szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - samodzielne siadanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Migotka
2006-02-28
Email
Aleks ma prawie 7 mieś.a jeszcze nie umie sam siedzieć.Podpierany poduszkami obsówa się na boczki.Poradniki sugerują,że dzici w tym okresie potrafią już same stabilnie siedzieć na podłodze...trochę się martwię.Czy to że Aluś nie umie jeszcze siadać jest powodem do nipokoju.Może powinnam robić z nim jakieś ćwiczenia,lub częściej go sadzać.Kiedy Wasze pociechy same siadały i czym to się obiawiało,bo Aleka to nawet chęci nie wykazuje by usiąść,bardziej by stał.
Michalina
2006-02-28
15:47:10
Email
Mój Łukasz pierwszy raz sam usiadł, jak miał skończone 7 miesięcy i tydzien. Nie siedział jednak stabilnie i sztywno, kiwał się na boki, upadał. W zasadzie tak poprawnie z wyprostowanymi plecami siedział, gdy miał skończone 8 miesięcy. A potem wszystko potoczyło się bardzo szybko . W wieku 9 miesiecy Mały sam stawał przy sofie i fotelach, a gdy skończył 11 miesięcy biegał po całym mieszkaniu. Nie sadzaj Małego na siłe. Na wszystko przyjdzie czas.
Migotka
2006-02-28
17:06:18
Email
Masz rację Michasiu,lepiej pozekać aż dziecko samo zechce siadać,bo wtedy to będzie oznaka ze jego kręgosłup jest gotowy do nowej postawy...nie będę go więcej sadzać!Uspokoiłaś mnie,bo byłam pewna ze wszystkie dzieci w wieku 6 mieś juz same siedzą a tu mój synek jeszcze nawet nie zaczął.Dziękuje za odp.
Goga66
2006-02-28
23:21:14
Email
Migotko - Zuzia zaczęła siedzieć po skończeniu 7 mies. - w moicg poradnikach to norma. A siadać samodzielnie czasem dzieci się uczą dłużej niż stawać.
Migotka
2006-03-01
10:23:36
Email
No właśnie,stawać....ALEKS to cały czas by stał,na siłe uginam mu kolanka by sidział na kolanach,uwielbia stać ...boję się o jego kregosłup więc juz wole go nie podnosic,lepiej niech lezy ..niz stoi...bo siedzieć nie chce;(
Julia
2006-03-01
19:26:07
Email
Mój Bartek też zaczął sam siadać, jak miał ok 8 mies, dokładnie nie pamiętam, w każdym razie dość późno. Nie warto sie takimi rzeczami przejmować, kazde dziecko ma swój rytm rozwoju. A w razie wątpliwości, zawsze mozesz zapytać pediatrę przy najbliższej okazji.
Anna
2006-03-03
13:30:10
Email
Miłosz pierwszy raz samodzielnie usiadł kiedy skończył 10 m-cy. Wcześniej gdzies od 8 m-cy posadzony trzymał równowagę, ale staraliśmy się go zbytnio tym siedzeniem nie męczyć. Natomiast nie sadzaliśmy go wczesniej na siłę, podpierając poduszkami itp. Byliśmy u ortopedy, zalecił z urzędu 10 zajęć, ale w połowie musieliśmy zrezygnować bo mały nie chciał ćwiczyć, a był na tyle silny, że rehabilitantka nie mogła sobie z nim poradzić. Diagnoza była taka że jest poprostu leniwy, albo nie ma pomysłu, jak to zrobić. Uzbroiliśmy się w cierpliwość i w końcu doczekaliśmy się.
Feja
2006-03-31
10:39:56
Email
Witam! Mateusz ma skończone 6 m-cy i też jeszcze sam nie siedzi. Lubi się bawić na siedzaco, ale gdy sie opira o mnie. Nie podpieram go poduszkami bo podobno to niezdrowo, a jak ma siedziec to predzej czy poznioej to zrobi. Chodzilam z nim do neurologa bo nie chcial dzwigac glowki, po wszelkich badaniach nawet usg głowy stwierdzila ze jest leniuszkiem i musi sam chciec aby to zrobic. Cwicze z nim podnoszenie do siadania i równowagę z zalecenia lekarza.
Kornela
2006-03-31
11:02:44
Email
Marcelinka też jest leniuszkiem. Siedziała gdy miała 6 miesięcy ale za to nie chce się przekręcać z brzuszka na placy i odwrotnie, teraz ma 9,5 m-ca i nie raczkuje. Jeździmy z nią na ćwiczenia ale lekarka powiedziała, że ona ogólnie jest zdrowa ale po prostu nie chce jej się ruszyć z miejsca, nie czuje takiej potrzeby i żeby na siłę ją nie zmuszać bo to i tak nic nie da. Dziecko samo musi tego chcieć a my możemy mu tylko pomóć ćwiczeniami. Teraz Marcelinka zaczyna pełzać do tyłu i mam nadzieję że dalej pójdzie gładko :-))
ella
2006-04-01
20:41:09
Email
Moja Mirelka najpierw stanela na nozkach a dopiero pozniej zaczela sama siadac.Miala wtedy 9 miesiecy.Lekarka powiedziala mi ze to calkiem normalne.
Migotka
2006-04-01
20:50:12
Email
No a Alus jak nie siedział tak ...nie siedzi w dalszym ciagu..choc postepy ku temu robi wielkie.Dzwiga sie z zapałem,łapie sie wszystkiego co sie da ,by móc sie podciagnac.Jak sie go posadzi to czasami udaje mu sie nawet zachowac równowage,lecz nie nadługo...kilka sekund.Na fotelu,lub kanapie siedzi adnie.Jestem jednak dobrej mysli...kiedys usiądzie:D


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum