szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Szkoła muzyczna


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kamila
2006-03-05
Email
Ostatnio pani w żłobku, swierdziła, że powinnam Kinię zapisać do szkoły muzycznej ( jest u nas w mieście państwowa, ale także prywatna YAMAHA). Powiedziała, że ma bardzo dobre poczucie rytmu (tupie nóżką w rytm muzyki), że tańczy najwięcej ze wszystkich dzieci... orientowałam się już, przyjmują dzieci od 2.lat, miesięczny koszt to 90zł. Takie maluchy zaczynają od nauki śpiewu.. Sama nie wiem, jeszcze przemyślę.. sama chodziłam do takiej szkoły, tylko, że państwowej. Zaczęłam jak miałam 8lat, chodziałam tak 7 lat, gram na pianinie :) ale nie wkręciło mnie to tak aż bardzo.. bardziej to pasjonowało mojego tatę (gra na skrzypcach).. zobaczymy.. do września daleko, ale jeśli Kini się spodoba, to czemu nie?? Czy Wasze dzieciaczki może też chodzą na podobne zajęcia? Pozdrawiam :)
Michalina
2006-03-09
12:22:27
Email
Moja koleżanka prowadzi zajęcia muzyczne dla 6-miesięcznych niemowlaków!! Zasada polega na tym, że mamy uczą się różnych piosenek, kołysanek itd., które potem spiewają dzieciom w domu przy różnych okazjach (dzieci oczywiście uczestniczą w tych spotkaniach). Gdy maluch szykuje się do kąpieli mama śpiewa piosenkę, gdy na spacer- mama nuci inny kawałek, przed snem coś innego itd. Dzięki temu niemowlęta, które preferują rutynę i taki sam rozkład dnia doskonale wiedzą co teraz je czeka. Koleżanka mówiła, że dzieci, które od najmłodszych miesięcy mają styczność z muzyką lepiej się rozwijają, szybciej zaczynają mówić, śpiewać. Mają lepsze wyczucie ruytmu itd. Poza tym wytwarza sie bardzo fajny kontakt pomiędzy mamą i dzieckiem. Kamila - myślę, że posłanie dziecka na zajęcia z muzyki to fajna sprawa, pod warunkiem, ze zajęcia będą ciekawe i specjalnie organizowane pod takie maluchy. Ja na Twoim miejscu na pewno bym spróbowała. Jeżeli Kinia bedzie się nudzić, zawsze możesz zrezygnować z zajęc.
noemi
2012-03-16
11:27:18
Email
podnoszę temat. sama właśnie jestem po rozmowie z przemiłą panią ze szkoły muzycznej. powiedziała mi, że najbardziej odpowiednim wiekiem na rozpoczęcie nauki to 7,8 lat. powiedziała, że młodsze dzieci szkołę muzyczną i naukę gry na instrumencie traktują jak zabawę, a to także dużo nauki, zaliczenia, egzaminy. i ćwiczenia praktyczne w domu oczywiście. od września prawdopodobnie zaczniemy chodzić na zajęcia dla młodszych dzieci, organizowane w tejże szkole muzycznej.
Goga66
2012-03-16
12:13:40
Email
Zuzia chodzi na balet raz w tygodniu (zajęcia są 2 x ale raz w tygodniu tak późno, że sobie darowałyśmy - płacimy 50 %. Ma też bezpłatną rytmikę z graniem na instrumentach perkusyjnych, elementami tańców ludowych i śpiewaniem. Myślę o nauce gry na pianinie od przyszłego roku - szkoła muzyczna podobnie jak baletowa też ma zajęcia na terenie szkoły podstawowej, Zuzia od moich wujków dostanie profesjonalne pianino elektryczne. Czy to polubi? Skoro dostanie instrument chyba spróbujemy...
noemi
2012-03-16
12:48:04
Email
Goga, ale macie szkołę muzyczną i baletową na terenie szkoły państwowej?? kurcze, jeśli tak, bardzo ale to bardzo zazdroszczę i też bym tak chciała. i mówisz o szkole szkole muzycznej czy ognisku muzycznym? bo ja rozmawiałam z panią z państwowej szkoły muzycznej I st. my mamy pianino, miałyśmy zacząć naukę gry już we wrześniu ub.r., ale nam nie wyszło. no ale temat ciągle wraca i moje dziecko zapytało mnie ostatnio: mamusiu, dlaczego ja nie umiem grać na tym pianinie? no więc chcę popchnąć to. wczoraj miała córka pierwsze zajęcia z baletu. bardzo nie chciałam baletu, ale jednak stwierdziłam, że skoro dla niej to jest tak ważne i tak bardzo o tym marzy, ok, spróbujemy. oprócz tego w przedszkolu z ruchowych rzeczy ma gimnastykę korekcyjną, rytmikę i taniec. ona coraz częściej mówi o skrzypcach, ale ja wolałabym pianino. no ale jak się uprze, pianino będzie nadal pełniło funkcję pięknego mebla, a sąsiedzi kupią sobie zatyczki do uszu - podobno skrzypce to najgorsze co może spotkać sąsiadów:)
Goga66
2012-03-16
13:03:44
Email
http://www.szkolamuzyczna.art.pl/?szkola-muzyczna,1
to jest link - chyba jednak szkoła, która zajęcia prowadzi na terenie istniejących szkół podstawowych. Ta sama szkoła ma zajęcia z tańca - baletu, hip-hop i jakiś jeszcze też na terenie szkół. To wyjątkowa wygoda, bo dziecko po prostu ze świetlicy przechodzi do innej sali na lekcje tańca czy muzyki. W szkole też są zajęcia inne płatne i bezpłatne - plastyka bezpłatna, zajęcia plastyczno- techniczne - płatne, zajęcia origami chyba płatne, płatne teatralne, bezpłatny chór, płatne karate, bezpłatna rytmika i korekcyjna dla wszytkich
noemi
2012-03-16
13:12:28
Email
ależ genialnie! no moje dziecko nie będzie miało tyle szczęścia- już teraz np na wczorajszy balet wiozłam ją do szkoły tańca, jeśli zdecydujemy się na szkołę muzyczną (ja bardzo bym chciała), tez będzie trzeba ją wozić 2 razy w tyg na zajęcia. ale szkołę muzyczną przekładam na za 2,3 lata, niech najpierw pojdzie do 1 klasy i nauczy się systematyczności. chcę ją posłać do szkoły jako 6latkę, jednak. czego oczywiście bardzo się boję:)
Goga66
2012-03-16
13:26:06
Email
Zuza szkołę dobrze znosi. Znasz swoje dziecko, to wyczujesz, czy się nadaje. Zu w przedszkolu zaczęła się nudzić i ciągle chciała poszerzać wiedzę. Dużo zależy oczywiście od składu dzieci, a przede wszystkim od wychowawczyni. Zuza dobrze trafiła, chociaż pani ma konkretne wymagania i zadaje sporo do domu. Za to jest ciepła, miła, sprawiedliwa i bardzo spokojna. Także ładna. Balet dla dziewczynki, jeśli nie intensywny (czyli nie klasyczna szkoła baletowa codzienna), ma zbawcze działanie. Wyrabia koordynację ruchu, prostuje lekką skoliozę, zapobiega płaskostopiu, uczy trzymania się prosto i dodaje gracji ruchom.Kształtuje mięśnie nie zbijając ich za bardzo i dodaje elastyczności Moim zdaniem każda dziewczynka powinna kilka lat poćwiczyć taniec klasyczny
Goga66
2012-03-16
13:32:59
Email
Żeby nie być gołosłowna zamieszczam listę zajęć dla dzieci z podstawówki i gimnazjum na terenie szkoły Zuzi:
W roku szkolnym 2011/2012 będą odbywały się w szkole zajęcia artystyczne o profilu muzycznym i plastycznym.
W ramach zajęć muzycznych będą to zajęcia:
1. "Zespół wokalno-taneczy" - dla klas drugich i trzecich gimnazjum.
W ramach zajęć o profilu plastycznym będą to zajęcia:
1. "Fotografia cyfrowa" dla klas drugich
2. "Sztuka w przestrzeni publicznej" dla klas trzecich gimnazjum
3. "Grafika komputerowa " dla klas trzecich gimnazjum.
zajęcia bezpłatne:
Sprytne rączki
Zajęcia plastyczne dla klas IV-VI i gimnazjum
Zajęcia plastyczne dla klas I-III
Gimnastyka korekcyjna
Koło Matematyczne
Rytmika
Chór szkolny
Zuchy i harcerstwo
Zajęcia płatne:
Taniec i gra na instrumentach ( Organizator - Szkoła Muzyczna, Szkoła Tańca i Baletu - Maestro)
Karate tradycyjne
Karate Kyokushin
Zajęcia teatralne
Zajęcia tańca sportowego Klub sportowy "Grawitacja"
Szkoły językowe
Tak, że spory wybór

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum