szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - od kiedy mozna zaczac?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dominika
2006-03-18
Email
zastanawiam sie od kiedy mozna podawac maluszkowi chrupki kukurydziane lub biszkopty(takie specjalne dla dzieci) a co z chlebkiem kiedy mozna bez obawy dac szkrabowi np.skorke od chleba??? pytam bo moj 6 miesieczny Kubus nie pozwala mi zjesc spokojnie sniadania i na widok kromki zaczyna szalec...i dzisiaj dalam mu kawaleczek skorki to tak sie na nia rzucil jakby byl wyglodzony ale jak mu odrazu podalam kaszke to ja odpychal palcami i patrzyl za chlebkiem :) dziewczyny prosze poradzcie mi kiedy mozna te rzeczy zaczac wprowadzac do menu naszych pociech ?
agnieszka74
2006-03-18
23:23:12
Email
daj mu chlebka ale bardzo drobno i ostroznie, nie skórkę..a chrupki ja mojemu Kubusiowi dawałam jakos od 7 mies...Kupuj te małe..:)
pozdrawiam !!! :)))
andzia
2006-03-19
09:08:02
Email
Ja Wiki podawałam jakos jak skonczyla 6 misiecy chlebek ale nie skorke tylko ta "środke".Tak jak i Aga od 7 podawalam Flipsy
monia25
2006-03-22
22:00:07
Email
nie dawaj dziecku chrupek kukurydzianych,ja pytałam o to ostatnio lekarkę i powiedziała mi że niejedno dziecko uratowała od zadławienia, chrupki przyklejaja sie do podniebienia!!!!!!!!zamiast tego od 6-stego miesiąca biszkopty ale tylko te na mące kukurydzianej pozadrawiam
Michalina
2006-03-23
09:16:05
Email
Chleb powinno podawac się dzieciom po 10 miesiącu życia ze względu na zawarty w nim gluten - przyczyna alergii. Alergikom nie powinno się w ogóle podawć chleba bez konsultacji z pediatrą, także z tym chlebem to ostroznie Dziewczyny. Chrupki kukurydziane podawałma Łukaszowi jakoś od 7 miesiaca. Niegy nie zdarzyło się, żeby Mały się nimi zadławił. Chrupki kukurydziane rozpuszczają się pod wpływem śliny i wydaje mi się że są bezpieczniejsze pod względem konsystencji od chleba.
Michalina
2006-03-23
09:17:05
Email
Mąka pszenna zawarta w chlebie białym to kolejny bardzo popularny alergen, na który uczulone są dzieci. Bezpieczniejszy i zdrowszy jest chleb razowy.
MAGDA77
2006-03-23
11:59:34
Email
Ja tez jeszcze nie daje Zuzi chleba ....czytalam gdzies ze nic co jest z glutenem nie powinno sie dawac przed skonczeniem roku - tak zalecaja ...a chrupki od 7 mies Zuzia mamla :) i calkiem niezle sobie radzi - nauczyla sie chyba gryzc :-) nie daje jej miedzy posilkami , zeby nie podjadala i nie zapychala sie , ale w czasie posilku , jakos wtedy chetniej mi je zupke , jak moze sobie sama cos zjesc .MNIAM! POZDRAWIAM
paren1
2006-03-23
13:20:31
Email
A my Martynce podajemy skórkę od chleba odkąd skończyła 6 miesiecy, bo też patrzyła na nas jak coś jedliśmy takimi oczkami, jakbysmy ja głodzili ;-))) skórka jej bardzo smakuje, gryzie ją ochoczo szczególnie chyba dobrze jej robi na swędzące dziąsełka!!!! fakt trzeba uważać, bo próbuje czasami zjeść większy kawałek... a chrupki kukurydziane też dostaje ponad miesiąc i zajada się nimi bez problemu... hmmm myślę, że jak wcześniej nie było objawów alergii u dzieciaka na cokolwiek to chyba nie ma się co martwić o uczulający gluten (tylko ewentualnie obserwować reakcję organizmu)--dziewczyny a Wy nie zajadałyście się skórką od chleba? zapytajcie Waszych mam...pozdrawiamy
Feja
2006-03-31
10:10:23
Email
Witam! Od kilku dni przeglądam forum w znalezieniu porady jak żywić chłopca. Mam pytanie. Mój syn Mateusz ma skończone sześć miesięcy, karmię go piersią, dostaje zupkę i deserek. Wydaje mi się, że dziecko ciągle jest głodne, bo tak naprawdę to niewiele je. Mam coraz mniej mleka, a i on niechętnie wyjada do końca (mały leniuszek). Stwierdziłam, że podam mu kaszkę na mleku modyfikowanym na śniadanko, chciałam przez smoczek, ale nie przechodzi (smoczki avent dla 3-ch m-cy). Może powinnam zmienić smoczek dodam, że Mateusz nie pije ani soczków, a i herbatkę jak mu wcisnę 30 mil to wszystko. Smoczkiem trójką się zalewa i nie chce w sumie to płyny tylko dwójką. Proszę o poradę jak podawać kaszkę i co mu dawać jeść, dodam że ciąglę chcę go karmić piersią.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum