,cały czas lekko ją podgrzewając,aż dwukrotnie powiększy swoją objętość.Ubijając wystudź.Roztop masło(odłóż mniej więcej łyżkę).Do masy jajecznej dodaj mąkę i wymieszaj,połącz z masłem.Tortownicę wysmaruj pozostałym masłem ew.margaryną,oprósz mąką.Wlej ciasto i piecz w 180*C około 30 minut (sprawdź patyczkiem czy jest suche).Zostaw w piekarniku do wystygnięcia. Pokrój w poprzek (na 2 lub 3 krązki),przełóż musem "Misiowy Sad".Zrób lukier:wymieszaj cukier z przegotowaną wodą,dodaj sok z cytryny.Odłóż część masy do innego naczynia-połącz z sokiem z buraków.obie porcje ucieraj aż zgęstnieją.Od razu dekoruj. Można np. tą różową masą wysmarować cały tort - boki i wierzch a z białego lukru zrobić ozdobny "sznureczek" dookoła tortu.Do ozdoby można użyć kwiatuszki lub inne dekoracje i dodać świeczkę :) tu niech zadziała nasza wyobraźnia i pomysłowość. życzę udanego wypieku i smacznego :*
ania23
2008-01-11
22:38:51
Email
wyciągam temat

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum